Srebro – analiza techniczna Ichimoku

Posted by Marek | Posted in Surowce | Posted on 16-04-2011 2:41 pm

3

Srebro

Srebro - interwał tygodniowy

Rynki surowcowe dają ostatnio bardzo ładnie zarobić. Nic jednak nie trwa wiecznie i kiedyś przyjdzie pora na spadki. Istnieje jednak wiele metod zarządzania wielkością pozycji by zachowywać wypracowany zysk.

Ja dzielę czasami walory na kilka części i dla każdej z nich prowadzę inaczej pozycję. Dla połowy mogę podsuwać SL, czekając aż go wybije. A dla drugiej połowy wytypować punkty docelowe, gdzie można zamknąć część pozycji.

Patrząc na srebro w kontekście techniki Ichimoku, mamy zdecydowanie silny trend wzrostowy. Dla połowy podsuwałbym SL wykorzystując technikę Ichimoku.

Dla drugiej połowy pozycji na srebrze, wytypowałbym punkty docelowe stosując geometrię Fibonacciego. Analizując proporcje fal układu harmonicznego ABCD, możemy zauważyć że obecny wzrost zatrzymał się na 127,2% długości pierwszego impulsu. Można tam zatem zamknąć 1/4 pozycji z tej drugiej połówki.

Kolejne 3/4 pozycji z drugiej puli zamknąłbym w przypadku dotarcia do okolic 161,8%  długości pierwszego impulsu wzrostowego.

Pozostała część byłaby chroniona podsuwanym SL, w myśl zasady „Pozwól zyskom rosnąć”.

Jeśli będą chętni, mogę przygotować szkolenie z samych technik zarządzania otwartą pozycją, gdzie przedstawię wszystkie 16 metod, które zamiennie stosuję na co dzień.

Komentarze 3 komentarze

chętni zawsze się znajdą p.Marku 🙂

Panie Marku,
Jakiś czas temu pisał Pan o certyfikatach RCSCRAOPEN jako godnych uwagi. Wydaje się że ropa ma teraz swój okres słabości (przynajmniej chwilowy). Czy ma Pan jakieś zdanie na temat kierunku z pozycji ichimoku?

Zgadza się. Pisałem, że można je obserwować, ale ze wchodzeniem było jeszcze za wcześnie 😉 Obecnie dalej uważam, że jest to walka z trendem, lecz nie można wykluczyć, że przekształci się to w coś większego.
Najpierw jednak poczekałbym na wybicie linii trendu spadkowego.

Wiesz co akurat teraz mam trochę więcej niż kwant czasu, więc zrobię wpis z wykresem 🙂

Verified by MonsterInsights