JSW – aktualizacja wykresu

Posted by Marek | Posted in akcje | Posted on 23-08-2014 7:48 pm

9

JSW - interwał dzienny

JSW – interwał dzienny

Na JSW sytuacja pozostaje bez zmian i w dalszym ciągu obowiązuje to, co pisałem w ostatnim wpisie dotyczącym tego waloru, czyli posiadacze tych akcji każdą większą korektę wzrostową powinni traktować jako dobre miejsce na ich sprzedaż po rozsądnej cenie.

Parę tygodni temu podałem na Liście Absolwentów cenę na jaką zamierzam czekać. Choć wtedy wydawała się ona z pozoru „szokująca”, po ostatnich spadkach nie wydaje się już taka „odległa” 😉

Komentarze 9 komentarzy

Przypadkiem trafiłem na dość stary, bo z sierpnia 2011, artykuł o JSW oraz opinie „ekspertów”:) W tamtym czasie kurs oscylował wokół 90pln, czyli już o ok. 40 pln mniej niż przy wejściu na giełdę. Ale wszyscy byli dobrej myśli. Cytat (za stockwatch) jednego z ekspertów:
„Kto nie musi, nie powinien sprzedawać akcji. To najgorszy moment na sprzedaż. Trzeba to przeczekać. Perspektywy dla rynku węgla są dobre, więc spółka powinna się odbić”
…z perspektywy czasu widać, że te 90pln wcale taką złą ceną to nie było;)

Pokazuje to dobitnie poziom merytoryczny jaki tam panuje.
Większość tych portali typu stokwocz można wrzucić do jednego wora z forum bankiera. Piszą cokolwiek, byleby pisać i był ruch na stronie. Zarabiają na reklamach i mailingach sprzedażowych. Ciągle wysyłają jakieś oferty „najlepszych” sygnałów, webinarów, a w praktyce promują największy chłam. Pamiętam jak ich „experci” napalali się na obligacje korporacyjne m.in. Ganta, które okazały się wielką wtopą. Już od dawna przestałem czytać tego typu pierdoły. Szkoda oczu na nich.

Teraz o perspektywach rynku węgla pisze się w zupełnie innych nastrojach, więc byc może dołek jest blisko… O jsw też nic dobrego, tym bardziej uważam, że warto obserwowac. Ciekawi mnie czy dużo poniżej 30pln uważa gospodarz, że zjedzie?

ja pomyślę nad zakupem przy najbliższym postoju, jeśli obroty będą zadowalające

„Parę tygodni temu podałem na Liście Absolwentów cenę na jaką zamierzam czekać”

Czy jest szansa dowiedzieć się jaka to jest cena ?
Zastanawiam się czy już czekać czy sprzedać ;/

każdy kupuje/sprzedaje za cenę, jaką uważa za właściwą. Żadnej konkretnej wartości tu raczej nie usłyszysz – twoje pieniądze to twoje ryzyko. Jeśli przekroczyłeś już swoje psychologiczne stop lossy z nadzieją na odbicie i dalej trzymasz akcje, to sam musisz sobie odpowiedzieć na pytanie czy sprzedać czy czekać. Zmiany trendu tu się nie spodziewam, co najwyżej odbicia po ostatnich spadkach, ale to jeszcze nie teraz. To moja subiektywna opinia na podstawie wskaźnika pi x oko

Osobiście to np. po 26,70 może bym coś zassał.

Jaki przewidujecie zasięg obecnego ruchu w górę?

Oby wzrosło do 120 bo ze stratą nie oddam