Projekt wakacyjnych rajdów po Polsce zakończony :)

Posted by Marek | Posted in Podróże | Posted on 26-08-2014 12:17 pm

8

Ponad 3080 przejechanych kilometrów, prawie trzy miesiące w podróży i masa przygód. To bilans tegorocznych wakacji letnich, które zgodnie z założeniami spędzałem w naszym pięknym kraju, by wspierać lokalną przedsiębiorczość turystyczną.

Podczas tych eskapad pojawił się nowy projekt podróżniczy, polegający na odwiedzeniu wszystkich zamków w Polsce. Będzie to już kolejny klucz w moich podróżach obok projektów odwiedzenia wszystkich Parków Narodowych oraz wszystkich giełd . Do tej pory aż się zastanawiam czemu tak długo z tym zwlekałem, gdyż mamy w naszym pięknym kraju ogromną liczbę zachwycających zamków, pałaców czy twierdz warownych.

zamki_swzamki_w

W trakcie tych trzech miesięcy udało nam się zwiedzić 9 zamków, co uważam za satysfakcjonujący wynik, zwłaszcza, że tempo podróży musiało zostać spowolnione ze względu na najważniejszego pasażera, który przez ten czas pilnie poznawał z zaciekawieniem otaczający świat. No chyba, że wtedy spał 😉

nakangurka

Była też okazja by rozruszać nieco szare komórki, której nie mogłem przegapić 😉

szachyO

Jednak najważniejszym punktem wyprawy był lipcowy fragment związany z realizacją drugiego z celów na rok 2014, z czego czuję niezmierną satysfakcję 🙂

Odhaczony został także kolejny Park Narodowy, zatem ich lista powoli idzie do przodu. O niektórych ciekawych czy malowniczych zakątkach naszej Ojczyzny zrobię osobne wpisy, w miarę wolnego czasu, gdyż zasługują na prezentację.

Polska to piękny kraj, polecam!

Komentarze 8 komentarzy

Bardzo fajna inicjatywa z tym drugim celem ! Jednym słowem wakacje udane. Teraz nadszedł czas na edukację i rozbudzenie szarych komórek przyszłych adeptów ; )

W kwestii rozruszania szarych komórek, to za niedługo jakiś konkursik powinien się pojawić 😉

Inspirujesz Marku 🙂

Dużo pomysłów wpada mi do głowy dzięki skarpetkom od Ciebie, także jak to mówią „to co dajesz, wraca w dwójnasób” 😉

Cieszę się, ale daj też pobawić się trochę synowi 😉

zatem skoro masz już kolejny projekt to jeżeli kiedyś w wolnej chwili zawitasz na Opolszczyznę to nie zapomnij
o przepięknym zamku Moszna – swoją ciekawą bryłą, ilością wieżyczek i innych detali architektonicznych przypomina znany zapewne wszystkim zamek Disneylandu:)

Na wiosnę postaramy się zawitać w Twoje strony 🙂

Dzień dobry Panie Marku

Super inicjatywa, gratuluje dążenia i osiągania celów.
Mam pytanie odnośnie indeksu wig20 czy aby nie mamy powtórki i zjazdu do okolic 2300? i ponownego wybicia?

Pozdrawiam i życzę powodzenia