Kontrakty terminowe – ciekawy rejon cenowy

Posted by Marek | Posted in kontrakty terminowe | Posted on 31-10-2011 8:20 am

5

fw20z11 - interwał dzienny

fw20z11 - interwał dzienny

Powoli dotarliśmy do końcówki zapory na rynku kontraktów. Dodatkowo mamy 50% zniesienie Fibonacciego. Jesteśmy także pod poziomem szczytu z 31 sierpnia. Jest to zatem ciekawy rejon cenowy, który warto obserwować.

Jeśli zamkniemy się na koniec sesji powyżej tych wszystkich blokad i nie zostanie te wybicie zanegowanie, gdy większość graczy wróci z długiego weekendu, to byki będą na zwycięskiej pozycji.

Póki jednak jesteśmy poniżej tych zapór, preferowana jest gra na spadki. Jest to dobre miejsce na pozycje short, ze względu na bliskość miejsca na ustawienie logicznego SL. Pamiętajmy jednak, iż średnioterminowy trend został jakiś czas temu ustalony na wzrostowy. Dlatego nie należy angażować zbyt dużo środków w grę na spadki i obowiązkowo pamiętajmy o logicznym SL. (Więcej o ustawianiu logicznych SL omawiam na szkoleniach)

Inna sprawa, że jesteśmy teraz w potencjalnym miejscu, gdzie może nastąpić odwrócenie trendu. Takie miejsca są ciekawe, gdyż można podpiąć się pod nowy trend już na początku jego formowania 🙂

Jednak dopiero po zmianie trendu krótkoterminowego na spadkowy, będzie można rozważać zmianę tendencji średnioterminowej.

 

Komentarze 5 komentarzy

Dziękuję Marko za to co robisz. Jesteś prawdziwym fachowcem. Latarnią morską, która oświetla ciemny ocean giełdy.
Wyszedłem dzięki Tobie w porę z akcji i zaopatrzyłem w jednego shorta na wig20.
Pozdrawiam serdecznie

Mamy chyba wybicie z chmury, pozostaał jeszcze szczyt z sierpnia.

Tak, wyszliśmy z chmury ale za chwilę chmura opada.

[…] zapora (Link do wpisu) jak i opisana strategia gry na okazały się […]

[…] z perspektywy czasu widać, iż zakładany trzy tygodnie temu punkt zwrotny (LINK DO WPISU) okazał się w pełni trafiony Read […]

Verified by MonsterInsights