Miedź – analiza techniczna

Posted by Marek | Posted in Surowce | Posted on 24-10-2011 10:40 am

26

Copper Future - interwał dzienny

Copper Future - interwał dzienny

Kontrakty terminowe fw20z11 nie sforsowały jeszcze opisywanej uprzednio zapory. Pozostaje tam dalej ciekawe miejsce do gry na spadki, lecz jest to gra przeciwko trendowi głównemu. Paradoksalnie nie wiadomo jednak czy przypadkiem trend się obecnie nie zmienia. Pozostaje, więc sporo niepewności. Mnie interesują jedynie silne ruchy, które są jednocześnie w miarę bezpieczne. Muszę więc mieć teoretyczną „pewność” gdzie ostatecznie podąży rynek. A gdy nie wiadomo gdzie podąży ostatecznie rynek, warto przyjrzeć się miedzi. KGHM stanowiący znaczący udział w indeksie wig20 nie pozostaje wobec niej obojętny.

Póki co nie mamy żadnego ciekawego miejsca na miedzi na dzień dzisiejszy. Warto jednak zastanowić się nad przyszłymi i gdy kurs tam dojdzie – po prostu zareagować.

Pierwsze miejsce to poziom 346-347. Zamknięcie świecy dziennej powyżej tego poziomu sugeruje dalsze wzrosty na miedzi do górnych krawędzi chmury. Będzie to także zwiastun dalszych wzrostów na naszym parkiecie.

Drugie miejsce to poziom 300. Od tego miejsca ruszyła korekta, która zniosła 38,2% ruchu spadkowego. Zejście poniżej tego poziomu, będzie sugerowało koniec korekty wzrostowej na miedzi. Należy wtedy oczekiwać kolejnego impulsu spadkowego. Analogicznie rzecz biorąc na naszej giełdzie powinny zagościć silniejsze spadki.

Pozostaje zatem oczekiwać na wyklarowanie się kierunku na rynku. Potem wystarczy już tylko podpiąć się do głównego trendu. Proste jak budowa cepa. Trzeba tylko cierpliwie czekać na rozstrzygnięcie.

Kluczowa zasada zarabiania na giełdzie: Bądź cierpliwy, nie bądź chciwy 🙂

Dla zainteresowanych, różne w tym autorskie metodologie dołączania się do trendu głównego omawiam szerzej na szkoleniach. 😉

Komentarze 26 komentarzy

S&P po przebiciu 1235 prawdopodobnie dojdzie do 1280. My będziemy musieli mu potowarzyszyć.

niekoniecznie mozemy dojsc na 1260 czym zanegujemy sscenariusz spadkowy teoretycznie i po czym indeks moze sie mocniej cofnac

to co już nie ma bessy tylko jest hossa?

przy bankrutuącej europie?

nie rozumiem tego

Czyli ten cały kryzys medilany słuzył tylko odkupieniu przez gruby ryby akcji od wystraszonej ulicy?

od zawsze na giepdzie jest grany ten sam s cenariusz
grube ryby odkupily tanio a za tydzien dwa jak bedziemy 20% wyzej w mediach pojawia sie wadomosci o hossie akcje odkupi ulica zwabiona.wzrostami potem pojawiaa sie informacje ze jednak kryzys jest i wraca ze zdwojona sila
i tak w kolko

europa nie.zbankrutuje politycy doprowadza do wydrukowania takiej ilosci pieniedzy jaka bedzie potrzebna zebynic nie zbankrutowalo.
zaplaca za to podatnicy

Standardowo wszystko odbywa się według starych prawideł jak to opisali przedmówcy. Teraz jest niby wszystko pięknie ale czy wzrosty na dłuższą metę przebiegają z takim impulsem. Nie bardzo. Za szybko wędruje rynek do góry. Osobiście uważam ze teraz powinien nastąpić spadek żeby tę sytuacje rozgrzać aby w grudniu (na przykład zapoczątkować trwalszy i spokojniejszy wzrost)
Pozdro

Dla mnie jeszcze niepokojącym sygnałem jest brak wysokich obrotów. Jeśli miałby to być początek wielkiej hossy, to duży kapitał raczej systematycznie powiększałby pozycje.

Jakiej wielkiej hossy? Jesteśmy na początku wielkiej bessy.

@Melquiadesestrada, dlatego napisałem, że tym wzrostom brakuje wielkich obrotów by można było mówić o początku wielkiej hossy 😉 Wygląda to póki co jedynie na korektę spadków.

wszyscy czekaja na wynik.szczytu eurovipow , wszyscy wierza ze oni uratuja sytuacje, pewnie bedzie podobnie jak z.podniesieniem limitu zadluzenia.w.usa

Witam serdecznie!
Panie Marku,czy oscylator nie jest już czerwony z wykupienia, bo idą w gore bez hamulców..??

Na razie cisza, choć może dziś po sesji się coś zmieni 😉

Można zapytać, który oscylator był blisko? Ten 200 czy ten 60 ?
Pzdr

Ten 200, lecz ostatecznie nie wszedł w strefę wykupienia. Trzeba zatem dalej czekać 🙂

Czekanie na odpowiedni moment zawsze poplaca 🙂

Miedź ładnie szybuje na północ. Aktualnie 351.30. Span B aktualnie caly czas na 361.15 Silny opor sie tworzy. Panie Marku czy ta granica 361.15 jest poziomem gdzie sie rozegra „walka”? Czy inny poziom Pan sugeruje za interesujacy?

Nie wiem jak tam oscylator ale ja biorę krótkie.

europa niby uratowana czyli czas na sprzedaz i spadki

Poza tym astrologicznie pod koniec października wypada punkt zwrotny na indeksach.

Miedź poprostu pionowo idzie do góry. 380-376 to gorna krawedz chmury na jutro. Nie wierze zeby wzrosty tak trwaly dalej bez odreagowania. Panie Marku co Pan sadzi o miedzi w chwili obecnej? Pozdro

Realizuje ona opisany wariant 😉

teraz to jka bedzie korekta to już tylko w trendzie wzrostowym 🙂

Niekoniecznie, wszystko przed nami 😉 Krótkoterminowo trend jest wzrostowy. Co będzie później, to rynek pokaże 😉

P.Marku- wszystko było by ok gdyby nie obroty-zwrócił pan uwagę ze coś są za male, wiec przeglądałem tez ropę i jakoś nie za wiele.. a może to nie te poziomy i nie potrzeba większych..?

Hmm czas pokaże 😉 Na pewno jest to dla mnie niepokojąca oznaka. Jednak to rynek tu rządzi 😉

[…] wejścia na wybicie opisywana niedawno przyniosła wymierne rezultaty. Był to łatwy zarobek na longach zarówno na miedzi, jak i na […]

Verified by MonsterInsights