S&P500 – aktualizacja wykresu

Posted by Marek | Posted in indeksy | Posted on 24-01-2013 11:56 am

50

SP500

Na S&P500 w dalszym ciągu brak czytelnych oznak odwrócenia tendencji, zatem pozostaje nam dalej jedynie obserwować rozwój sytuacji.

Jak pojawią się oznaki osłabienia byków widoczne na wykresie, wtedy będzie można zakładać odreagowanie korekcyjne. Ja osobiście raczej ten moment przegapię, gdyż jutro bladym świtem udaję się w kierunku województwa małopolskiego na odpoczynek od komputera i internetu. Tym razem odpoczynek będzie bardzo aktywny.Trzeba w końcu wzmocnić kondycję przed kolejnymi wyjazdami zagranicznymi.

Co do gry na wzrosty, to dla przypomnienia zaznaczyłem miejsce gdzie wolę zagrać 😉 Dobre miejsce w dołku – to jest to co preferuję 🙂 Gra longów tylko dlatego, że rośnie i wybiło jakieś szczyty mnie nie interesuje. Wolę zagrać w nieprzypadkowym miejscu i inkasować duże ruchy bez stresu, że zaraz rynek może zawrócić. Tamta pozycja już została zamknięta ze sporym zyskiem i w między czasie powiększony o ten zysk kapitał zdążył już popracować w wielu innych miejscach. Między innymi jedno z tych miejsc trafnie odgadł Tomek na Liście Absolwentów.

Do zobaczenia za tydzień!

Komentarze 50 komentarzy

Szkoda, że tamta pozycja została dość szybko zamknięta z zyskiem ok. 4000 pipsów. Bo od tamtego dołka to juz ruch wynosi ….hohohoh i ciut więcej. Pozdrawiam i życze ,,połamania nóg” na stoku. :]

Adam dziwne bajki opowiadasz bo ja ugrałem ponad 8000 pipsów stosując się praktycznie do wskazówek z wpisów.
Marek pisał wyraźnie kiedy z całości wychodzi i nie dało się tego przeoczyć.
http://www.technikaichimoku.pl/2012/12/sp500-aktualizacja-wykresu-profit-calosci/

Wyszedł na szczycie po czym była jazda w dół. W tym czasie przerzucił gdzieś środki i mógł zarobić dużo na spadkach. To na czym grał wiedzą pewnie ziomki z listy absolwentów, do której zamierzam kiedyś dołączyć 😉

Chcę wierzyć, że twój komentarz wynika jedynie z problemów z matematyką, a nie chęcią pisania fałszywych treści pod nieobecność Gospodarza.

Spokojnie, bez emocji. Niech będzie kulturalny poziom dyskusji podczas mojej nieobecności 😉

Zysk był większy, ale nie ma sensu się o to „zabijać”. Nawet jeśli by to było „tylko” 4000 pipsów (znam daytraderów, co łapią 10 pipsów dziennie, więc dla nich to ponad rok pracy, czyli mało to nie jest), to z tych 4000 tak samo bym się cieszył 😉

Pozdrawiam
Marek

Tak czytam i czytam i mnie olśniło i już wiem, u jednego MM 8000 pipsów to to samo co u innego MM 800 pipsów.Ja jestem u tych drugich.Ale z drugiej strony jak to ładnie brzmi u tych pierwszych.

Masz rację Marcel, różni brokerzy typu MM, dają różne przeliczenia. Chyba zmienię formę prezentacji tego np. na przykładową wartość dla 1 lota, bo pipsy w zależności od brokera będą dawać różne wyniki.

To Adaś:
Adaś chwal się jaka to para walutowa?

http://www.technikaichimoku.pl/2012/12/sp500-aktualizacja-wykresu-10/

Tym sie zasugerowałem i zamknełem 9/10 pozycji. Nie liczę, reszty tych pipsów, wartych grosiki. :]

Pozdrawiam, i proszę o wyrozumiałość.

A tak swoją drogą to zarobiłeś 4000 pipsów i się jeszcze o to plujesz? Jak jeszcze nie znałem tej strony to rocznie osiągałem max 400 pispów grając na M15. To był mój roczny wynik.

Jestem wyrozumiały i nie będę dalej polemizował.
Pozdrawiam
BB

gdzie ja tu trafiłem? same mulionery!! wiecznie zarabiają po 4000-8000 pipsów!! i zero strat, to dlaczego nie piszecie jeszcze z kanarów?

