Systemy mechaniczne – oscylatory kontraktowe

Posted by Marek | Posted in kontrakty terminowe | Posted on 19-07-2011 10:24 am

19

Po wczorajszej sesji oscylator kontraktowy 1.0 (ten który sugeruje bliskość miejsca, w którym wedle założeń powinien nastąpić ruch minimum 200pkt. na kontraktach terminowych na wig20 – nie generuje on sygnałów kupna/sprzedaży lecz osiągając poziom wykupienia lub wyprzedania rynku oznajmia, że punkt zwrotny jest już blisko – niekoniecznie już na następnej sesji), istotnie przybliżył się (lecz jeszcze nie osiągnął odpowiedniej wartości) do skali sugerującej bliskość miejsca na zakupy.

Brakuje jeszcze trochę do wejścia w strefę dolną oscylatora, lecz od kiedy jest on publicznie testowany na realnym rynku, nigdy wcześniej nie był tak nisko. Jednak zaznaczam, że nie osiągnął on poziomu wyprzedania*.

Oscylator kontraktowy 2.0 (ten który generuje sygnały kupna lub sprzedaży po których powinien nastąpić ruch minimum 60 pkt. na kontraktach terminowych na wig20) ciągle milczy.

Dla przypomnienia, wyżej wymienione oscylatory są moimi autorskimi narzędziami i przechodzą dopiero fazę testów na realnym rynku. Wszystko jest transparentne i publicznie umieszczam ich sygnały, które są następnie skrupulatnie rozliczane.

*poziom wyprzedania, to taki poziom oscylatora, który sugeruje, że każdy kto miał sprzedać już to zrobił lub wkrótce to zrobi i zbliżamy się do dołka. Inaczej mówiąc sugeruje zbliżanie się wzrostów.

Komentarze 19 komentarzy

Witam! Mam taką małą prośbę a raczej zapytanie czy jesteś w stanie wcześniej umieszczać sygnał oscylatorów tzn. bezpośrednio po wygenerowaniu sygnału czyli tak jak np wczoraj wygenerował sygnał to wczoraj go umieszczasz 😉 Chyba, że możesz go mi na mejla wysyłać oczywiście o ile jest taka możliwość. I mam pytanie czy ten oscylator w przyszłości będzie odpłatny i czy robisz też szkolenia w Katowicach. Dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam

Jeśli byś czytał uważnie, to nie zadawałbyś takich pytań. Marek z reguły umieszcza sygnały oscylatora dzień wcześniej 😉

No i nie było przecież żadnego sygnału.
Cyt.:
„Jednak zaznaczam, że nie osiągnął on poziomu wyprzedania.”

Odpowiedzi na pytania masz pod nosem 🙂

Witaj,
Wartości oscylatorów obliczam zwykle na spokojnie po sesji, kiedy mam już komplet danych do ich wyznaczenia (są to dosyć złożone oscylatory i jeszcze nie udało mi się w pełni zautomatyzować procesu, gdyż jest parę takich unikalnych składników).

Jeśli pojawi się sygnał, to go od razu umieszczam. Czasem jeśli nie ma mnie danego dnia przy komputerze (częste podróże), robię to nazajutrz jeśli taki dostęp uzyskam (o ile nie zaśpię, to staram się to zrobić przed startem sesji giełdowej).

Dzisiejszy wpis jest tylko notką informacyjną. Nie ma żadnego sygnału oscylatorów. Miałem po prostu dużo próśb o aktualne ich wskazania, więc umieściłem wpis by zaspokoić ciekawość.
Reasumując, oba oscylatory milczą, przy czym wersja 1.0 może za jakiś czas coś pokazać 😉

Sygnałów z systemów automatycznych nie zamierzam komercjalizować w postaci sprzedaży sygnałów. Umieszczam je za darmo, a jak ktoś dzięki temu zarobi, to będzie to samo w sobie dla mnie satysfakcją 🙂

Szkoleń niestety, ze względu na ograniczenia czasowe (lubię podróże i aktywny wypoczynek), nie jestem w stanie robić zbyt wiele. Teraz jest szkolenie we Wrocławiu (pociągiem jest bezpośredni dojazd z Katowic a miejsce szkolenia jest niedaleko dworca 😉 ) Zapraszam 🙂

Możliwe, że zrobię jeszcze szkolenie w Krakowie lub/i Warszawie. Na tym najprawdopodobniej zakończy się runda szkoleń.

Pozdrawiam
Marek

Dzięki za wyrozumiałą odpowiedź 😉 Racja nie czytam dokładnie i chyba czas zacząć 😛 na Blogu jestem od niedawna pozdrawiam wszystkich :)!

