Wesołych Świąt i solidnego odpoczynku by później z impetem wyłapywać inwestycyjne perełki :-)

Posted by Marek | Posted in ciekawostki, Surowce | Posted on 17-04-2014 12:32 pm

6

Chciałbym życzyć wszystkim Czytelniczkom i Czytelnikom by zbliżające się Święta Wielkanocne były spokojne, pogodne, radosne i przede wszystkim miło spędzone w rodzinnym gronie z dala od wykresów giełdowych.

Wszakże giełda nie zając, nie ucieknie a czas ucieka nieubłaganie i warto go spędzać jak najwięcej z najbliższymi, bo potem może się okazać, że jest już zbyt późno i choćby nie wiem co się robiło, straconego czasu się już nie cofnie.

Na wykresy niech przyjdzie czas po solidnym odpoczynku i niech trafiają się wyjątkowo udane zagrania, na przykład takie jak na kawie, które można było wyłapać dzięki poprawnie zastosowanej Technice Ichimoku (nie mylić z pseudoichi), czego wszystkim życzę 🙂

kawa

Impet tego ruchu wywołał niezłe poruszenie na Liście Absolwentów, zwłaszcza, że jest to rynek lewarowany, a Ci którzy zagrali mieli powody do radości.

kawa_lista

Skala ruchu była kolosalna i wyniosła ponad 70%, co dla rynku lewarowanego daje niesamowite okazje do zarobku, choć źle użyty lewar jest bronią obosieczną i potrafi wyczyścić szybko rachunek brokerski (np. dźwignia x 100, powoduje stukrotnie wyższe straty w przypadku złego obstawienia kierunku, jak i stukrotnie wyższy zysk w przypadku jego trafnego wytypowania).

Dla porównania w tym okresie zmienność na popularnym Edku, czyli parze EUR/USD nie przekroczyła 5%, ale właśnie dzięki dużemu lewarowaniu wyniki mogą być większe. Niemniej jednak ja tej pary nie dotykam, bo zdecydowanie interesują mnie walory, gdzie zmienność jest dużo większa. Działa tutaj prosta matematyka, ten sam lewar użyty na dużym ruchu, w przypadku obstawienia dobrego kierunku, daje sporo więcej 🙂

PS
Na koniec dorzucam kolejną wskazówkę konkursową. Tym razem będzie ona w formie bezpośredniego nakierowania na literę.
W opowiadaniu pojawia się postać Julka, który zarabiał handlując dewizami. Studiował on także dzieła pewnego wybitnego teologa, który zwie się: _ _ _ _ _ _   _   _ _ _ _ _ _ , a literką konkursową będzie najczęściej powtarzająca się samogłoska w powyższym etapowym haśle 🙂

 

Komentarze 6 komentarzy

Zdrowych i wesołych świąt wielkanocnych także Tobie Marku!

Coś sobie przypominam Marku że było kiedyś podobne zagranie na parze walutowej chyba EUR/GBP. Pozdro

„źle użyty lewar jest bronią obosieczną i potrafi wyczyścić szybko rachunek”

100% prawdy Marku! Boleśnie się o tym przekonałem 🙁
45 tysi poszło się …ć. Teraz nie mam ani na szkolenie z esencji u Ciebie ani na zasilenie rachunku 🙁

Przede wszystkim zdrowia!

Wesołych i zdrowych świąt:) Wszystko inne przyjdzie z czasem:)

Kawa ostro prze. Widać silny trend, który może potrwać jeszcze kilka lat.
Jestem zapakowany w certy RCCOFAOPEN (kupuje się jak akcje) i obserwuję jak dynamicznie dają zarobić. Obstawiam przebicie cen z 2011 i ruch w kierunku 9zł.