Polska jest ok i dobrze mi tu. O pozycjach wiedział każdy, nie zagrałeś masz pecha i tyle. 2 loty zamknąłem tam gdzie Adam zamknął 9/10 (zamknąłeś aż tyle, masz pecha).
1 lotem zosłem do końca zarabiając 8130 pipsów.

O swoich pozycjach pisałem w komentarzach. Jakie to musi być frustrujące, że my zarabiamy a ty tylko patrzysz, masz pecha.

jak sam widzisz ze źle trafiłeś, to wyjdź. przeszkadza Ci,że inni zarabiają, zamiast burzyć się jak nastolatek sam zrób coś żeby to osiągnąć. komantarz powinien wnosić coś dyskusji, a nie ociekać żalem…

Muszę iść sobię mocnego drinka wypić bo niektórzy mnie załamią.
Frustratom polecam inne strony.

Panowie… astronomiczny wynik „wykręciliście”, gratulacje! i podziękowania dla Gospodarza 🙂

zamiast drinka proponuję abyś się przewietrzył! ja napisałem jeden komentarz ty pięć a pijąc drinka mogę się założyć iż patrzysz znowu na kompa, tak więc na zewnątrz piękny mróz, spacer dobrze ci zrobi mulionerze

A ile u was placa za pipsa)?????? Bo 10 lotów to bardzo dużo !!!( jest to pytanie bez żadnych podtekstów, bo to coś kłóci sie z moja wiedza, chyba ze obracacie sumami rzędu 100K,$jeśli może ktoś to wyjaśnić to dzięki!!!) :))))

@blueberry
Ale lepiej tu dyskutować tylko merytorycznie…
Pomyśl że ty też kiedyś byłeś na jego miejscu, tez miałeś gorsze transakcje itd, bądź wyrozumiały i dawaj wskazówki a nie stajesz 3 metry nad ziemią kto to nie ja.
Tak jak Pan Marek prosił, z kulturą. Nie dyskutujmy tu o naszym statusie lecz o tym kiedy nastąpi moment jego polepszenia (S&P 500) 🙂
Wszystkiego dobrego Wam życzę! 🙂

Witam. Chyba Marku jeszcze zdążysz i załapiesz sie na dobre „S”.
Pozdrawiam

Dlaczego tak twierdzisz?

Na razie widzę że jest ciągła walka. Ustawiliście się już w jakimś miejscu? jaki macie SL?

Myślę że nie powinno się póki co wchodzić.
Nie ma niczego co by potwierdziło odwrócenie się tendencji wzrostowej, na tę chwilę korekty (chyba?) nie widać 🙂
Ale ciekaw jestem co Wy sądzicie:)

Tutaj jest dzisiejszy komentarz p. Danielowicza

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=z5L7OZZ0mtU

Uwielbiam blog ze względu na wręcz nierealną skuteczność zagrań autora. Czasami jednak padają tutaj stwierdzenia, które nie mają dla mnie sensu. Jaka jest różnica, jeżeli ktoś weźmie jeden kontrakt, zaryzykuje w oparciu o wykres dzienny 1000 pipsów i ugra 2000 pipsów, a daytraderem co weźmie 100 kontraktów, zaryzykuje 10 pipsów i ugra 20? Cóż, jest różnica w opłatach transakcyjnych względem ugranego zysku, aczkolwiek zysk ogólnie jest ten sam, więc ilość ugranych pipsów nie ma znaczenia, a raczej procent kapitału. Oczywiście można by wymieniać inne argumenty wyższości spekulacji jaką stosuje Marek nad daytradingiem, ale to już inny temat 😛

Hmm jak są dobre wejścia to nie widzę przeszkód by grać dużym zaangażowaniem i łapać duże ruchy 🙂

Na świeczkach dziennych nie dostrzegam formacji szczytowej. Dlaczego uważasz, że należy zajmować pozycję przeciwną do panującego trendu?

