Pierwsza w tym roku i XIV z kolei edycja „obiadu czwartkowego” już za nami :-)

Posted by Marek | Posted in ciekawostki | Posted on 19-01-2016 12:14 pm

22

Tym razem już po raz czternasty spotkaliśmy wspólnie w gronie Adeptów, by debatować na rozmaite tematy, ale kluczowym elementem był kompleksowy przegląd dotychczasowych zagrań. Było to zatem stricte spotkanie robocze.

Miejscem spotkania była Warszawa, gdzie akurat miałem w weekend okazję, by podzielić się wiedzą (przy okazji dziękuję serdecznie Adeptom, którym miałem okazję w sobotę i niedzielę podarować wędki, gdyż atmosfera była niesamowita i starczyło nawet czasu, by omówić arcyciekawy bieżący bieg wydarzeń i związane z nim nadzwyczajne możliwości inwestycyjne) i będąc na miejscu nie mogłem przegapić okazji do spotkania ze swoimi Absolwentami.

W XIV edycji, oprócz reprezentantów stolicy, wzięły także udział osoby z Zielonej Góry oraz Ostródy. Przejrzeliśmy wspólnie wiele zagrań, kładąc szczególny nacisk na tych stratnych, by wszelkie wątpliwości wokół nich zostały rozwiane. Dzięki takiemu gruntownemu przeglądowi udało się skorygować wiele rzeczy, gdyż gdzieniegdzie zdarzały się zagrania nie mające racji bytu, czyli niezgodne z przedstawianą przeze mnie metodologią. Albo zabrakło kluczowego czynnika, który jest zaraz na początkowych kartach skryptu jaki otrzymują Absolwenci „Esencji spekulacji”, albo tego, który jest nieco dalej, albo też problem był z ostatnim elementem, pełniącym rolę naszego „triggera”. Bez wypełnienia jego wszystkich warunków nie można zawierać transakcji.

Właśnie z tym ostatnim determinującym wszystko elementem był chyba statystycznie największy problem. Na szczęście udało się to w porę skorygować, by portfel nie był już obciążany przypadkowymi transakcjami. Czasem też była widoczna siła starych nawyków, ale krok po kroku wszystko da się doszlifować 🙂

Pojawiła się też dyskusja o wynikach i poprzeczkę wysoko postawił Łukasz, który za ubiegły rok osiągnął stopę zwrotu (liczoną od kapitału)  wynoszącą 60%.

Oprócz przeglądu zagrań i korekcji błędów skupiliśmy się również na omówieniu rynków, gdzie będzie można się spodziewać wysokich zysków. Kolejne elementy układanki zaczynają nam potwierdzać obrane scenariusze.

PS Owe rynki omówię niebawem na głównej Liście i kto wie, może nawet będą jakieś przecieki 🙂

Komentarze 22 komentarze

Hej Marku:-)

To było na prawdę miłe spotkanie. Nie spodziewałem się tak życzliwych i przyjaznych osób. Wyobrażałem sobie bardziej „chłodnych” ekspertów giełdowych 😉 Na szczęście spotkałem bardzo sympatyczne osoby, w których towarzystwie czułem się bardzo dobrze.

Dziękuję Ci/Wam za przegląd moich zagrań. Dzięki temu wiem na co kłaść nacisk i gdzie są moje słabe strony. Czyli mam jeszcze więcej pracy 😉 Zanotowałem już w dzienniku co mam poprawić, aby z czasem nie uleciało 🙂

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam,
Marek

Również dziękuję wszystkim za miłe i treściwe spotkanie. Oczywiście, jeśli sobie życzysz, następnym razem mogę być chłodny;)

dziękuję również za spotkanie było bardzo merytorycznie. Ciekawe czy preferowany scenariusz co do kierunku rynku potwierdzi się niedługo

Z innej beczki, zakończyło się „przesłuchanie” w Parlamencie Europejskim. Oglądałem połowę i niektóre szmatławe media znów walą ściemę.

W czołowych portalach typu sronet i gowno prawda ani nie pisnęli o wystąpieniach zagranicznych europarlamentarzystów, którzy wyśmiewali ataki na nasz rząd.

Brytyjczyk Syed Kamall, pytał zakodowanych dlaczego, gdy poprzedni Sejm niezgodnie z prawem nominował nowych sędziów do TK, nikt nie protestował.

Niemiec Hans-Olaf Henkel nazwał debatę groteskową i zaproponował Schulzowi przeproszenie Beaty Szydło za wcześniejsze oskarżenia!

Jedynie tutaj są o tym wzmianki: http://niezalezna.pl/75183-wielki-sukces-beaty-szydlo-i-porazka-po-komentarze-po-debacie

Dalej ktoś wierzy w portale głównego nurtu? Robią stale pralnię mózgu i potem tyle ludzi głosuje na PO i PO bis miszcza sfetru. Najgorsze, że myślą, że potrafią myśleć, a są totalnie otumanieni.

