Rzut okiem na krajowe wieści przez pryzmat tego jak nas widzą za granicą ;-)

Posted by Marek | Posted in ciekawostki | Posted on 23-11-2015 2:56 pm

3

Przez ostatni miesiąc wieści o świecie czerpałem głównie z azjatyckiej prasy, którą przeglądałem zwykle podczas śniadań. Po mrożących krew w żyłach aktach terroru w Paryżu i późniejszym potwierdzeniu, że co najmniej jeden z zamachowców był zarejestrowanym w Grecji „uchodźcą”, miejscowa prasa poświęciła temu wydarzeniu sporo miejsca.

Głównie była twarda ocena sytuacji i zdziwienie, że kraje UE pozwoliły sobie na taki zalew imigrantów. Czasem nawet były wzmianki o Polsce, z zaznaczeniem, że nowy rząd roztropnie zmienił kierunek poprzedniego i twardo broni integralności państwa. Czułem dumę, że o moim kraju pisze się w pozytywnym kontekście.

Oczywiście niektóre krajowe media wmawiały swoim czytelnikom, mając ich chyba za kompletnych idiotów, że opór wobec masowego przyjmowania muzułmańskich imigrantów przynosi nam wstyd na arenie międzynarodowej. Oczywiście w dobie internetu niezależne portale informacyjne szybko zweryfikowały te doniesienia, pokazując jaka jest prawda.

Co więcej w miniony weekend duński premier Lars Løkke Rasmussen stanowczo odrzucił możliwość przyjęcia 1000 uchodźców, których wcześniej Dania zobowiązała się przygarnąć. Uznał bez owijania w bawełnę, że zobowiązanie jest już nieaktualne.

Dziwne dlaczego mainstreamowe media z kłamliwą gazetą na czele nie kreują go na oszołoma i wielkiego ksenofoba jak to próbowały robić wobec dr Witolda Waszczykowskiego, naszego szefa MSZ?

Jak widać czasem warto spojrzeć na te same wydarzenia z innej perspektywy, by uświadomić sobie jakie mumbo-jumbo serwują nam niektóre media.

Komentarze 3 komentarze

Przed Paryżem wisiało mi kogo przyjmujemy. Teraz już wolę Ukraińców. Bratni wschodni naród. Media mówią jak im płacą. W TV oglądam już tylko skoki i mecze. Reszta jest niewiele warta.

Dobra, teraz czekamy na cynki 🙂 i palmy też chętnie zobaczę, dawaj relację

Bratni naród? Ukraińcy? Wolne żarty. Poczytaj sobie o Wołyniu w 1943 roku i ich kolaboracji z nazistami. Taki to bratni naród dla Polski.

gazeta gw=g prawda
po przegraniu wyborów z obłąkańczym fanatyzmem atakują pis. Przybiera to groteskowe formy i jest przykładem upadku dziennikarstwa. Biedni ludzie co ich czytają i bezmyślnie wszystko łykają.

Zostaw komentarz

(Spam oraz trolling nie przejdą)