S&P500 – aktualizacja wykresu

Posted by Marek | Posted in indeksy | Posted on 29-11-2013 2:05 pm

12

SP500

Sytuacja za Atlantykiem pozostaje bez zmian. Hossa trwa w najlepsze i mamy kolejne rekordy na S&P500. Standardowo wszystkim, którzy grają na wzrosty na tym indeksie zalecam podciągnięcie stopa. Niech SL pilnuje wypracowanego wyniku. Już jutro pokażę kolejnej grupie Adeptów w jaki sposób przy użyciu Techniki Ichimoku można było perfekcyjnie podpiąć się do bieżących silnych wzrostów.

Kto nie posiada pozycji, póki co musi się zadowolić z roli obserwatora, gdyż kupowanie w trakcie trwania ruchu jest jak gonienie uciekającego pociągu. Lepiej stracić okazję niż pieniądze.

Tymczasem będę wracał do szachów. Jednej ze swoich pasji, którą niestety bardzo zaniedbuję. Co prawda staram się kilka razy w tygodniu wygospodarować co najmniej godzinę czasu na kilka meczy z Michałem, swoim sparingpartnerem, ale to jedynie kropla w morzu potrzeb. Na szczęście Michał jest sumiennym szachistą i nie licząc dni kiedy jest spadek formy po obu stronach, toczymy ostre pojedynki. Poprzeczka jest wysoko stawiana, co motywuje do maksymalnej pracy. No i Michał jest też nietuzinkową postacią. Przejechał samochodem słynny amerykański Route 66 i zwiedził miejsca, o których istnieniu nawet nie wiedziałem. Na pewno zainspirował mnie do wielu rzeczy, za co bardzo mu dziękuję 😉

Jak już jesteśmy przy szachach, to czas na konkurs. W Paryżu pewien wybitny szachista amerykański po przegraniu dwóch pierwszych partii, wygrał pozostałe pięć gromiąc swojego niemieckiego rywala. W jakim miejscu rozegrała się ta partia, jeśli wiadomo, że już w XVIII wieku Denis Diderot docenił rangę tego miejsca.

Komentarze 12 komentarzy

Café de la Régence

Ten sam czas, także będzie drugi zwycięzca. Gratulacje Magnus. Książka „Sukces na giełdzie” znalazła właśnie właściciela 🙂

W Café de la Régence.

Gratulacje dla Tomka, to już drugie z rzędu zwycięstwo 🙂

Z Wiki: http://pl.wikipedia.org/wiki/Caf%C3%A9_de_la_R%C3%A9gence

Paryż jest tym miejscem na świecie, a Café de la Régence tym miejscem w Paryżu, w którym gra się w szachy na najwyższym poziomie.

Tutaj mamy tylko minutę spóźnienia do liderów peletonu (wynikła zapewne ze względu na nieco bardziej „obszerny” komentarz), więc kolejny egzemplarz książki „Sukces na giełdzie” znalazł właśnie nowy dom 🙂 Gratulacje 🙂

Café de la Régence

Wow, fajna ciekawostka!

Dziękuję wszystkim za udział w zabawie. Pytanie jak widać okazało się bardzo proste. Następnym razem postaram się znaleźć coś trudniejszego.

Gratuluję zwycięzcom i standardowo proszę o kontakt mailowy w celu podania adresu do wysyłki 😉

Marku,
Znajdź coś czego nie da się wygooglować 😉
Pozdrawiam, M.

Coś trzeba będzie wymyślić. Może coś z Wiednia podpowiesz? 🙂
Pozdrawiam
Marek

Serdeczne podziękowania dla ciebie Marku po szkoleniu z Techniki Ichimoku w Łodzi. Teraz już wszystko jasne i klarowne jak można było perfekcyjnie podpiąć się do bieżących silnych wzrostów na S&P. Następny taki ruch dzięki Twoim szkoleniom będzie i z moim udziałem;)
Pozdrawiam
np.

Zostaw komentarz