Złoto – czas na przesunięcie SL

Posted by Marek | Posted in Surowce | Posted on 14-09-2012 8:59 am

11

Złoto -interwał tygodniowy

Złoto -interwał tygodniowy

Złoto - interwał dzienny

Złoto – interwał dzienny

W różnych miejscach szumnie komentują decyzję FED, ale umówmy się, że takich decyzji nie podejmuje się od ręki. Odpowiedni sztab wiedział już o tym wcześniej, dlatego mnie nigdy nie interesują jakieś wystąpienia czy dane makro. Po prostu lepiej zająć pozycję w dobrym miejscu i nie przejmować się szumem medialnym. Co ciekawe po wystąpieniu szefa FED doszły do mnie opinie „znawców”, że teraz trzeba kupować złoto 😉 Cóż za zapłon u niektórych analityków :P.

My dobre miejsce na zakup złota mieliśmy już jakiś czas temu. Wszystko było opisane z wyprzedzeniem na blogu (LINK) tak by każdy zdążył się załapać na ruch. W obecnej chwili mamy już prawie 100$ na uncji, co daje na platformie forexowej prawie 10 000 pipsów 🙂 Za niedługo będziemy szukali okazji do realizacji części zysku, a póki co trzeba zabezpieczyć wypracowany wynik. Zalecam więc podsunąć wyżej SL, tak by chronił on sowity zysk i pełnił rolę stop lossa profitującego.

Komentarze 11 komentarzy

Wykresy do złota to jest GC.F czy też XAUUSD ??? (używając tickerów ze stooq.pl)

Każdy z tych tickerów odnosi się do złota 😉

Marku, masz kupiony kontrakt na złoto? 🙂

Chciwość wzięła górę i wziąłem nawet więcej niż pierwotnie planowałem 😛

To wziąłeś moją porcję! 😛 – bo dla mnie zabrakło po tych dobrych cenach 😛 (dobrze że to nie to złoto z amber gold, co Tusk razem z synem liniami OLT-EXPRESS wywoził do Niemiec do pradziadka z Werhmachtu) 😀

Czy na srebrze należy zrobić podobnie ???

szkoda, że kolega Marcel nie komentuje, bo zdaje się, że edek dotarł do górnego ograniczenia mediany…
czyli chyba starczy wzrostów…

Witam!
Górne ograniczenie mediany na edku?
Czy mógłbyś to rozwinąć?

Flash, w XIII rozdziale książki 'Sukces na giełdzie’ znajdziesz dokładne wyjaśnienie tematu 🙂

Christina świetnie znam tę książkę i bardzo ją cenie! po prostu nie bardzo rozumiem w jaki sposób Milan wyznaczył medianę sugerując koniec wzrostów;)

Verified by MonsterInsights