Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

Posted by Marek | Posted in Patriotyzm | Posted on 01-03-2015 6:45 am

6

Jak zapewne wielu z Was bardzo dobrze pamięta, pierwszego marca 1951 roku komuniści strzałem w tył głowy zamordowali Łukasza Cieplińskiego, Mieczysława Kawalca, Józefa Batorego, Adama Lazarowicza, Franciszka Błażeja, Karola Chmiela i Józefa Rzepkę. Polskich niezłomnych patriotów, przywódców IV Zarządu Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość (WiN). Sprzeciwiali się oni sowietyzacji Polski i dewastacji kraju przez wojska radzieckie.

1marca

Ten dzień dzięki inicjatywie ustawodawczej śp. Lecha Kaczyńskiego stał się świętem państwowym poświęconym pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, czyli wszystkim Polakom, którzy wykazując się męstwem, honorem i niezłomną postawą patriotyczną walczyli po II Wojnie Światowej o godność Ojczyzny, kiedy to czerwony okupant narzucał na nasz kraj chomąto mordując przy tym naszych bohaterów i fałszując historię, by pamięć o nich zaginęła. Na szczęście im się nie udało i dziś możemy oddać cześć naszym dzielnym przodkom.

Komentarze 6 komentarzy

Cześć i chwała bohaterom!

Cześć i chwała bohaterom!

Wielki szacunek dla nich!

Flaga wywieszona. Cześć i chwała bohaterom!

Brawa dla wszystkich, którzy wywiesili flagi jak i dla uczestników marszy w wielu miastach Polski. Tak było na przykład w Płocku, gdzie niesamowita atmosfera i muzyka z projektu „Panny wyklęte” zrobiły swoje:
http://www.portalplock.pl/pl/334_informacje/8998_ogromny_marsz_przeszedl_przez_plock.html

PS W Estonii również byli dzielni „Spartanie”: http://historykon.pl/ostatni-antykomunistyczny-zolnierz-europy-august-sabbe/

Nie znałem tej historii. Do tej pory myślałem, że ostatni „Żołnierz Wyklęty” – Józef Franczak ps. Lalek, który zginął w obławie w 1963 roku dokonał rzeczy nie mieszczącej się w głowie (18 lat po zakończeniu II Wojny Światowej ukrywał się przed komunistycznym aparatem bezpieczeństwa). Okazuje się, że było Ich więcej.