Cześć Marku, witajcie ludziska 🙂 We wcześniejszym poście użytkownik Dux zapytał o program umożliwiający stworzenie automatów. Podpowiem, że w XTB jest do pobrania programik o nazwie Expert Builder- prosty w obsłudze. Na pulpicie głównym należy umieścić odpowiednio połączone elementy tj Start, Otwórz, I, Warunki, Zamknij, Warunki. Daje to sporo możliwości wyboru. Ja kiedyś zrobiłem taki system oparty na przecięciu średnich kroczących. System otwiera pozycje długie przy formacji złotego krzyża, i odwraca na pozycje krótkie w przypadku wystąpienia krzyża śmierci. Można oczywiście stworzyć inne warunki np programując go na podstawie przeróżnych oscylatorów i wartości na wszystkich interwałach. Jako przykład można dać otwórz Long gdy na Daily oscylator osiągnie poziom wyprzedania o wartości oscylatora xx. Jeśli stworzysz system na podstawie przecięcia średnich to musisz sporo pokombinować, aby znaleźć odpowiednie wartości na rynkach których chcesz „trejdować”. Inne parametry będą na crosach walutowych, inne na surowcowych. System najlepiej działa w dniach o największej zmienności i rozpiętości czyli czwartki i piątki (zazwyczaj). Oczywiście parametry wybrane dla jednej pary walutowej trzeba modyfikować by były skuteczne na innej. Fajne to jest w przypadku gdy sobie śpisz i budząc się rano widzisz otwartą pozycję np na GBP/USD gdy rynek wchodzi w sporą dynamikę. Można zarzucić wędkę na wiele rynków i poprosić system o potwierdzenie otwarcia pozycji gdy znajdzie sygnał na którymś z rynków. Oczywiście RESPECT Marku za Twój system. Good Job man!! Pozdrawiam.

Dzięki Majki 🙂

.. Wyrażając się bardziej precyzyjnie, system oparty na przecięciach średnich najlepiej wykorzystywać w okresach szerokiej konsolidacji np jak ostatnich 7 tyg na AUD/USD. W silnych trendach najlepiej ignorować sygnały „pod prąd” a najlepiej otwierać pozycje manualnie. Tak dla ścisłości bo przeczytałem co napisałem i coś mi nie pasowało..hehe. Ale jak to mówią jest wiele przepisów na „dobry placek”. Wakacyjne pozdrowionka 4 all 🙂

Witaj Marku!!!
Jak wygląda oscylator kontraktowy 1.0?
Pozdrawiam!!!

Oscylator ciągle milczy. Jak coś się na nim pojawi to dam znać 😉

Ok.dzięki!!!

Nie czekam na sygnał. Gram od dzisiaj na wzrosty ok 200 pkt.

Grasz na koncie DEMO?
Bo niestety w 90% już jutro zobaczysz u siebie pokaźne starty (choć życzę jak najlepiej)

hej 😀 a ja mam jeszcze jedno pytanie. Rozumiem, ze oba oscylatory 1.0 i 2.0 dają sygnały zarówno na sprzedaż jak i kupno tak :)? dzięki za odpowiedź pozdrawiam! >

Oscylatory działają następująco:
wersja 1.0 wchodzi w stan wykupienia lub wyprzedania sugerując bliskość zwrotu minimum 200 pkt.
wersja 2.0 generuje sygnały kupna lub sprzedaży, po których ma być ruch minimum 60pkt.

Christina Marek wyrażnie pisze, że punkt zwrotny jest już blisko. Z reguły czekanie do otatniej chwili jest bardzo ryzykowne.Nawet jak rynek zjedzie niżej nie przejmuje się tym za bardzo, w końcu to giełda. Zakładam, że w ciągu 4 tygodni osiągniemy poziom ok 2850.

Andrzeju, ja nic takiego nie widzę. Jest za to wyraźnie napisane:
„Jednak zaznaczam, że nie osiągnął on poziomu wyprzedania”

Więc żadnego sygnału jeszcze nie ma.

Jednak każdy gra samodzielnie i nie mogę Ci nic bronić, życzę powodzenia 😉
Moim zdaniem oscylatory Marka już wielokrotnie pokazały klasę i warto czekać na ich sygnał niż wychodzić przed szereg 🙂
Pozdrawiam

Po 14 30 poty mnie zalały, ale wytrzymałem.

@Christina – oscylatory są dopiero testowane i by je ocenić to myślę, że potrzeba jeszcze trochę czasu. Jak będzie więcej sygnałów, to dane będą miarodajne. Póki co trzeba pamiętać, że jest to ich debiut na rynku rzeczywistym i należy być ostrożnym. Grając na ich podstawie może się kiedyś okazać, że doprowadzą do straty. Dlatego grajmy własnymi technikami, a oscylatory niech służą jedynie pomocniczo 😉 Tak będzie bezpieczniej.

@Andrzej – jeśli masz metodologię pozwalającą na logiczne trzymanie dużych stopów, która pozwala zarabiać, to śmiało jej się trzymaj. Jeśli jednak był to spontan i dlatego zalał Cię pot, to zalecam by jeszcze trochę nad nią popracować. Musimy mieć 100% zaufanie do własnych narzędzi i metod 🙂

Dziś lub jutro (jak znajdę chwilkę) podliczę oscylatory i zobaczymy jakie są wskazania po dzisiejszej sesji 😉

Wiem Marku dobrze o testach oscylatorów. W pełni rozumiem, że narzędzia mechaniczne mogą być zawodne w przyszłości. Są jednak obecnie tak skuteczne, że warto im się przyglądać.

Ja z nich korzystam i nie narzekam :))

Verified by MonsterInsights