Kontrakty terminowe FW20Z10 oraz nowy sygnał oscylatora kontraktowego

Posted by Marek | Posted in kontrakty terminowe | Posted on 07-12-2010 9:31 pm

11

FW20Z10

FW20Z10

Wykres kontraktów terminowych na wig20 serii grudniowej prezentuje się w dalszym ciągu bardzo byczo. Jednak dziś kupujący dostali lekkiej zadyszki, co demonstruje dzisiejsza świeca.

Po dzisiejsze sesji mój testowany oscylator ponownie wszedł w poziom wykupienia rynku, sugerując bliskość zwrotu.

Trzeba zatem rozliczyć poprzedni jego sygnał. Dla przypomnienia z założenia mój oscylator ma sygnalizować bliskość punktu zwrotnego, po którym powinien nastąpić ruch minimum 200 punktów na kontraktach. Ostatnie jego wskazanie zasugerowało zbliżanie się  spadków, lecz ich maksymalna rozpiętość wyniosła 160 punktów.

Trzeba zatem uczciwie przyznać, że kolejny raz wskazanie było błędne. Ruch miał wynosić minimum 200 pkt. , lecz było tylko 160.

Statystyka wskazań na realnym rynku wygląda zatem następująco:
1 trafne
2 błędne

W najbliższym czasie wprowadzę do tego narzędzia kolejne usprawnienie i zobaczymy co z tego wyniknie 😉

Komentarze 11 komentarzy

A można wiedzieć czemu akurat uparłeś się na ruch 200 punktów a nie np. 100? 100 też ładna liczba, taka okrąglutka 😀 a spadki/wzrosty w tej właśnie wartości występują ciut częściej.

Michał

Hmm tak jakoś wyszło 🙂 Takie są założenia i jestem ciekaw czy uda mi się takie narzędzie zbudować. Nie musi dawać wiele sygnałów. Ważne by były one precyzyjne 😉

A można wiedzieć jak zrobić w Amibrokerze tak, by było rzeczywiście było widać te 25 dni do przodu i chmurę? Używam PlotOHLC(…,25), ale niestety to tylko przesuwa obraz a „w przyszłość” wciąż widać góra kilka dni.

Trochę tam trzeba pokombinować i Szach już Ci to wytłumaczył 😉

Tools –> Preferences –> Charting –> Blank bars in right margin ustaw na 25 🙂

Szach coś nie tak jest z tym przesunięciem. (Ja nawet zacząłem pisać maila do Marka w tej sprawie 🙂 ale widzę że problem mam nie tylko ja.) Owszem wykres przesuwa ale bez rysowania „przyszłej” chmury, która kończy się na ostatnich danych. Szach lub Marek może wrzucie tu prawidłową formułę której używacie, bo ja już różne wariacje w necie znalazłem. Owszem można używać podstawowej wersji formuły ale ta przyszła chmura jest rzeczywiście przydatna. Mówię tu cały czas o amibrokerze.

Skrypt jest bonusem do szkolenia z Techniki Ichimoku i jeśli go udostępnię to wtedy tego bonusu już nie będzie 🙁

Ale za chwilkę Szach wrzuci screena, który powinien pomóc 🙂

No właśnie nie wrzuci i nie pomoże. To siedzi jednak w kodzie, który napisał Marek, a mając prawa autorskie na uwadze i że jest to narzędzie które jest bonusem…, więc nic innego mi nie pozostaje jak namówić Cię na udział w szkoleniu z Ichi 🙂

@Szach dzięki, to wystarczyło 😉

Witam!Panie Marku jak się zachowuje wskaźnik?Pozdrawiam!DoSiego Roku

Dosiego roku!

Obliczę wskaźniki w najbliższych dniach jak znajdę chwilkę.