GOLD – analiza metodą Ichimoku

Posted by Marek | Posted in Surowce | Posted on 20-07-2010 1:15 pm

3

Złoto

Złoto

Od niedawna zacząłem intensywnie obserwować złoto, gdyż było w ciekawym z technicznego punktu widzenia miejscu. Można się było tam spodziewać zarówno końca spadkowej korekty, jak i sygnału do kontynuacji spadków. Ostatecznie wybiliśmy się  dołem z obszaru chmury, generując tym samym kolejny sygnał sprzedaży.

Pierwszego lipca otrzymaliśmy z techniki Ichimoku aż trzy sygnały sprzedaży, z czego dwa były słabe a jeden był średni. Ponad tydzień później, doszedł kolejny sygnał sprzedaży o średniej sile. Obecnie mamy zatem komplet sygnałów sprzedaży, co sugeruje niedźwiedzie nastroje na rynku złota.

Krótkoterminowo nie można jednak wykluczyć, że nastąpi korekta wzrostowa, której zasięg przy agresywnym ataku byków może dojść nawet do dolnych ograniczeń chmury. Potencjalnym miejscem z którego strona popytowa mogłaby rozpocząć atak, może być 50% zniesienia Fibonacciego. Kolejnym rejonem wartym uwagi, gdzie może wystąpić korekta (lub nawet zwrot – lecz jest zbyt wcześnie by o tym teraz rozważać) jest 61,8% zniesienie Fibonacciego.

Reasumując, dominuje na rynku złota tendencja spadkowa. Wchodzi on jednak powoli w obszar wyprzedania i przy graniu na spadki trzeba uważać na korektę wzrostową, która może się wykreować w okolicach 50% zniesienia Fibonacciego.

Komentarze 3 komentarze

Już prawie widziałem jak 50% pęka z hukiem a tu nici. Widać że dobrze czujesz rynek.

Dobry człowiek z Ciebie. Podobają mi się Twoje wykresy i podejście do rynku, giełdy. Pozdrawiam 🙂

[…] Dziś postanowiłem zaktualizować wykres złota. Do tej pory nie było takiej potrzeby, gdyż to co było zawarte w ostatniej analizie było ciągle aktualne: http://www.technikaichimoku.pl/2010/07/gold-analiza-metoda-ichimoku/ […]

Verified by MonsterInsights