Szósta edycja „obiadów czwartkowych” już za nami :-)

Posted by Marek | Posted in ciekawostki | Posted on 23-01-2014 7:01 pm

3

Zgodnie z tradycją, którą w XVIII wieku zapoczątkował Stanisław August Poniatowski, a od jakiegoś czasu pielęgnujemy ją w gronie Adeptów z Listy Absolwentów, po raz szósty spotkaliśmy się na „obiedzie czwartkowym”, który odbył się tym razem w Łodzi 🙂

Spotkanie wśród tęgich umysłów i merytoryczne dyskusje na wysokim poziomie są czymś nieocenionym, gdyż można wtedy poruszać tematy, które są niezwykle ważne, a poruszanie ich w innym towarzystwie grozi co najmniej przypięciem „łatki wariata” 😉 Nie obeszło się również bez tematów giełdowych, a także była okazja by nagrodzić jednego z Adeptów specjalną nagrodą za niezwykle ważne zestawienie przedstawione na Liście Absolwentów.

NagrodaDlaŁukasza

Łukasz otrzymał unikalny kalendarz z nowojorskim bykiem, za trud włożony w opracowanie w ubiegłym roku rzetelnego zestawienia akcji, które są w posiadaniu OFE. Dzięki temu byliśmy na Liście Absolwentów przygotowani z wyprzedzeniem na pierwszą falę podaży akcji ze strony OFE, która miała miejsce w listopadzie i grudniu. Informacja, z jakich walorów należy jak najszybciej wiać jest rzeczą bezcenną, także nagroda jest w pełni zasłużona i trafia w dobre ręce. Brawo Łukasz!

Przy okazji Łukasz nie dość, że dał mi drobną niespodziankę z Tajlandii, to jeszcze zainspirował do kolejnej podróży odwiedzając giełdę w Katarze.

QatarExchange

Mój szalony projekt odwiedzenia wszystkich giełd na naszym globie jest ciągle aktywny i tym bardziej cieszę się, że mam dobrą motywację ze strony swoich Uczniów, którzy ubiegają mnie w niektórych lokalizacjach 😉

Komentarze 3 komentarze

wracajac do tematu ukrainy – czy ktos sie orientuje jak mozna inwestowac u nich – ktora platforma oferuje cokolwiek od nich ?

Na GPW mamy trochę spółek ukraińskich, bardzo zdołowanych. Kto lubi takie zabawy w kupno w trendzie spadkowym, jeśli będzie miał szczęście, to kilkadziesiąt procent wyciągnie, jak nie więcej.

Oto lista – chociażby Kernel, który jest w WIG20.

http://stooq.pl/q/i/?s=wig_ukrain

Żałuję, że mnie z wami tam nie było 🙁
Pozdrowienia dla całej ekipy!