Bez przesady, oprócz gazety Aarona Sz. oraz pewnej stacji, które są od dawna polityczne, a poprzednia ekipa przecież wspierała ich w ramach wdzięczności poprzez prenumerowanie wybiórczej przez państwowe podmioty jak i wykup reklam, a teraz gdy nastał wiatr zmian, resorty rezygnują z prenumerowania tej tzw. „gazety” i owe media atakują w amoku ile tylko się da, to reszta mediów jest w miarę bez blokady informacyjnej.

Oczywiście może być jakiś procent ogółu, który tylko korzysta z tych dwóch źródeł i „łyka” wszystko jak popadnie, ale zdecydowana większość ma własny rozum i potrafi zweryfikować informacje.

O zwycięstwie p. Premier Szydło było m.in. na RMF FM:
Wspomnieli też o tym jak czeski eurodeputowany Petr Mach wystąpił z plakietką „Jestem Polakiem”.

http://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/katarzyna-szymanska-borginion/blogi/news-po-debacie-w-pe-ws-polski-bezsprzecznie-zwyciestwo-polskiej-,nId,2021469#

Gazeta Polska:
http://vod.gazetapolska.pl/12260-zwyciestwo-szydlo-tak-bylo-w-strasburgu

Tutaj cytat na jednym z portali dotyczący spraw, które są już od dawna zauważalne:
„Sterowani przez Niemców eurokraci nie rozumieją już, że czasy gdy „słowami zaklęciami” zmieniało się rządy w Europie mijają. Los jaki unijne rządy zgotowały jej mieszkańcom przyzwoleniem na inwazję islamską, czyli zabójstwa, gwałty, kradzieże, napaści spowodowały, że opinia publiczna zrozumiała, iż górnolotne oskarżenia o brak demokracji, rządy totalitarne, faszyzm, nietolerancję nie idą w parze z obserwowanymi faktami.

Jest wręcz przeciwnie, to dziś bowiem już sami Europejczycy uznają Polskę i kraje Europy Środkowo-Wschodniej za wolne od islamskiego barbarzyństwa, a nawet planują do nas emigrację.”

Źródło: http://www.prawy.pl/felieton/12361-zwyciestwo-beaty-szydlo-w-pe-ale-problem-pozostal

Przy czym także wielu moich znajomych, którzy mieszkają w Niemczech, pytało mnie o ceny działek budowlanych czy mieszkań, gdyż wobec tego co obserwują na co dzień, przestali czuć się bezpieczni i planują powrót. Są to głównie informatycy, lekarze czy elektronicy, także zarobki mają tam bardzo wysokie, a mimo to wolą wracać. Coś jest zatem na rzeczy.

Z mojej strony ukłony i serdeczne podziękowania za szkolenie. Jak już Ci pisałem Marku, większość metod była mi wcześniej znana, ale brakowało mi jakiegoś ich uszeregowania i priorytetyzacji. Skakałem z kwiatka na kwiatek, trochę tego, trochę owego. Teraz czas to wszystko przetrawić i zwracać uwagę na dodatkowe parametry. Po wstępnym przejrzeniu kilkunastu wykresów widzę sens Twojej metodologii. Zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce. Ze swojego doświadczenia jako właściciel szkoły nauki jazdy znam realia. Wielokrotnie widziałem ludzi co myśleli, że potrafią jeździć bo wszystko znają a egzaminy oblewali. Diabeł tkwi zawsze w szczegółach. Na giełdzie nie będzie inaczej. Wszystko zależy od szczególików. Pozostaje mi zatem zabrać się ostro do roboty.

🙂

Dzięki również! Ciekawie zrobione Ichimoku. Przede wszystkim wiem już gdzie się stopować. Niestety wcześniej ustawiałem eSeLe zgodnie z „netem” i wynik był jaki był. Jak wspomniałeś by nigdy tam nie ustawiać zleceń obronych bo będą ciągle wycinane, aż się uśmiechnąłem 😉 Właśnie non stop mnie wyrzynali z rynku. Bardzo podobały mi się też przypadki, gdzie gra jest zabroniona. Tak jak mówisz, to niuanse, ale jakże ważne. Ichimoku stosowałem kilka lat, ale po Twoim szkoleniu widzę swoje błędy. 60% stratnych zagrań nie powinienem wcale grać ze względu na sam niuans nr 3 🙂

🙂

Hej Marku.

Dodam jeszcze tylko, że po waszych uwagach (głównie z początku skryptu i trochę później) liczba obserwowanych walorów zmalała z około 15 do jednego 🙂

Jeszcze raz Wam wszystkim dziękuje za cenne uwagi!

