S&P500 – aktualizacja wykresu

Posted by Marek | Posted in indeksy | Posted on 07-03-2012 2:02 pm

8

S&P500 - interwał dzienny

S&P500 - interwał dzienny

Szacowany uprzednio punkt docelowy (LINK DO WPISU) wynikający z geometrii został osiągnięty. Nastąpiło także oczekiwane od pewnego czasu (LINK DO WPISU) wybicie dołem. Można powiedzieć, że wszystko idzie zgodnie z planem 🙂

Jednak obecne spadki ciągle traktujemy jako naturalną korektę po silnych wzrostach. Średnioterminowo póki co dalej obowiązuje trend wzrostowy i trzeba mieć to na uwadze.

P.S. Ze względu na kolejny wyjazd, nie będę w stanie nadzorować tej pozycji. Dlatego zamykam połowę (zysk i tak jest ładny), a dla reszty dobrym miejscem na SL będzie rejon powyżej połowy korpusu wczorajszej czarnej świecy.
Na wszystkie zaległe maile będę odpisywał około niedzieli.

Pozdrowienia i owocnych łowów!

Komentarze 8 komentarzy

Znów punkt zwrotny trafiony z chirurgiczną precyzją 🙂
Gratulacje Mareczku i miłego wypoczynku życzę 🙂 :*

Szacun!
ps: blog jest rewelacyjny! Biję się w piersi, że tak późno tu trafiłem. W necie jest pełno blogów giełdowych pisanych przez sisiumajtki co robią z siebie wielkich znafców, totalny syf i zarabiają na reklamach. Niestety wcześniej taki syf czytałem. Tu na szczęście są same konkrety bez lania wody i olbrzymia skuteczność. Aż chce się powiedzieć jak Ty to robisz! Widać od razu że masz wiedzę i znasz się na rzeczy. Nareszcie dobrze trafiłem. Pozdrawiam i serdecznie życzę udanego urlopu.

taki sobie ten trading 🙂 ale nie w Marka wykonaniu 🙂
a ogólnie to też tak sobie

Ostatnio przeczytałem,aby dobrze handlować należy coś ok.5 lat się uczyć i obserwować.Ja już to robię trochę ponad 2 lata i z tego co oddaje innym kasę ,teraz oddaję już znacznie mniej i nawet mam już maluteńkie plusy.Więcej rozumiem i z tego co czytam to doświadczenie jest najważniejsze.Dużo zawdzięczam temu ,że znalazłem kiedyś Ichimoku i blog Marka i poukładałem sobie resztę dzięki innym narzędziom,a szczególnie medianom Marcela z blogu GS-a i właśnie wtedy mój trading zaczął mieć sens.

Witam.
Jestem pod wrażeniem bloga.
Takie pytanie poczatkującego.
System transakcyjny mBanku, nie jest chyba najlepszy do transakcji. Czy możecie coś polecić na początek, co jest lepsze, jakiś inny system transakcyjny?
Pozdrawiam
Rafał

System w mBanku jest dobry jak każdy inny. Przy czym tego typu wybory to rzecz drugorzędna.

Najważniejsza jest posiadana wiedza i jej skuteczne wykorzystanie. To gdzie wprowadza się zlecenia, to najmniejszy problem 😉

Witam.
Dziękuję za szybką odpowiedź.
Racja, wiedza jest najważniejsza, ciągle trzeba ją pogłębiać. Z tym, że sama sucha wiedza bez doświadczenia nie jest zbyt wiele warta.
Pozdrawiam

mBank z tego co wiem, nie dostarcza żadnego programu do analizy, a taki jest konieczny. Nie znam firm umożliwiających inwestycje na GPW i dostarczających dobry program. Di BRE (ok. 50 zł/m dodaje BRE Statica- sredni program, a dla najlepszych AMIBroker)
IDM jest nawet ok, umożliwia m.in inwestycje w waluty DAX i SPX,
CitiIndex- działa tylko na zasadzie CFD (nawet na GPW i najpopularniejszych akcjach) no ale interfejs graficzny jest bardzo ubogi, niemalże nieprzydatny. Z tego co wiem Admiral Market dodaje MetaTrader.