S&P500 – drugi poziom zaliczony

Posted by Marek | Posted in indeksy | Posted on 24-01-2012 12:03 pm

29

S&P500 - interwał dzienny

S&P500 - interwał dzienny

Jakiś czas temu dotarliśmy do minimalnego zakresu wzrostów, który był oczekiwany. Tym razem został osiągnięty kolejny – średni poziom.

Dodatkowo pojawiła się tam tam ciekawa formacja świecowa. Należy zatem zachować czujność i obserwować, czy świeca zostanie potwierdzona. Czekamy więc na reakcję rynku w potencjalnym miejscu, gdzie powinna być ostra walka byków z niedźwiedziami. Potem wystarczy podpiąć się do wygranego obozu 😉

Komentarze 29 komentarzy

Panie Marku,
a czy zajmuje sie Pan rownież analiza w20?

Tak 😉

Ja również bylbym zainteresowany analiza Wig20 jako ze jest on blizszy mojemu portfelowi 🙂

Mam pytanie: czy wystarczy nam biała świeca dziś na zamkniecie sesji w USA by byc przekonanym o sile obozu byków? I odwrotnie: czarna – o misiach? 😉 czy musi minąć kilka sesji?

formacja świecowa odwrotu + jej potwierdzenie 😉

Tutaj pan Marek ma rację-książkowo tak jest,lecz ostatnimi czasy bardzo często się zdarza ,iż po formacji odwrotu mamy bardzo często ruch w przeciwną stronę(coś na zasadzie fałszywego przekonania traderów do kontynuacji ruchu) i po 2-3 nijakich świeczkach dopiero się zaczyna odwrót i to czasem bardzo gwałtowny.

Marku, czy ta wczorajsza świeczka (doji) i dzisiejsza z zamknięciem poniżej wczorajszej (niewiele, ale jednak) stanowią już potwierdzenie spadków? Czy to jeszcze za mało i należy czekać na bardziej wyraźny sygnał?

Nie, dalej nie ma rozstrzygnięcia.

marku ja mysle ze to tylko chwilowy odwrot góra do 1260 i dalej up

Jest to miejsce na potencjalną korektę. Średnioterminowy trend jest wzrostowy, zatem do czasu jego zanegowania każdy ruch kontrujący będziemy rozpatrywać jako korektę 😉

do piątku mamy spokój z bujanką niewielką w usa. Apple podało dobre wyniki i stąd posesyjna reakcja. Dobrze ,że widzą tylko północ bo za dużo widzieć nie można.

Jeśli miałby być odwrót, to duży kapitał potrzebuje dużo czasu by przepakować swoje pozycje. Obserwacja koncentracji pozycji może dać jakieś wskazówki. Jednak sygnał musi być technicznie potwierdzony 😉

a czy w lipcu był technicznie potwierdzony spadek do 04.08.2011 ? jestem ciekaw jeżeli tak to jakie?

Widocznie rozminęliśmy się w toku myślenia. Techniczny sygnał może mieć bardzo dużo interpretacji.
Takich sygnałów jakie mam na myśli, to było ich wtedy bardzo wiele 🙂

Ciągle czeszą stopy. Może to być zarówno dystrybucja jak i forma korekty bocznej przed silnym ruchem w górę.

prowadzac linie trendu przez szczyt poprzedniej hossy w 2007 oraz 04. 2011 mamy opór przy poziomie około 1330.
nie sadze zeby z marszu to przeszli;)

Marek says… on 25-01-2012 10:25 am

Jeśli miałby być odwrót, to duży kapitał potrzebuje dużo czasu by przepakować swoje pozycje. Obserwacja koncentracji pozycji może dać jakieś wskazówki. Jednak sygnał musi być technicznie potwierdzony 😉

Tak się zawsze zastanawiałem jak długo to trwa i doszedłem do wniosku,że duży kapitał to robi ludzi w konia aż miło,bo jak się odwraca to zarówno S jak i L w zależności kto z kim walczy i o co.

Oni właśnie tak robią, aż wygra silniejsza koalicja 😉

no i pojechali chłopcy , wszystkie rynki w górę od euro po obligacje , akcje , towary. Kto się pomylił dzisiaj na spotkaniu z FED ? nie musi to być rozwikłane na dniach wcale a wcale.

