S&P500 – aktualizacja wykresu

Posted by Marek | Posted in indeksy | Posted on 18-11-2012 7:02 pm

9

S&P500 - interwał dzienny

S&P500 – interwał dzienny

Jakiś czas temu był opisywany rejon na ewakuację z aluzją, że wkrótce może był mokro (LINK DO WPISU). Jak widać moment opuszczania szalup okazał się trafny. Dodatkowo z raportów o koncentracji pozycji na S&P500 wyczytaliśmy wiele cennych rzeczy. Dzięki temu mogliśmy zakładać, że ruch w dół będzie w miarę znaczący. Dlatego odpowiednie czytanie ze zrozumieniem tabelek o koncentracji, przynosi wiadome korzyści 🙂

Taki ruch wystąpił i kto miał shorty może teraz spokojnie zamknąć z konkretnym zyskiem całość pozycji. Jeśli rynek da czytelne sygnały by ponowić shorty wyżej, to się skorzysta z takiej okazji.

Jednak póki co byki (grający na wzrosty) będą starały się wyrwać jak najwięcej pola niedźwiedziom (grający na spadki). Także jest szansa na ugranie parę groszy na wzrostach. Nie można wykluczyć, że będzie to tylko drobna korekta przed dalszym spadkiem, zatem dobry SL powinien pilnować pozycji. Dzięki temu uchronimy nasz portfel, gdyby siły byków nie spełniły naszych oczekiwań 😉

Komentarze 9 komentarzy

Świetny blog! Czytam go już dwa miesiące i nie mogę wyjść z podziwu dla czucia rynku jakie posiada Gospodarz. Dzięki Marku za dzielenie się nami!
pozdrawiam serdecznie
Bąku

Skuteczność analiz jest niesamowita 🙂 Czytam blog od dawna i mój budżet domowy wielokrotnie został dzięki Markowi podreperowany.

Dzięki 🙂

Witam. U nas na podwórku jak to wygląda (FW20)? Czyżby podwójny szczyt nam by się szykował? Zero korelacji z USA…

Trzeba grać co widać, a na S&P widać chęć na odreagowanie i wątpię aby GPW nie podążyła tym śladem (może w ramach „rajdu świętego mikołaja”).
Inną kwestią jest, jak mocne będzie odreagowanie za oceanem…

Punkty zwrotne jak zwykle bardzo trafne 🙂 Dziękuję Marku za to że jesteś z nami. Nie miałam pojęcia za co kupię opony zimowe, a dzięki Tobie mam teraz na nie pieniążki 🙂 :*

Zawsze do usług 🙂

Szacun za czucie rynku!

Jaki rachunek trzeba mieć otwarty, żeby można było grać na tym instrumencie? Jakiś dowolny Forex’owy? Z kontraktami CFD na S&P500?

Verified by MonsterInsights