PLN INDEX – wskaźnik siły naszej waluty

Posted by Marek | Posted in waluty | Posted on 24-10-2011 2:58 pm

9

PLN Index - interwał dzienny

PLN Index - interwał dzienny

Czasem warto poglądowo rzucić okiem na PLN INDEX, który określa wartość naszej waluty na tle innych. Nasza rodzima Złotówka po silnej przecenie wykonała ruch znoszący 38,2% spadków. Dodatkowo zatrzymała się w obszarze chmury, który jest nieprzypadkowym miejscem.

Obecnie myślę, że warto obserwować krótkoterminową linię trendu wzrostowego. Jej przełamanie będzie sugerowało powrót do kontynuacji mniejszych lub większych spadków. Warto mieć to na uwadze planując zagraniczne eskapady 😉

Komentarze 9 komentarzy

Witam,
Myślał Pan o sprzedaży okresowych raportów z zestawieniem rynków w kontekście Ichimoku?

Jest Pan jednym z nielicznych (o ile nie jedynym w Polsce) wysokiej klasy specjalistą od Ichimoku. Za taki miesięczny raport może Pan pobierać minimum 100zł opłaty. Po odjęciu VAT i PIT od każdego sprzedanego raportu będzie miał Pan około 50zł. Będzie to taki dodatkowy dochód na waciki.

Ja na pewno byłbym zainteresowany i znam kilka osób, które również na pewno by skorzystały. Nam ułatwi to selekcję rynków w szerszym horyzoncie, a Pan dostanie gratyfikację za poświęcony czas.
Proszę to rozważyć. Będę bardzo wdzięczny za wprowadzenie takiego „Master Ichimoku Review” 🙂
Pozdrawiam serdecznie
Yogi

Popieram. Też byłbym zainteresowany taką subskrypcją.

Jest za darmo i źle ;] Lepiej płacić ;]

Chodzi mi o ekskluzywną usługę otrzymywania cyklicznie na maila kompletnego raportu zawierającego indeksy, akcje, waluty i surowce. Wykresy z komentarzem autora. Byłoby to bardzo przydatne a 100zł to nie majątek.

wszystko sie zmienia z godziny na godzinę lub z dnia na dzień
wiec cykliczny raport raz na tydzień moze szybko byc nieaktualny

przecież p.Marek zawsze mówi że to rynek wybiera
zatem trzeba poparostu przed sesją reguralnie czytać bloga

a te 50 czy 100 zł nie kupicie odpowiedzialności, że ktoś za was podejmnie decyzję , nikt Was nie zwolni z podejmowania decyzji i odpowiedzialnosci za nią

To jest tylko taka propozycja. Mnie nie interesuje daytrading, tylko gra pozycyjna. Horyzont inwestycyjny to mięsiące czy lata. Praca zawodowa nie pozwala mi na siedzenie na komputerze.
Taki raport miesięczny byłby dla mnie bardzo dobrym rozwiązaniem. Myślę, że nie tylko dla mnie. Chcę jedynie zadbać o swoją przyszłość i swojej rodziny. Gdy liczba emerytów przekroczy liczbę pracujących moja emerytura będzie śmiesznie niska. Dlatego muszę sam działać i będę lobbować za takim raportem. Dla mnie na pewno się przyda.

@Yogi
Takiej propozycji jaką złożyłeś nikt nie zabrania, ale autor bloga udziela szkoleń, na których dzieli się swoją wiedzą o rynkach. Myślę, że jeśli zgłosisz się z tą swoja grupa osób z prośba o specjalistyczne szkolenie z interesującego Was zakresu to nie będzie problemu.
Poza tym blog to swego rodzaju hobby – jak jest czas to są wpisy, jak go nie ma to wpisów jest mniej, a płatny raport to jednak praca do wykonania chcąc nie chcąc.
Przy okazji, nie sądzisz że taka oferta (zapytanie) z podaniem ceny byłaby bardziej taktowna gdyby została złożona bezpośrednio droga mailową?
Pozdrawiam

Indeksy USA i zachodnioeuropejskie przebiły 28.Oct chmurę i są po byczej stronie. Sugeruje to raczej wzrosty złotego. Zamknąłem szorty na FW20.

to zle zrobiłes moim zdaniem bo teraz bedzie kierunek południe

Verified by MonsterInsights