Polowanie króla Jagiełły

Posted by Marek | Posted in Patriotyzm, Podróże | Posted on 11-08-2013 7:25 pm

2

Bitwa pod Grunwaldem, jedna z największych bitew w historii średniowiecznej Europy i zarazem wielki triumf naszych wojsk, z pewnością jest nam bardzo dobrze znana. Działo się to 15 lipca 1410 roku.

Nie byłoby jednak tego zwycięstwa, gdyby nie roztropne działania, które przygotowały grunt pod tę bitwę. Jedno z nich miało miejsce w 1409 roku, kiedy przez ponad tydzień w rejonie rzeki Leśnej gromadzono zapasy dziczyzny. Mięso uwędzono i zasolono by przetrwało długi czas, po czym na wiosnę 1410 przy pomocy wielkich bek spławiano zapasy dla wojska Narewką, Narwią, Bugiem i Wisłą do głównej bazy zaopatrzeniowej, którą stanowił Płock.

Wielkie polowanie, które odbyło się w Białowieży było kluczowe dla dalszego obrotu spraw. By upamiętnić to wydarzenie właśnie w Białowieży odbywa się inscenizacja historyczna pt. „Polowanie Króla Jagiełły”. Taki festyn miał miejsce w dniu wczorajszym. Nie można było przegapić takiej okazji by zobaczyć powrót króla z polowania 🙂

Jagiello

Pokaz szyków bojowych wojska

szyki

turniej rycerski

walka2walka1
walka3

czy inscenizacja ataku zbójców na karawanę kupiecką, dzik z rożna i rozmaite potrawy regionalne to powody dla których warto było udać się na to wydarzenie 🙂

Polska jest przepięknym krajem z bogatą historią i tradycją. Warto zwiedzać naszą ojczystą ziemię. Wspomagamy przy tym lokalną przedsiębiorczość, no i kto by nie chciał przepysznego miodu prosto z pasieki zlokalizowanej z Puszczy Białowieskiej?

Komentarze 2 komentarze

Podziwiam! Inspirujesz niesamowicie Marku. Przypominasz ciągle o zwiedzaniu Polski mimo mody na słitfocie na fajsbuku i licytacji kto da najlepsze zdjęcie z Nepalu, Dominikany czy Kanarów. O promowaniu skutecznej gry na giełdzie już nie będę wspominał, bo jesteś jednym z najlepszych. Rosnące jak na drożdżach JSW potwierdza Twoją siłę.

Dzięki 😉