Zostań Mistrzem! Każdy może nim być.

Posted by Marek | Posted in inne | Posted on 05-01-2014 6:03 pm

3

Chcesz zostać Mistrzem? Nie ma problemu, jest ku temu okazja. Trzeba tylko otworzyć oczy, choć czasem może to być trudne:

Wytłumacz mi Tato, bo nie rozumiem: Przychodzisz po pomoc do biednego, pomaga ci jak tylko może. Przychodzisz do bogacza, udaje, że cię nie widzi. Czemu tak się dzieje?
– Spójrz Aniu przez okno. Co widzisz?
– Dzieci bawią się w piaskownicy, Andrzej idzie do sklepu, Krystian myje samochód, jaskółki nisko latają, po drzewach wspinają się wiewiórki.
– Dobrze Aniu. A teraz spójrz w lustro. Co widzisz?
– Cóż mogę widzieć Tato, widzę samą siebie.
– Widzisz Aniu, okno jest ze szkła i lustro jest ze szkła. Wystarczy jednak dodać odrobinę srebra i już widzisz tylko siebie.

Jednak wystarczy tylko otworzyć oczy by zostać Mistrzem Dobrego Serca!

Szymek Uznański potrzebuje pomocy. W marcu ubiegłego roku zdiagnozowano u niego złośliwy nowotwór IV stopnia -Neuroblastoma. Lekarze dawali mu wtedy jedynie 2,5 miesiąca życia. Na szczęście ma dzielnych rodziców, którzy nie poddali się tylko stawili czoła losowi, dzięki czemu Szymek dalej żyje.

Jak opisuje jego mama, Agnieszka: „Rozpoczęła się walka o jego życie. Dzielnie stawił czoła chemioterapii, która trwała 4 miesiące. Następnie skomplikowana operacja wycięcia guza w śródpiersiu przy kręgosłupie. Kolejnym etapem było odseparowanie jego własnych komórek macierzystych (szpiku), by móc poddać go leczeniu „mega chemią”. Dzielnie zniósł autoprzeszczep szpiku po którym, po stu dniach, przeszedł naświetlania… i tak minęło 8  miesięcy. Szymek żyje i nadal walczy z ogromnym uporem. Właśnie wygrywa walkę z atopowym zapaleniem płuc, by móc przystąpić do przedostatniego etapu leczenia tabletkami, tzw. chemia podtrzymująca. W maju 2014 roku zaplanowany jest wyjazd do kliniki we Włoszech, gdzie zostanie poddany leczeniu klinicznemu „przeciwciałami GD2”. To leczenie musimy sfinansować sami, gdyż NFZ nie refunduje terapii z uwagi na brak jej zarejestrowania.

Chodzi o pół miliona złotych. Dla jednej osoby może to być dużo, ale jeśli połączymy nasze siły uda nam się zebrać całość. Leszek dzielnie wspiera Szymka (na szczęście srebro go nie zaślepiło), ja także dorzucam cegiełkę i wierzę, że razem damy radę! Pieniądze to tylko kawałek papieru, a Szymkowi bardzo się one teraz przydadzą. Ty też możesz być Mistrzem, każda nawet symboliczna kwota jest na wagę złota. Tutaj chodzi o ludzkie życie.

BIGBPLPW PL: 11 1160 2202 0000 0000 9484 1677
W tytule przelewu proszę podać „Szymon Uznański”.

Fundacja „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”
50-368 Wrocław
ul. O. Bujwida 42

KRS: 0000086210

PS Zdjęcia Szymka można zobaczyć tutaj: http://szymonuznanski.blogspot.com/

 

Komentarze 3 komentarze

Z uwagi na zbliżający się okres rozliczeń podatkowych, myślę że warto dodatkowo podać numer KRS niezbędny do przekazania 1% podatku na rzecz OPP. Zdrowia życzę dla małego!

Dzięki wielkie Luis za cenną wskazówkę! Już dodane.

Na foreksie straciłem 39 tyś. Byłbym plugawcem gdybym brokerom tyle zostawił a chłopczykowi ani jednego zeta nie rzucił 😉