Pozdrawiam,
Marek

Cała przyjemność po naszej stronie 🙂 No i za jakiś czas możemy się spotkać na „obiedzie czwartkowym” u Ciebie w Gdańsku. Będzie wtedy okazja, by przyjrzeć się jak idzie wdrażanie Techniki Ichimoku, którą poznałeś w minioną niedzielę 🙂

Ooo w Gdańsku… super!!! 🙂 To się muszę wziąć ostro do roboty, aby wstydu nie było 🙂 hihi

Może uda mi się zaproponować dobrą restaurację na „obiad” 😉

Pozdrawiam,
Marek

Szykuj się zatem Marku na wnikliwą analizę zagrań. Nie będzie taryfy ulgowej 😉

W Norwegii wielka plaga gwałtów. Prawie wszystkich dokonali muzułmanie. Poniższy filmik to oficjalne statystyki policyjne i warta obejrzenia relacja młodej Norweżki zgwałconej przez islamistów: https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Vg7hYdw8G10

Takie coś chcą nam zafundować PO i Nowoczesna.DE.

Norwegia, Szwecja, Niemcy czy Francja to kraje, gdzie kobiety nie mogą już się czuć tak bezpiecznie jak jeszcze kilka dekad temu i potwierdza to szereg policyjnych statystyk. Powoli też pęka blokada informacyjna i kolejne kraje przyznają, że ukrywały fakty o islamskich gwałcicielach:
http://www.polishexpress.co.uk/szwedzka-policja-tez-zatajala-gwalty-imigrantow-na-kobietach/

Bardzo dużo jeżdżę po świecie i większość sytuacji się powtarza. Do Szwecji, choć bardzo ją lubię za piękno natury, nie zamierzam już jeździć. Wiem jak wyglądała jeszcze 8 lat temu i jak wygląda teraz. Wiele razy byłem też w Malmö i jest tam coraz gorzej. Mniej więcej wygląda to tak:
http://www.nacjonalista.pl/2014/08/04/multikulturowe-malmo-pieklo-dla-szwedow/
Jedynie przez tuszowanie imigranckich wybryków przez służalcze media, niektórzy żyją w iluzji „bezpieczeństwa”.

Jeszcze w kontekście Szwecji:
http://prostozmostu.net/swiat/bronil-napastowanej-kolezanki-imigrant-go-zasztyletowal

Chłopak stanął w obronie dziewczyny, by nie dopuścić do jej zgwałcenia i w odwecie został dźgnięty nożem w plecy. Mediom coraz trudniej tuszować tego typu sprawy, a to tylko wierzchołek góry lodowej. Szwecja jest już raczej stracona. Wcale bym się nie zdziwił gdyby za dwa czy trzy pokolenia nastąpiły czystki etniczne i rodowici Szwedzi rozpoczęli exodus, by jako uchodźcy szukać schronienia w bezpiecznym miejscu.

No cóż ciekawe czasy dla nas nastały. Dobrze, że w odpowiedniej chwili były u nas wybory, gdyż poprzednia ekipa z entuzjazmem chciała sprowadzać rzesze tzw. uchodźców i stalibyśmy się głównym krajem relokacyjnym. Nawet jeśli ktoś wcześniej tego nie dostrzegał i głosował na poprzedników, to po wydarzeniach w Paryżu, Sylwestrze w Niemczech, czy doniesieniach ze Skandynawii, samodzielne myślenie zrobi swoje. Coraz więcej osób dociera do obiektywnych informacji i wyłamuje się z „matrixa” robionego przez wybiórczą i media jej pokroju.

Z mrożących krew w żyłach doniesień ze Szwecji:
http://wirtualnapolonia.com/2016/01/22/kobieta-w-szwecji-pobita-i-opluta-przez-tzw-imigranta-gdyz-przeszkodzila-mu-w-okradzeniu-starszej-pani/

Cytat:
„Matka z dwójką dzieci schodząc do metra zauważyła, że imigrant próbuje okraść starszą kobietę i zwróciła jej na to uwagę. Wydarzenie miało miejsce w Sztokholmie. (…) Otrzymała ubogacającego kulturowo kopa w brzuch oraz pięścią w twarz, oczywiście na oczach swoich dzieci aby wiedziały, że islamskiemu Panu nie wolno zwracać uwagi.”

Na prawdziwe oblicze tzw. uchodźców wiele razy zwracał uwagę wojownik MMA Mariusz Pudzianowski. Obecnie po kolejnych stratach (ma firmę transportową), postawił na rozwiązania siłowe:
http://polskaniepodlegla.pl/kraj-swiat/item/5213-imigranci-w-calais-niszcza-biznes-mariusza-pudzianowskiego-mnie-tam-dac-nie-pozaluje-bejsbola-zero-tolerancji

Z przecieków to pewnie ropa będzie 🙂 Skoro złe dane i informacje nie powodują dalszego spadku, to bedzie rosła 🙂

🙂

Trochę po czasie, ale szczerze. Szkolenie bardzo merytoryczne i kompletne. Pełny proces inwestycyjny. Warto było przyjechać. Pozdrawiam serdecznie 🙂

🙂

Ja takze dziekuje za Ichimoku. Podobala mi sie nomenklatura wojenno-obleznicza 🙂 Dodatkowo to dobra mnemotechnika 🙂

Verified by MonsterInsights