Oscylator kontraktowy 2.0 – nowy sygnał

Posted by Marek | Posted in kontrakty terminowe | Posted on 27-06-2011 8:47 pm

20

Po dzisiejszej sesji oscylator 2.0 (ten który ma łapać ruchy minimum 60pkt.), wskazał sygnał kupna. Weryfikujemy zatem kolejny sygnał tego narzędzia.

Natomiast oscylator 1.0 (ten który ma wskazywać bliskość ruchu min. 200pkt.) ciągle milczy.

Komentarze 20 komentarzy

Marku czy grasz w realu na podstawie swojego oscylatora?

Tak ja pisałem wcześniej jest to dopiero testowane narzędzie. Na testach historycznych (10 lat wstecz), oscylator w wersji 2.0 miał 100% skuteczność (istny fenomen – ani razu nie stracił i zawsze był ruch minimum 60pkt. !).

Dane historyczne to jednak inna bajka. Dla mnie system jest wiarygodny jeśli zostanie przetestowany na realnym rynku. Pokazuję jego sygnały na blogu, by wszystko było transparentne.

Sam traktuję go póki co tylko jako dodatek. Jeśli moje metody wskazują dobre miejsce do gry, lecz nie jest to mocne wejście, to wtedy sygnał oscylatora może mi jest wzmocnić. Wtedy wchodzę. Jeśli metody pokazują, że nie ma co grać, to nawet sygnał z oscylatora nie zmieni mojego zdania. 😉

Skubany 🙂 nieźle Ci to chula 🙂

Również jestem pod wrażeniem – trzymam kciuki 🙂 Połowa ruchu wykonana.

Bardzo ładnie 🙂 Też bym chciała mieć systemik automatyczny, który by za mnie grał … on by zarabiał a ja bym sobie spacerowała po łącę i pielęgnowała kwiatuszki w ogrodzie. :))

Marek,

co powiesz o takim stworze, który utworzył się na WIG20 w ostatnich dniach?

http://www.bankfotek.pl/view/1020569

Michał

Potencjalny stwór harmoniczny 😉 Jednak trzeba być czujnym i elastycznie reagować na to co się dzieje na rynku 😉

Witam serdecznie ponownie i serdecznie proszę o Twoją obecną ocenę USD/PLN po dzisiejszym dniu- 1 lipca. Ostatnio wyraziłeś zdanie , że obstawiasz wzrost dolara, ja też tak myślałem ale po tym tygodniu dolar bardzo staniał i nie wiem czy nie kreśli następnej, może ostatniej fali spadkowej.. Mam fundusz obligacji amerykańskich- w ostatnim tygodniu mam b. dużą stratę. Nie wiem czy teraz rzeczywiście nie zmienić go ponownie na akcje. Pozdrawiam. Dziekuję. Mirek

Witaj Mirku,
Moja opinia jest taka sama jak ta wyrażona 23.06.2011. Napisałem wtedy, że od momentu wytypowanego zwrotu już spora część się zrealizowała i musimy go teraz pilnować by zysk nie zamienił się w stratę.

http://www.technikaichimoku.pl/2011/06/rozliczenie-oscylatora-kontraktowego-2-0/comment-page-1/#comment-800

Tak z czystej ciekawości w jakim programie tworzyłeś swój oscylator? Jeśli to nie tajemnica oczywiście 😉

I faza: kartka, papier + kalkulator
II faza: arkusz kalkulacyjny z makrami
III faza: w planach 😉

Marek, mógłbyś zrobić analizę S&P500?

Zrobione – tylko w ujęciu ML 😉

Kolejny oscylator się nie sprawdził. 27 VI ok. 9.00 fw20u11 było na poziomie 2750, a max z 4VII to 2795, do 60 punktów brakuje.
Może lepiej używać standardowych narzędzi?

Poziom wypowiedzi adekwatny do nicku 😉
Ale niech stracę i ci wytłumaczę:
Primo: Marek stosuje całkiem inne narzędzia, a oscylatory obecnie testuje i traktuje je jako ciekawostkę.

Secundo: Każdy z oscylatorów wskazał perfekcyjnie kierunek i dał minimum kilkadziesiąt punktów zysku. Są to zatem niezwykle skuteczne narzędzia.

Życzę ci by twoje standardowe narzędzia również zawsze wskazywały kierunek ruchu 😉

Ja też mam pozytywną opinię o oscylatorach Marka. Dobrze, że działa i je tworzy oraz dobrze, że się tym z nami dzieli 🙂

Bardzo skutecznie pokazują one zmianę kierunku. Dodanie do oscylatora dodatkowo zakresu ruchu jest według mnie niezwykle innowacyjne. Żaden inny oscylator po daniu sygnału nie mógi jaki ma być minimalny zakres. Wynika więc, że Marek jest po prostu wizjonerem, który patrzy wiele kroków na przód :))

@Koks – Mam już wypracowane swoje metody do stosowania na co dzień i nie narzekam na nie 😉 Natomiast pracuję nad automatami, by przełożyć czas poświęcany grze na giełdzie na inne rzeczy np. podróże, a automat niech się zajmuje zarabianiem.
Oba oscylatory są dopiero w fazie rozwojowej i testuję je publicznie tak by wszystko było transparentne. Tak jak zauważyła też moja przedmówczyni, minimalny zasięg ruchu wskazywany przez oscylator jest nowatorskim podejściem. Dlatego też jeszcze sporo prac przede mną, ale chyba już jestem bliżej niż dalej, gdyż radzą sobie one nienajgorzej 😉

Trzymam kciuki Marki za dalszą pracę nad nimi 😉

Co za niespodzianka. Zasięg oscylatora został osiągnięty 🙂
Gratulacje Marku!