A np: volumen na s&p to Państwu coś mówi-dlaczego jest raczej na niewielkim poziomie,a indeks rośnie?

czyżby malutcy robili sobie zakupy na chude lata ?

Faktycznie volumen cieniutki.Czyli co pompowanie teraz się odbywa?

Czyli że do trzech razy sztuka ze świeczkami odwrotu? Ja w każdym bądź razie na to liczę i S już jest.Jeśli wyleci to już tylko na BE.

no właśnie – ta świeczka na dziennym, która narysowała się wczoraj jest dość znacząca… czy wg Ciebie to już zjazd?

Czy zjazd to nie wiem-może zjazd,a być może korekta – po drodze będzie walka misiów i byczków. Świeczka ma wysokość ponad 200 pipsów z negatywnym wydźwiękiem, a to już jest jakiś sygnał dla mnie po tak długim wzroście.Póki co miałem rację ,a jak się skończy zobaczymy.SL już przesunięty na S&P także tylko do przodu.Poza tym możecie zwrócić uwagę na parę usd/jpy -tam jest sytuacja wręcz książkowa-taką jaką pan Marek opisał wcześniej(spadająca gwiazda z potwierdzeniem) także pozycja S również jest.

No to chyba juz całe masy uwierzyły w hosse… kto chce niech zaluka na index wyprzedzający BDIY dodam tylko że w 2008 był tylko tak nisko jak teraz, na dziś jest na poziomie 784 pk http://www.bloomberg.com/quote/BDIY:IND/chart

Jest nadpodaż frachtowców, gdyż bardzo dużo zamówionych w okresie jak ten indeks bił rekordy, trafia teraz na rynek. Dlatego w pewnej części ten indeks przechodzi taką przecenę 😉

Masy uwierzyły w rajd Mikołaja, w spadki po obcięciu ratingów, w kontynuacje osłabiania PLN w styczniu, nie mówiąc już o odreagowaniu korekty, w mijającym tygodniu itp… Tłum w ciągu m-ca pomylił się, aż tyle razy nie wspominając o długim jednokierunkowym ruchu ceny na którym można było nieźle zarobić. Wniosek z tego, że najbardziej przeciwstawny scenariusz określany siłą tłumu- głupim, będzie zrealizowany jeśli jest potwierdzony wykresem. Rynek musi oszukać tłumy, jest niczym „…śmierć przychodzi jak złodziej w nocy…” To nieliczni wygrywają z rynkiem, a nie tłum.
Masz rację kolego, też tak myślę. Co tłum widzi? Hossa? Tylko o niej ostatnio mowa i wszyscy zapomnieli o nierozwiązanych problemach, którymi sycili się przez pół roku. Wszyscy liczą na kolejne indeksowe szczyty, a po ich osiągnięciu, co Ski? To scenariusz przewidywalny dla tłumu. Myślę, że czas na przeciwny ruch. To najbardziej nieoczekiwane miejsce na zmianę kierunku. Miejsce na zaskoczenie tłumu. Patrzmy na wykres, co nam mówi… Szum medialny zabija nasze wnioski, skutecznie.
Wiem, Wy już wiecie o tym, nie dla Was takie wnioski.
„Graj to co widzisz….”i”odcięcie od szumu medialnego” to słowa Gospodarza, które skutecznie odmieniły moje decyzje.
PS.”Idzie dobry rok” to artykuł z pierwszego wydania gazety o tematyce niefinansowej. To idiotyczne przesłanie na tle ciągłego krakania o kryzysie pozwoliło mi uwierzyć wykresom i zagrać pod nie. Krótkoterminowo to był sukces. Tłum skutecznie paraliżuje decyzje, które rodzi wykres, a odcięcie od informacji jest wręcz niemożliwe.

USD/JPY faktycznie pięknie poleciało. Zatem należy przyjąć, że dolar w dalszym ciągu będzie słabł wobec większości walut? PLN i EUR biją kolejne rekordy…

Na razie zanosi się, że wystąpi potwierdzenie wczorajszej świeczki na S&P, choć zostały jeszcze 2h i wszystko może się zmienić :-/

Zostaw komentarz