Wig20 – Kolejna silna przecena, istny krach

Posted by Marek | Posted in indeksy | Posted on 10-08-2011 10:36 pm

0

WIG20 - interwał tygodniowy

WIG20 - interwał tygodniowy

Patrząc na wykres w interwale tygodniowym pod kątem techniki Ichimoku, widać jak ewidentnie niedźwiedzie wykorzystały swoje 5 minut. Każda z sugestii sugerujących spadki, a wynikająca z techniki Ichimoku, sprawdziła się. Dodatkowo możliwość szturmu niedźwiedzi potwierdził sygnał sprzedaży z oscylatora 2.0.

Niestety byłem wtedy we Wiedniu i byłem zajęty obserwacją fenomenalnego koncertu orkiestry wiedeńskiej. A takie przyziemne sprawy jak zarabianie na giełdzie, trzeba było odłożyć na bok. W końcu odpoczynek to odpoczynek 😉

Wracając jednak do tematu, najbliższym oporem jest obszar chmury i jest dość to silny opór. Kierunek jest zatem określony i opór znany.

Pamiętajmy, że gramy zawsze zgodnie z trendem. W tym wypadku shorty są preferowane.

Warto jednak się zastanowić, gdzie może wystąpić jakaś korekta. Mamy do tego celu odpowiednie narzędzia. Korzystając ze zniesień Fibonacciego potrafimy wyznaczyć wsparcia na 2100 i 1900 pkt.

Warto nadmienić, że oscylator 1.0 po wczorajszej sesji wszedł w stan wyprzedania sugerując bliskość dołka. Kto wie, może ten dołek był dziś. Jednak gra po prąd oparta jedynie o wskazanie mechanicznego narzędzia jest co najmniej bardzo ryzykowna 😉

Czas zweryfikuje wszystko 🙂

Comments are closed.

Verified by MonsterInsights