Kontrakty terminowe fw20u12 – czas na przesunięcie SL

Posted by Marek | Posted in kontrakty terminowe | Posted on 06-09-2012 8:25 pm

14

fw20u12 - interwał dzienny

fw20u12 – interwał dzienny

Od ostatniej analizy kontraktów i wskazówki (LINK) jak ugrać parę groszy minęło trochę czasu. Kto bacznie obserwował ma teraz uśmiech na twarzy 🙂 Jednak nie można spoczywać na laurach i trzeba pilnować zysku. Dlatego dziś można przesunąć wyżej SL tak by kontrolował sytuację. Unikniemy dzięki temu przykrych niespodzianek, gdyby rynek chciał nam spłatać figla.

Komentarze 14 komentarzy

Witam.
Czyżby jutro spadki, wedlug nowo rysującego się nam kanału? Czas na dolną bandę… Zobaczymy 😛
Pozdrawiam

Nie chce spadac bedzie roslo

Tiaaa… Tylko zeby tak zagrac trzeba obserwowac na biezaco, czego sie nie da zrobic normalnie pracujac. Wybicie mialo miejsce rano.

Jesli bowiem ktos dziala tylko na 'dniowkach’, i zauwazyl wybicie wieczorem 31.08 a wszedl 03.09 rano, zapewne zamknalby ze strata 03 lub 04 na SL. Zreszta nawet na przelomie 04/05 bylo nieco nizej niz na wybiciu, i mozliwe bylo zamkniecie pozycji wtedy dla ochrony kapitalu.

Zaznaczam, ze z mojej strony nie bylo zadnej pozycji.

Nie chce rosnac bedzie spadac

Kwestia dobrego ustawienia stopu.
Wystarczy:
1 czytać blog
2 odbyć szkolenie u Gospodarza
3 trzymać się planu.
Szkolenie szczerze polecam – właśnie je zaliczyłem i pomimo wielu lat z giełdą znalazłem coś, czego mi brakowało.

Ponieważ w ciągu dnia jestem mocno zalatany, też gram tylko na świeczkach dziennych.

Witam. Nie dawno zacząłem przygodę z FW20 (wcześniej były akcje, fundusze, później trochę opcji, z różnym skutkiem, suma sumarum total oscyluje wokół zera) Od jakichś dwóch tygodni zawieram średnio 1-2 transakcje dziennie na FW20 i… jestem na prawdę duuuuużo do tyłu (żeby nie było stosuje SL), to jest niesamowite, wystarczyło zająć odwrotną pozcyję ode mnie i by się na prawdę grubo zarobiło!. Jestem załamany samym sobą, myślę, że nawet małpa losowo wybierająca punkty transkacji miałaby lepszy wynik ode mnie.

Jedyny plus: Myślę, że niedługo otworzę własnego bloga i będe oczywiście rekomendował zagrania odwrotne niż zająłem w rzeczywistości. Jestem 100% pewny, że w przeciągu miesiąca zostanę internetowym guru od FW20. Mówię serio.

Nie gram na D, wiec wiele nie pomoge. Ale moze zrob sobie przerwe: jesli nie masz strategii tylko grasz 'na czuja’ – widocznie sie nie psrawdza i dak sobie spokow. Opracuje strategie i przetestuj ja historycznie i na demo. Jesli masz strategie – odczekaj, moze sie nie sprawdza w takich akurat warunkach rynkowych. [Trendowe np. nie dzialaja w konsoli].

@ Noone
>Ponieważ w ciągu dnia jestem mocno zalatany, też gram tylko na świeczkach dziennych.

Zatem, jesli moge zapytac, jak ustawiasz taki ruch? Chyba nie jako L po wybiciu powiedzmy 2250, bo moze byc to tylko 'wycieczka po stopy’ po ktorej nadal bedzie spadac. Ale o tym mozna sie przekonac wieczorem

Mogę Ci powiedzieć jak konsumuję aktualnie odbywający się ruch:
Kupno na poniedziałkowym otwarciu (pod limit kupna w wysokości 2287 i SL 2226 szacowałem zaangażowanie) – po wybiciu z flagi i spełnieniu dodatkowego warunku.
Cierpliwe czekanie.
Dziś anulowanie starego SL i ustawienie nowego.
Nie wierzysz? – mam potwierdzenia realizacji zleceń z BM.
Gdzie jest TP? – nie napiszę 🙂

Alez wierze, a o Twój TP nie pytam.

Mam na myśli włąsnie to o czy piszesz: granie na dniowkach oznacza w praktyce wchodzenie wyzej, a czasem znacznie wyzej (tu: nawet do ponad 35 pkt, jak piszesz) nad wybiciem (wybicie z trendu to ok. 2250), oraz ryzyko relatywnie wysokiego obsuwu [61 pkt, jak piszesz].

Tym razem sie udało i gratuluje, ale ryzyko jest wieksze a potencjalny zysk mniejszy niz w przypadku grania 'na biezaco’.

Stosunek ryzyka do zysku zawsze jest do oszacowania przed zawarciem transakcji.
Każdy chciałby wejść w trend grając jak daytrader, a zrealizować zysk jak ktoś, kto gra na świeczkach dziennych. O ile jest to realne, to bardzo trudne – a akurat dla nas, z racji sposobu gry, niemożliwe do osiągnięcia.
Świeczki zawsze są świeczkami, niezależnie od tego czy patrzymy na wykres w skali dziennej, godzinowej czy minutowej. Trzeba przyjąć swoją skalę i na niej grać trzymając się planu.
Gdy grasz na świeczkach 5-minutowych poziom SL ustawiasz znacznie bliżej ceny kupna. Gdy grasz na świeczkach dziennych, SL zazwyczaj jest większy. Gdy grasz na świeczkach 5-minutowych, musisz brać pod uwagę, że ukształtowany trend, pod który zajmujesz pozycję, na rynku może zmienić się w przeciągu paru minut. Przy skali dziennej zmiana zazwyczaj zajmuje parę dni. Oczywiście gwałtowne zwroty i w jednym i drugim przypadku są możliwe, ale przed tym próbujemy się zabezpieczyć grając zgodnie z określonymi zasadami.

Efektywna gra na świeczkach dziennych ze stopem dostosowanym do skali 5 lub 15 minutowej? Też bym tak chciał 🙂

Panie Marku a jak tam oscylatory dalej milczą?

Witam:)
Jak pozycja jest w grze, to z reguły nie patrzę już na narzędzia algorytmiczne 😉 Generalnie nie miałem nawet technicznej możliwości do obliczeń, gdyż byłem w trasie. Dopiero teraz wróciłem do kwatery głównej po rajdzie po Polsce, gdzie dzieliłem się narzędziami ze swojego warsztatu, by kolejni adepci mogli skutecznie poruszać się po rynkach od akcji po forex. Między innymi te zagranie na kontraktach bazuje ściśle na wiedzy ze szkolenia Esencja spekulacji 😉

Ps. Na dniach ściągnę dane i przeprowadzę obliczenia. Jeśli oscylatory dają jakiś sygnał to dam znać 😉

Dziękuję bardzo za wyczerpującą odpowiedź.