Kontrakty terminowe – czas na odreagowanie spadków?

Posted by Marek | Posted in kontrakty terminowe | Posted on 25-09-2011 2:31 pm

12

kontrakty terminowe - interwał tygodniowy

kontrakty terminowe - interwał tygodniowy

W ujęciu tygodniowym kurs zatrzymał się na 50% zniesieniu Fibonacciego całego ruchu wzrostowego, rozpoczętego w 2009 roku. Jest to zatem nieprzypadkowy rejon cenowy.

W ujęciu dziennym można zaobserwować prowzrostową formację świecową. Wysoki wolumen piątkowej sesji (najwyższy w całym minionym tygodniu) może sugerować dzień odwrotu. Można oczekiwać więc jakiejś korekty tych silnych spadków.

Krótkoterminowo zatem można obstawiać jakieś mniejsze (lub w optymistycznym wariancie nieco większe) wzrosty, średnioterminowo jednak w dalszym ciągu obowiązuje trend spadkowy. Z tego też powodu stop loss musi bezwzględnie pilnować pozycji.

Ps. Jako ciekawostkę dodam, że oscylator kontraktowy 1.0 (ten który ma sugerować bliskość punktu zwrotnego dającego minimum 200 punktowy ruch w górę) o mało co nie wszedł w stan wyprzedania rynku. Zabrakło niewiele. Gdyby indeks zamknął się w piątek poniżej 2045 punktów, otrzymalibyśmy takie wskazanie. Póki co jednak sygnału nie ma, a piątkowe zamknięcie zmieniło widełki, w których oscylator ponownie wejdzie w taki stan. Ponieważ oprócz ceny jest jeszcze kilka innych czynników (m.in wolumen), przedstawianie teraz symulacji jakie powinno być zamknięcie w poniedziałek by oscylator wygenerował sygnał, nie ma sensu.W perspektywie potencjalnych wzrostów i tak wizja wygenerowania takiego sygnału oddala się 😉

Komentarze 12 komentarzy

Tak ;]

moim zdaniem wieksza korekta bedzie z poziomu ok 1800 a teraz co najwyzej ruch do 2200-2200

2200-2220

Po drodze jeszcze będę patrzył na 2150. Jest to opór mniejszej wagi, ale jeśli pojawią się tam niepokojące oznaki, to będzie szansa na kontratak niedźwiedzi.

Analizując zachowanie WIG20 po spadku o 7,27% lub więcej (od 1995 roku), w ciągu najbliższych 5 sesji rynek w 9 na 10 sytuacjach znajdował się powyżej zamknięcia fatalnej sesji, średnio o 5,8%, a w przypadku tego jedynego spadku wyniósł on jedynie 1,1%. Posiadaczom długich pozycji pozostaje zatem wiara w utrzymanie tej prawidłowości. -jedna z ciekawostek ktora znalazlem w jednej z analiz

panie Marku
a co ze srebrem?
spadłao do 26 $ ale jest juz po 29$
jest szansa na jakieś wieksze odreagownie

Testowany rejon wsparcia został naruszony, ale wróciliśmy już powyżej. Szansa na mniejsze lub nieco większe odreagowanie jak najbardziej jest. Tylko trzeba pamiętać, że średnioterminowo trend spadkowy dalej obowiązuje.

cos tu wisi w powietrzu na wszelki wypadek lepiej nie miec zadnych papierów

DAX szaleje
buduje podwjne dno?

Realizacji formacji nastąpi dopiero po wybiciu lokalnego szczytu. Póki co został on jedynie naruszony.

dax szaleje

Verified by MonsterInsights