Chemos – przesunięcie zlecenia obronnego (stop loss)

Posted by Marek | Posted in akcje | Posted on 19-08-2010 8:49 pm

13

Chemos

Chemos

Ze względu na niepokojącą sytuację na rynkach giełdowych wolę dmuchać na zimne i jutro przesuwam zlecenia obronne dla tych akcji.  Przesuwam je na poziom 1 grosza powyżej ceny zakupu.

Czy będzie to mądre wyjście? To oceni rynek. Stawiam bezpieczeństwo kapitału na pierwszym miejscu. Gram pieniędzmi, których nie mogę stracić i stąd wynika moja zbytnia ostrożność.

Komentarze 13 komentarzy

Chemos został dziś sprzedany po cenie 0,71 zł. Wynik jest skromny ok. 1,4% do przodu. Będzie na lody 🙂

Hej a jak masz ustawione parametry ichimoku?

W tym przypadku akurat jest standardowy setup 9, 26, 52. Na co dzień mam bardzo wiele kombinacji tych parametrów, w zależności od rynku pod jaki je optymalizuje.
Najczęściej jest właśnie u mnie ten klasyczny oraz 8, 22, 44.

Chemos wyleciał, ale Grajewo ciągle siedzi i masz już ponad 20% zysku tak samo jak i ja dzięki Tobie 🙂 :*

Jest mi bardzo miło z tego powodu, że mogłem pomóc. Cieszę się też, że ktoś to jednak czyta 😛

To moze jakie masz ustawienia na kontrakty?

Na kontrakty używam swoich autorskich technik, które lepiej mi pasują do określania momentów wejścia i wyjścia 😉 Ichimoku tylko poglądowo używam (9, 26, 52) i na kontraktach gram tylko, gdy moja metodologia wskazuje na dobry moment do załapania się silny ruch. Innymi słowy wchodzę jak czuję silny zarobek. Jeśli takiego nie czuję, to zostaję przy innych instrumentach, które mogą nawet dać więcej zarobić 😉

Hej to moze napiszesz cos wiecej o swoich autorskich technikach gry na kontraktach i akcjach ?

A co byś chciał się dowiedzieć konkretnie? Opracowywałem je długi czas, miałem też trochę pomocy merytorycznej wielu wybitnych osób (i to nie tylko ze dziedziny inwestycji) z całego Świata nie tylko z Polski 🙂 Nie jest to żaden Św. Graal, bo takie coś w inwestycjach nie istnieje, ale metody którymi sam posługuję się na co dzień i wiem że są skuteczne, bo sam empirycznie tego doświadczam 😉
Czasami uchylam nieco rąbka tajemnicy na moich szkoleniach, ucząc praktycznych technik 🙂

Kiedy beda ujawnione te materialy szkoleniowe?

@Marek – Dzięki piękne za prowadzenie bloga, nie spotkałem się jeszcze nigdy by osoba prowadząca szkolenia pokazywała (tak jak Ty to robisz) publicznie swoje inwestycje. Nie mam wątpliwości, że nie robiłbyś tego, gdyby Twoje metody były guzik warte. To pokazuje Twoją wielką klasę. Inni tylko się przechwalają, reklamując agresywnie szkolenia nierzadko nawet po 6000zł (mój kolega z pracy był na takim jednym, bo nabrał się na ofertę i do dziś nie może sobie tego darować jak dał się w konia zrobić).

Ty pokazujesz, że to co chcesz pokazać na szkoleniach jest praktyczne i sam z tego na co dzień korzystasz. Dla mnie liczą się rezultaty. Jeśli tylko termin będzie mi pasował zobaczymy się na szkoleniu.

@Kleofas – Ja kontraktów nie tykam a zarobiłem sporo. Czytałem regularnie ten blog i podpiąłem się pod Impexmetal, Bytom, Abmsolid i Kolastyne tak jak autor bloga.

Zarobiłem kilkakrotnie razy więcej niż mój cwaniakujący szwagier po ekonomi. Jestem za to autorowi bardzo wdzięczny. Myślę że powinien wprowadzić opłaty za dostęp do treści. Byłem w wielu płatnych serwisach i żaden z nich nie był wart moich pieniędzy. Tutaj mogę bardzo chętnie płacić.

@kleofas: Materiały powinny częściowo zostać udostępnione na szkoleniu w Bydgoszczy we wrześniu 2010. Szkolenie niestety jest jeszcze pod znakiem zapytania, gdyż oprócz giełdy moją pasją są również podróże i może mnie wtedy nie być. Ostatecznie w tym tygodniu będę wiedział na 100%, czy zdecyduję się poprowadzić to szkolenie w Bydgoszczy, czy wybiorę się w pewną ciekawą trasę 🙂

@chan: Dziękuję za słowa uznania. Moje szkolenie będzie znacznie poniżej kwoty, którą wymieniłeś i myślę że zagadnienia podwyższą sporo osiągane wyniki. Wracając do opinii Twojego kolegi, pamiętaj że nie należy oceniać czegoś na czym się nie było. Mogły jakieś inne czynniki zaważyć na tym, że nie był on zadowolony. Jest mi także niezmiernie miło z tego powodu, że udało Ci się zarobić dzięki moim analizom. Miałem już chwile zwątpienia, czy to co robię ma jakiś sens, ale po takich postach jak Twój wiem, że powinienem dalej działać.

Pozdrowienia dla wszystkich czytelników.

Uwierz mi, nie tylko na kontraktach można dużo zarabiać. Szkoda, że tak późno zrobiłem ten portal. Zobaczyłbyś wtedy żniwa za 2009 rok.

AMBRA, POZBUD, KGHM, ASTARTA, IMPEL, BYTOM, SWISSMED 😉
Mogłem sobie dzięki giełdzie sporo fajnych rzeczy kupić 😛 Choć to tylko efekt uboczny gry, głównie gram dla przyjemności 😉

No i ten rok też nie jest taki zły. Jeśli przejrzysz wszystkie wpisy zauważysz, że na akcjach mam w tym roku 100% skuteczność 😉 A o każdej planowanej transakcji informuję dzień wcześniej, więc nie ma mowy o jakimś naganianiu 😛

Verified by MonsterInsights