Nie będę się upierał, bo moje sukcesy na giełdzie są hmm… słabe… bardzo słabe… katastrofalne, no dobra – jestem beznadziejny 😉 ale pierwsze symptomy już wystąpiły. Wczorajsza świeca to spadająca gwiazda, fala 3 osiągnęła już swój standard (długość fali 1), piąta fala w 2 też już się zasadniczo zakończyła, Nasdaq drepcze w miejscu i nie chce potwierdzić euforii na rynkach, teraz na H1 tworzy się podwójny szczyt i notowania bujają się w okolicy połowy górnego cienia spadającej gwiazdy wieńczącej pierwszy szczyt… No ale przed nami otwarcie giełdy za Wielką Wodą. Zobaczymy jakie Amerykany zrobią wejście smoka 🙂 Może i lepiej zaczekać ale jeśli ktoś nie boi się zaryzykować ze 2-3 punkty, to droga wolna 😉

Chodzi Ci o formację cenową czy świecową? Ja myślę że po wczorajszej świeczce trzeba uważnie obserwować wykres, jest też projekcja fibo.

Daniel…
Mówisz zapewne o 1:1 do poprzedniego ruchu w górę,
zauważ również, że 161.8% tego samego ruchu przypada
w okolicach szczytów z 2007 więc kto wie gdzie cena zawędruje;)

Nie widzę formacji świecowej na dziennych na poparcie tezy o rozpoczynających się spadkach – gram w oparciu o świeczki z bossafx.
Z fibo używam jedynie trzech poziomów zniesień.
Może z projekcji coś wynika, ale dla mnie to tylko szum.

Jak tam widoki na nowy tydzień?
Czekamy na znaki zmian 🙂

jest już dobry moment na sprzedaż?

Przy takim parciu na info, wybicie prawidłowo ustawionego SL (po sygnale zajęcia pozycji) może ściągnąć gromy na głowę odpowiadającego na tego typu pytania 😉
Ciekawe, czy znajdzie się chętny 😀

Moim zdaniem jeszcze z 2 dni..
Na razie w nic się nam świeczki nie układają 🙂

Trend jest na razie silny – na tygodniówkach same białe świeczki, na dziennych za bardzo korekt nie ma. Trzeba poczekać na oznaki osłabienia. Zobacz jak poprzednie szczyty wyglądały – pojawiało się niezdecydowanie, potem spadki, potem nieudany retest.

ja kupuję. Do czerwca powinno być 1600 na sepie

Cos czuje, że nadchodzi ten czas…. Giełda turecka spadła w ciągu 2 dni o 8%, a patrząc na historie, przeważnie rynki mniej płynne reagują szybciej. Zapalila sie lampka ostrzegawcza.

Koledzy jak uwazacie koniec korekty 2510 wig 20 i robimy podwujny szczyt?

*podwójny
Moim zdaniem nie, może małe wzrosty, ale niżej jest dość ładne zgrupowanie zniesień Fibo, i chyba do niego będziemy dążyć. Ale „gramy to co widzimy” 🙂

Jak dla Ciebie to „podwujny” jak dla nas to nie podwójny

Kumyk dziekuje za wyczerpujaca i mila odpowiedz

Ale mimo wszytko się szanujemy. Błędy popełnia każdy z nas. Nieraz się na tym łapiemy sami.
Co do wykresu, może jakieś objęcie bessy nam się utworzy? Chodź chyba niedźwiedzią nie starczy sił…

Bar660, „choĆ (…) niedźwiedzIOM…” 😉

Mamy objęcie bessy. Tylko, czy to już? Czy to ta formacja na którą czekaliśmy? Czy to nie jest łapanie szczytów :-/ Rynek oceni 😉

Jacku, miało to podtekst ironiczny 🙂

harami ładne będzie (otwożyło się niżej niż było zamknięcie) No ja obstawiam, że już się „zaczyna” ale osobiście będę tylko obserwatorem 😉

Po dzisiejszej sesji wyglada mi to na zaslone ciemnej chmury. Raport z koncentracji pozycji wskazuje ze niedzwiedzie zwiekszaja swoje pozycje. Ja zaryzykuje jakis procent kapitalu na S.
pozdrawiam Kuba

Jest formacja , poszło zagranie , dawno nie łapałem szczytów , zobaczymy czy coś się zarobi 😉

Ok ok wczoraj na 1 h sygnał S po 1503,5 z godz 14-15

Ja mam po 1498, malutką pozycję, zobaczymy czy ruszą w oczekiwanym kierunku 🙂

Kierunek południe:-)

Troszku nas zrobili 🙂

Verified by MonsterInsights