Przejście oscylatora kontraktowego 1.0 w stan wyprzedania

Posted by Marek | Posted in kontrakty terminowe | Posted on 10-08-2011 8:10 am

15

W końcu mamy jakiś znak od oscylatora 1.0. Wszedł on po wczorajszej sesji w poziom wyprzedania.

Co to oznacza? Oznacza to, że zgodnie z założeniami ma sugerować bliskość punktu zwrotnego. Ruch w górę powinien według założeń wynosić 200pkt.

Uwaga: Oscylator 1.0 nie daje sygnału kupna/sprzedaży tak jak oscylator 2.0. Sugeruje on jedynie, że bliskość punktu zwrotnego, czyli że mógł być wczoraj lub może być wkrótce – niekoniecznie na najbliższej sesji.

Więcej o oscylatorach można przeczytać w tych postach: http://www.technikaichimoku.pl/tag/oscylator-kontraktowy/

Przypominam również, że są to ciągle testowane na rynku rzeczywistym automaty. Dopiero po sporej ilości testów będzie można ocenić ich przydatność. Sygnały są umieszczane na blogu przed sesją tak by można było publicznie je rozliczać.

Komentarze 15 komentarzy

to dzisiaj ? – 49 dzień od szczytu.

Wyprzedanie rynku to stan, w którym podaż na dany walor ulega zmniejszeniu. Pojawia się ono, gdy dołek jest blisko. Proszę nie mylić tego z sygnałem sprzedaży.

Na szczytach pojawia się natomiast wykupienie rynku, czyli stan rynku, w którym popyt na dany walor ulega zmniejszeniu.

Na początku te terminy mogą sprawiać trudności. Innymi słowy wyprzedanie oznacza, że większość co miała sprzedać już sprzedała i teraz powoli czas na zakupy. Wykupienie analogicznie oznacza, że ci co chcieli kupić już nakupili i powoli nadciąga czas na sprzedawanie.

Mam nadzieję, że teraz już wszystko zostało wyjaśnione. Zgłębić bardziej temat oscylatorów można czytając: „New Concepts in Technical Trading Systems”
J. Welles Wilder’a

Pozdrawiam
Marek

Paweł sądzisz że już czas na kupowanie.
Pozdrawiam

Jaki Paweł? 🙂

Przepraszam miało być Marek.
Pozdrawiam

Cześć Paweł 🙂

Widzę Tomku, że dziś masz dobry humor 😉 😛

Marku do jakich poziomów dotrze ta korekta wzrostowa?
skoro tak łatwo rozpracowałes franka moze tu też troszke nasz naprowadzisz – 2400, 2500, 2600?
mam nadzieje 🙂

Marku do jakich poziomów dotrze ta korekta wzrostowa?
skoro tak łatwo rozpracowałes franka moze tu też troszke nasz naprowadzisz – 2400, 2500, 2600?
mam nadzieje 🙂

Witaj Lusi,
Jest kilka ciekawych miejsc. Przy każdym z przystanków 2340-50, 2420-30 oraz 2500-10 może się zatrzymać autobus. Może, ale wcale nie musi. Trzeba obserwować bacznie rozwój sytuacji i w zależności od sytuacji odpowiednio reagować.
Pierwszy przystanek na obecną chwilę został osiągnięty. To czy autobus zatrzyma się także na kolejnych, lub pojedzie jeszcze dalej jest kwestią otwartą. Trzeba mieć opracowane scenariusze i tak jak wcześniej napisałem w zależności od rozwoju sytuacji odpowiednio reagować 😉

Marku, od dołka odbiliśmy się już ponad 200pkt. Kolejny raz oscylator sie sprawdził.
Gratulacje :*

🙂

Oscylator 1.0 działa na takiej zasadzie, że sugeruje pojawienie się dołka w najbliższym czasie. Jeśli dołek był dziś, to wskazanie oscylatora okaże się trafne po raz kolejny. Pamiętajmy jednak, że to tylko testowane na rzeczywistym rynku narzędzie i wszystko może się zdarzyć.

@Alosza: Myślę, że trend jest jasny i silny. Kupowanie to łapanie spadającego noża. Jednak nic nie trwa wiecznie i spadki też się zakończą. Warto zatem mieć też taki alternatywny scenariusz. Oscylator dał sygnał i umieściłem go, by wszystko było transparentne. Uczciwie rozliczam swoje narzędzia mechaniczne i zrobię też tak w tym przypadku jeśli sygnał nie wypali.