Oscylator kontraktowy – nowy sygnał & rozliczenie poprzedniego wskazania

Posted by Marek | Posted in kontrakty terminowe | Posted on 05-03-2011 11:54 am

11

Mój autorski oscylator kontraktowy po wczorajszej sesji delikatnie wszedł w obszar wykupienia. Oznacza to, że dał kolejny sygnał sugerujący bliskość miejsca do gry na spadki.

Trzeba więc rozliczyć jego poprzedni sygnał.

Niestety po raz kolejny nie udało się mu zrealizować założeń, choć było bardzo blisko. Rozpiętość ruchu wyniosła 195 pkt. Zabrakło jedynie 5 pkt. by spełnił założenia.

Dla przypomnienia, pracuję nad oscylatorem, który ma sygnalizować ruchy minimum 200 punktów na kontraktach terminowych. Czyli takie ruchy by wchodzić w transakcje rzadko, lecz bardzo owocnie. Jak już pisałem wyżej, tym razem przy ostatnim sygnale sprzedaży rozpiętość ruchu wynosiła aż 195pkt. Było blisko, lecz trzeba uczciwie przyznać, że założenia nie zostały spełnione. Zapisujemy zatem, że był to jego kolejny błędny sygnał.

Statystyka testów oscylatora na rzeczywistym rynku, prezentuje się następująco:
1 sygnał poprawny (osiągnięto zasięg minimum 200 pkt.)
4 sygnały błędne ( osiągnięto zasięgi mniejsze niż 200 pkt. )

Ciekawe jak rynek zweryfikuje jego najnowszy sygnał.

Często dostaję też zapytania, czemu nie sprzedaję sygnałów oscylatora, gdyż  ruchy po jego wskazaniach i tak są dosyć konkretne (setki punktów na kontraktach). Mówią, że u konkurencji za sygnały mechaniczne dużo gorszej jakości trzeba płacić setki a nawet tysiące złotych miesięcznie, a ja za darmo się nimi dzielę. Pokrótce odpowiem na te pytania.

Po pierwsze tworzę te narzędzie dla własnej satysfakcji, jako element większego narzędzia, które ma być jedną z komórek mojego własnego funduszu emerytalnego. Nawet nie liczę na OFE czy ZUS i biorę sprawy w swoje ręce.

Po drugie jak widzę na internecie rozdmuchiwane w komentarzach do portali „hot reklamy”, że „super sygnały systemów mechanicznych” dają zarobić kupę pieniędzy, to nawet nie chcę być kojarzony z taką branżą. Kojarzy mi się to tylko z jednym 😉

Po trzecie oscylator jest jeszcze w fazie testów. Na danych historycznych spisał się bez zarzutu, a sygnały na rynku rzeczywistym dają dużo do życzenia, jeśli chodzi o założenia tego oscylatora. Muszę jeszcze trochę poprawek do niego wprowadzić by spisywał się lepiej. Choć przyznam, że staje się to coraz bardziej trudne 😛

Reasumując, sygnały mojego oscylatora kontraktowego, będą w dalszym ciągu dostępne dla czytelników mojej strony za darmo 🙂 Cieszę się po prostu, że mogę pomóc 🙂

 

Komentarze 11 komentarzy

Skoro na jego wskazaniach można zarobić, to po co go jeszcze sprzedawać 😉 Sprzedaje się te sygnały które „właściciel” nie wykorzystuje do zarobku na giełdzie, tylko czerpie zyski z ich sprzedaży.

Proszę o trochę wyjaśnienia. Jest sygnał na oscylatorze ale rozumiem że nie jest to jeszcze ostateczny sygnał do brania S. Czytają Twoje wpisy wywnioskowałem, że decyzję o S i tak podejmujesz samodzielnie a nie w 100% automatycznie jak to bywa w rożnych systemach mechanicznych. Patrząc na nasz wykres to pewnie Twój obszar wejścia to okolice 2820-2830?

@GoAway: Dokładnie 🙂

@Robert: Jak wspominałem już wcześniej, oscylator przechodzi obecnie fazę testów na realnym rynku. Testuję jego działanie i wyniki testów zamieszczam oficjalnie. Jego zadaniem jest wykryć bliskość zwrotu. Obliczam go zawsze po zakończeniu sesji giełdowej. Więcej o nim możesz znaleźć tutaj:
http://www.technikaichimoku.pl/2010/10/kontrakty-terminowe-fw20z10-wskazania-oscylatora-kontraktowego/

No i zobaczmy jak się potoczą losy oscylatora 🙂 Czy dziś był szczyt? Rynek zweryfikuje. 😉

Daj znać Marek jakie wartości oscylatora będą po dzisiejszej sesji czy maxy zostały poprawione również na oscylatorze?

Dobrze, jak nie zapomnę to obliczę dziś po sesji jego wartość. 😉

dzięki

Marek, szacunek dla Ciebie i Twojego oscylatora! pięknie wszedł. Zagrałem pod niego tylko niestety spartaczyłem SL.

Następnym razem na pewno się uda 🙂

Witam Marku, Czy możesz powiedzieć co tam aktualnie wskazuje twój nowatorski oscylator, Pozdrawiam.

Wczoraj po sesji oscylator dalej pozostał w rejonie wykupienia.

Verified by MonsterInsights