USD/PLN – wszystko zgodnie z planem

Posted by Marek | Posted in waluty | Posted on 01-11-2011 9:15 pm

21

USD/PLN - interwał dzienny

USD/PLN - interwał dzienny

We wrześniowej analizie dolara zasugerowałem, że po dojściu do 78,6% Fibo czas na korektę. Co dalej się wydarzyło bardzo łatwo można teraz samodzielnie ocenić 🙂

Z kolei zapowiadana korekta zatrzymała się na 50% zniesieniu Fibonacciego. Jest to nieprzypadkowy rejon cenowy, z którego może nas czekać atak na ostatnie szczyty 😉 Tylko jeszcze jedna mała uwaga. NBP może interweniować by złotówka zbyt mocno się nie osłabiła. Chroni przez to nasz kraj przed wzrostem zadłużenia powyżej 55 procent PKB, gdyż jest ono denominowane w walutach obcych. Dlatego należy zachować czujność.

Dodam jeszcze małą ciekawostkę. Na powyższym wykresie zaznaczyłem miejsce, gdzie po raz pierwszy rozpocząłem definitywnie obstawiać wzrosty dolara. Było to przy cenie nieco ponad 2,7zł. (Link do wpisu). Wcześniej w maju 2011 określiłem 2,64zł jako dołek na dłuższy okres czasu i do tej pory nie zeszliśmy poniżej tego poziomu (Link do wpisu). W kolejnych wpisach podkreślałem siłę dolara (Link).

To tyle z historii. Chcę tylko pokazać, że giełda nie jest chaosem i da się ją rozszyfrować. Efekty mojej pracy można zaobserwować na blogu. Na szkoleniach pokazuję drogę jak to robić. Pokazuję na czym bazuję na co dzień i jak to wykorzystuję.

Nie ma tutaj chwytliwych banerów zapraszających na szkolenia, czy kolorowych reklam na portalach tematycznych. Nie zależy mi na „masówkach”. Prowadziłem  wielokrotnie zajęcia nawet w 2os. grupach. Bazuję na zdrowym rozsądku kursantów.

Jeśli ktoś woli iść na szkolenie dlatego, że w ofercie są ładne hasełka marketingowe, a z prowadzących robi się herosów, a nikt nie widział ani jednej ich trafnej analizy, to i tak na takie szkolenie pójdzie.

Jeśli ktoś woli na podstawie obserwacji bazy merytorycznej, czy trafności analiz pójść do danego trenera, to i tak pójdzie.

 

Komentarze 21 komentarzy

Panie Marku,
pamiętam jak trafnie wytypował Pan szczyt chf/pln. Czy pokusiłby się Pan o wytypowanie szczytu na usd/pln.Z góry dziękuję

Brzmi kusząco, zastanowię się nad tym 😉

Witam,
Panie Marku, od niedawna jestem czytelnikiem pańskiego bloga i jestem pod wrażeniem pańskich osiągnięć rynkowych oraz publikacji dzięki którym udało mi się zarobić ;). Chciałbym zapytać czy przewiduje Pan w najbliższym czasie szkolenie podstawowe w Warszawie?
pozdrawiam 🙂

Oj niestety ciężko powiedzieć. Jeśli byś zebrał grupkę osób, to można próbować ustalić jakiś termin. Choć z wolnymi miejscami u mnie w grafiku może być ciężko.

panie Marku czy robi pan szkolenia idywidualne?

Tak, jest też taka opcja 😉

w jakim miescie pan mieszka?

Różnie to bywa, gdyż lubię podróże. Na chwilę obecną co najmniej miesiąc powinienem być w Warszawie, gdyż mam tu trochę spraw do załatwienia. Później różnie to może być.

Witam serdecznie
Czy ma Pan w planach publikacje AT dot. ciekawych spółek na parkiecie, dzięki którym można zarobić ?
Pozdrawiam

Nie bardzo wiem jak na takie pytania odpowiadać 😛 Jeśli w coś będę wchodził i będę dysponował czasem by przed sesją o tym napisać, to tak zrobię.

Rekin 37 says

Panie Marku,
pamiętam jak trafnie wytypował Pan szczyt chf/pln. Czy pokusiłby się Pan o wytypowanie szczytu na usd/pln. Z góry dziękuję.

Marek says
Brzmi kusząco, zastanowię się nad tym.

@Rekin37, Max – Proszę o trochę cierpliwości. Chciałbym by tym razem konkurencja mogła przedstawić swoje prognozy wcześniej. Doszły mnie ciekawe newsy na pewien temat.
Nie lubię jak ktoś przypisuje sobie nie swoją pracę.
Tak samo jak nie lubię jak się mnie kopiuje bez podawania źródła 😉

No nic jak tylko gratulować!

Dziękuję 🙂

Witam p.Marku?

Czekam ze zniecierpliwieniem na koniec sesji, bo może oscylatory się lekko zabarwiły i przemówią!@
pozdro

Nie wiem o której wrócę do domu, bo może to być późna godzina i nie będę miał siły nic liczyć. Jeśli by coś się pojawiło to jutro przed sesją o tym napiszę 😉

Myślałem, że to program z algorytmem, który na bieżąco sam oblicza wskazania.

Dzięki bardzo!
Rynek nie zając…..

Trzeba przyznac ze prognozy dla usdpln jak narazie idealne, czy atak na szczyt czyli ok 3.37 to max jaki widzisz dla dolara czy moze w gre wchodzi umocnienie typu rok 2008-09 czyli 4 zl albo i wiecej ?

[…] dolarze osiągnęliśmy to co było sugerowane w ostatnim wpisie (Link do wpisu). Opisałem tam, iż czas na atak na ostatnie szczyty. Obecnie tam dotarliśmy, czyli spodziewany […]

Tylko dane są EOD i muszę je mu dostarczyć 😉