Kontrakty terminowe pod kątem Ichimoku

Posted by Marek | Posted in kontrakty terminowe | Posted on 01-07-2010 8:28 pm

4

fw20u10

fw20u10

Od dłuższego czasu byki nie potrafią przebić się przez chmurę. Podejmowały kilka ataków, lecz żaden nie był skuteczny. Sentyment chmury jak i położenie linii Chikou Span ciągle wspierają niedźwiedzie. Trzy sesje temu pojawił się również silny sygnał sprzedaży. Dopiero pokrycie ostatniej luki bessy poprawiłoby techniczny obraz wykresu i dało szansę na przygotowanie ataku na chmurę.

Reasumując, dopóki nie zostanie pokonany obszar chmury, dopóty preferencje będą dla spadków.

Komentarze 4 komentarze

Widzę, że napisał Pan post dokładnie w dzień zwrotu na FW20 🙂 Porównałem Pana rysunek z rysunkiem w xtb z naniesioną standardową techniką Ichimoku i stwierdziłem pewną różnicę. Czy modyfikował pan paremetry strategii Ichimoku u siebie?

Tak się jakoś złożyło 😉 Oceniałem po prostu preferencje pod kątem techniki Ichimoku i sam przyznasz, że zostały one poprawnie opisane – zgodnie z wygenerowanymi sygnałami 😉 I oczywiście to było tylko w celach poglądowych, transakcje które zamierzam przeprowadzić i o nich informuje z wyprzedzeniem są odpowiednio zaznaczane 🙂

I rzeczywiście skrypt jest po moich pewnych przeróbkach 🙂

Michał dlaczego nie napiszesz nic o tych wpisach?
http://www.technikaichimoku.pl/?p=273
http://www.technikaichimoku.pl/?p=266
http://www.technikaichimoku.pl/?p=244
http://www.technikaichimoku.pl/?p=230

Zwłaszcza zobacz opisywane miejsca ustawiania SL i porównaj z tym co się wydarzyło i policz jaki z tego mógł być zarobek 😉

Proszę o wybaczenie Bartek82 🙂 Tak się złożyło, że akurat to był pierwszy wpis Marka, jaki przeczytałem 🙂 Sam lubię bardzo tą technikę i cieszę się, że na tak kompetentny blog trafiłem.