Miedź – aktualizacja wykresu

Posted by Marek | Posted in Surowce | Posted on 01-07-2012 4:29 pm

3

hg.f - interwał dzienny

hg.f – interwał dzienny

Linia trendu spadkowego została pokonana z impetem. Byki są w natarciu a niedźwiedzie w odwrocie.

Zobaczymy jak daleko wysuną się ze szturmem.  Gdyby nastąpiły dalsze silne wzrosty na miedzi, pozytywnie odbiłoby się to na KGHM, który ma istotny udział w wig20.

Pierwszy test siły byków może nadejść w strefie 360-363.

Komentarze 3 komentarze

Witam.
Panie Marku, czy KGHM, przy dalszych wzrostach cen miedzi na światowych rynkach ma szansę przbić magiczne 150 zł, i pójsć trochę wyżej? Pytam, bo jest to jedna z płynniejszych spółek na GPW, i jest szansa że zawsze jest szansa, że znajdzie się kupiec który kupi przewartościowane akcje.Pytanie z mojej strony, dopóki nie przekroczymy dolnej lini kanału, będziemy w trendzie wzrostowym?
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0b705fe3063abd95.html

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam
Rafał

Witam,
W teorii może wydarzyć się wszystko 🙂 W praktyce różnie to bywa, dlatego trzeba być czujnym i kontrolować ryzyko. Jeśli miedź wystrzeliła by istotnie do góry, to miedziak też powinien pójść.

A kto to kupuje? No oprócz drobnych graczy także duże podmioty. Później ludzie się zastanawiają dlaczego fundusz mający w opisie:

„Wysokie zyski w długim terminie. W co najlepiej inwestować
W instrumenty, które mogą przynieść zysk i zabezpieczyć przed stratą. Dobrze żeby można zyskiwać na wzrostach, ale też na spadkach wartości instrumentów giełdowych, np. indeksów giełd, surowców. Taką możliwość daje Investor FIZ. Wyboru inwestycji dokonują zarządzający, tak aby fundusz przynosił zyski niezależnie od koniunktury na poszczególnych rynkach.”

Pokazuje takie wyniki (stan na piątek):

1 miesiąc -24.89%
3 miesiące -36.63%
6 miesięcy -42.53%
od początku roku -38.28%
1 rok -58.07%

Wiele osób też ciągle zachodzi w głowę kto tam inwestuje u nich środki 😉 Jak widać chętni są nie tylko na piramidy finansowe 🙁 Trzeba się zabrać ostro za misję szerzenia edukacji finansowej. Podejmę to wyzwanie 😉

Witam.
Dziękuję Panu za szybką odpowiedź. Jak dla mnie najważniejszą dewizą jest grać to co widać na rynkach, a nie to co chciałoby się zobaczyć :-). Co do funduszy, to już się raz sparzyłem, dawno temu (jakieś 10 lat) na PKO Credit Suisse fundusz zrównoważony. Po roku byłem na minusie… Natomiast rodzice w dobrym momencie swego czasu weszli w ARKĘ i wyszli z niej z ładnym zyskiem.