Czas na odpoczynek i spokojne, rodzinne spędzenie Świąt :-)

Posted by Marek | Posted in inne | Posted on 20-12-2014 6:38 pm

7

Już niebawem Święta Bożego Narodzenia, także czas by odciąć się od komputera i w pełni skupić się na domowych przygotowaniach 🙂

Wykresy to nie zając, nie uciekną. Okazji będzie jeszcze wiele i wystarczy dla każdego. Nie ma sensu także iść bezmyślnie za ostatnio panującą modą. Pogoń za mamoną to nie nowoczesność, a głupota.

BezsensownaPogońZaMamoną

Lepiej się wyciszyć i wypocząć. „Trumna nie ma kieszeni”. Te słowa powiedział mi niegdyś Zbigniew Stawicki – inwestor, filozof, podróżnik, surwiwalowiec, znawca ruchu ciał niebieskich i ich powiązań ze spekulacją na rynkach finansowych. Oddają one w pełni całą kwintesencję.

Jeśli ktoś twierdzi, że przesiaduje od rana do wieczora nad wykresami dla dobra dzieci, jest w błędzie. One nie potrzebują pieniędzy na najnowsze tablety, quady czy smartfony, gdyż te z ubiegłego roku są jeszcze dobre. One potrzebują ojca, który poświeci im czas.

uciekajacyczas

Tak samo jeśli ktoś przesiaduje cały dzień nad notowaniami gapiąc się w wykresy i nie zauważa nawet jak żona wraca z pracy, to też oznaka, że trzeba w końcu odpocząć od internetu.

Czy nie lepiej wyjść i swoją żonę przywitać w drzwiach robiąc jej jednocześnie niespodziankę wręczając kwiaty bez okazji? Każda kobieta lubi miłe niespodzianki, nawet jeśli się do tego nie przyznaje. Niech sobie każdy mąż teraz przypomni kiedy ostatni raz podarował żonie biżuterię bez okazji? Myślisz, że tego nie potrzebuje? Bzdura! Nie żałuj jej niczego. Nie musi to być przecież od razu Chopard Blue Diamond Ring.

Nie ma nic gorszego niż zatracić się w pracy i olewać przez to swoją rodzinę. Będąc czy to dzieckiem, czy to rodzicem, czy to małżonkiem, nigdy nie zapominaj co tak naprawdę jest ważne. Najważniejszy jest czas, który można poświęcić swoim bliskim.

Niech te Święta, spędzone z naszymi bliskimi, przebiegną w miłej i radosnej atmosferze. Wesołych Świąt!

Komentarze 7 komentarzy

I to jest wg mnie Twój najlepszy wpis ever,
pozdrawiam!

Masz Marku rację- okazje były, są i będą;) To będą moje pierwsze Święta w charakterze taty- niesamowite uczucie:))

Tobie również życzę pogodnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia!

Grzesiek

Witaj Marku i inni czytajacy Twojego bloga, ktorego czytam od okolo roku .. Dotychczas nie bylo mi dane uczestniczyc w Twoim kursie, ale mam nadzieje ze to sie zmieni.. Ale nie o tym chcialem napisac . Ciesze sie , ze mamy w naszym kraju takich ludzi jak Ty , ktorzy cenia sobie najwazniejsze wartosci. Twoj powyzszy wpis zasluguje na uznanie, zyczylbym sobie, aby w nasyzm kraju ludzie brali z Ciebie przyklad , w szczegolnosci osoby ktore maja najwieksze pole popisu, ( rzad i instytucje rzadowe) . Bo naprawde ciezko patrzy sie na kraj w, ktorym na kazdym swoim ruchu spotykasz utrudnienia.. Zycze wszystkich Wesolych Swiat 🙂

Komiks mocny i prawdziwy. Mnie ruszyła jeszcze opowieść o dzieciaku, który dopytywał się cały czas ojca, ile ten zarabia na godzinę. W końcu, jak uzyskał odpowiedź, że 50 zł/h, rozbił swoją skarbonkę, poszedł do taty i powiedział: „Tato, mam tu 25 zł, proszę, pobaw się ze mną pół godziny”.

Rodzinnych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia
Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku
Samych trafnych decyzji inwestycyjnych
Wierny czytelnik

Bardzo mądre i piękne słowa Marku.
Niestety spora grupa inwestorów to hazardziści, którzy siedzą przed kompem po 12 godzin dziennie. I oby po Twoich słowach się opamiętali. Zycie ma się tylko jedno
i szkoda go zmarnować przed kompem.
Też życzę Gospodarzowi Bloga i Wszystkim czytelnikom
Najlepszych Świąt w gronie bliskich :*

Zdrowych Świąt Marku:) Dopiero gdy ktoś dostrzeże jego brak zorientuje się, że wielogodzinne siedzenie przed wykresem w niczym mu nie pomoże, bo może już nie mieć okazji na realizację marzeń, a tych każdy z nas ma wiele..

Matek