DAX – aktualizacja wykresu

Posted by Marek | Posted in indeksy | Posted on 15-04-2012 8:07 pm

8

DAX - interwał dzienny

DAX - interwał dzienny

Na DAX’e kontra byków wyniosła jedynie parę setek punktów i zakończyła się na 38,2% zniesieniu Fibonacciego.

Trochę mało, ale z rynkiem się nie dyskutuje. Trzeba grać to co się widzi, a nie to co by się chciało zobaczyć. Czas na dokończenie struktury spadkowej.

Krótkoterminowym trendem jest trend spadkowy i do czasu jego negacji on obecnie obowiązuje.

Komentarze 8 komentarzy

Marku: ” Trzeba grać to co się widzi, a nie to co by się chciało zobaczyć.” niby proste zdanie ale zauważam że często zapominane przez graczy.

chyba tak jakoś już mamy te szare komórki zbudowane że lubimy coś tworzyć zamiast czytać to co obrazuje wykres.

Spokojnie, z czasem to przyjdzie 😉

Witam Panie Marku

Jakis komentarz co sie dzieje na DAXu w ciagu kilku dni, wczesniejszy wpis sugerowal ze byki mogly troche zaatakowac skonczylo sie czerwienia, teraz mial niedzwiedzie pojsc w natarcie konczy sie zielono?

Miała być kontra i była. Doszła do 32,8% Fibo, czyli była płytka, ale wystąpiła.

To co się dzieje w trakcie sesji mnie nie interesuje. Patrzę tylko na świece dzienne. Jeśli wybije po drodze SL, to trudno.

Pociągnij po ostatnich dwóch szczytach linię trendu spadkowego. Póki nie zostanie pokonana, trend krótkoterminowy pozostaje spadkowy – a w trendzie spadkowym preferowane są niedźwiedzie. Jak linia trendu zostanie pokonana, to nie upieramy się na siłę tylko reagujemy. Po to się ustawia SL 🙂 A jak go wybije, to robię sobie kilka tygodni odpoczynku 😉

Rozumiem że SL jeszcze nie zamknięte. Cena broni się pod linią trendu. Czy powoli myśleć o wychodzeniu z pozycji?

>Patrzę tylko na świece dzienne.
Jeśli można zapytać: czy w ciągu dnia w ogóle zaglądasz na wykres (choćby po to aby podciągnąć SL)?

Pozdrawia

Teza
Ustaw sobie Trailing stop-a i masz problem z głowy z rozmyślaniem o przesuwaniu go w czasie sesji ! Oczywiście jeśli masz na to czas to zrób to ręcznie 🙂

Ciągłe patrzenie na monitor, nie sprawi, że wzrokiem będę sterował kurs i kierował go w moją stronę. Mam zaufanie do swoich metod, stop loss kalkuluje mi stratę, którą akceptuję. Czyli od razu wiem ile stracę w negatywnym wariancie. (Jeśli ktoś nie akceptuje straty z SL to nie powinien wcale zawierać transakcji). A jak jest ustawiony SL w nieprzypadkowym miejscu (czyli dobrym), to do niczego już nie jestem potrzebny.

SL przesuwam tylko w dobre, nieprzypadkowe miejsca (uczę o tym na szkoleniu podstawowym „Esencja spekulacji”), a w trakcie sesji takich mocnych miejsc nie sposób znaleźć. Dlatego odpuszczam przesuwanie SL w trakcie sesji.

Wyjątek stanowi sytuacja, gdy mam w planie profitować „z palca” część pozycji przy określonym rejonie. Wtedy poświęcam chwilkę by zerknąć, czy tam się zbliżamy.

Generalnie siedzenie przed monitorem jest bez sensu. Wolę iść na basen, na lodowisko, do muzeum, do kina, na jednodniową wycieczkę na łono natury, iść pobiegać, pospacerować, ułożyć kolejne detale do planu kolejnego wyjazdu zagranicznego czy poczytać książki. Teraz otwieram znów swój sezon na rower, zatem sporo czasu spędzę na dwóch kołach.

Czasem nawet zastanawiam się, czy po moim szkoleniu niektórzy ludzie nie będą się czuli nieswojo. Pokazuję jak minimalizować poświęcany czas na grę, tak by wystarczyło 15 minut dziennie (prostota metody Ichimoku jeśli jest dobrze zrozumiana + pokazana organizacja i budowa planu (szkolenie ES) ). Jeśli ktoś nie ma hobby, nie ma celów, nie ma marzeń, i jest przyzwyczajony do tyrania dzień w dzień, to jak nagle dostanie tyle wolnego czasu, to nie będzie wiedział co z nim zrobić.

Verified by MonsterInsights