EUR/PLN – przegląd wykresu

Posted by Marek | Posted in waluty | Posted on 02-01-2024 3:46 pm

11

Dziś spojrzymy pod kątem Ichimoku na euro, walutę, którą zapewne w przyszłości będziemy się posługiwać, a konkretnie jej stosunek do złotówki. Co podpowiada Ichimoku?

Po paru miesiącach, gdy technika Ichimoku była we wszystkich aspektach za spadkami, nastąpiła pewna zmiana. Mianowicie linia Tenkan-sen, przecięła niebieską linię Kijun-sen z dołu do góry. Kto ma ode mnie wędkę, wie co to oznacza, a czego nie oznacza. Niuansów na blogu oczywiście nie ujawniam. 🙂

Natomiast z takich innych rzeczy, to dodam, że dziś zamknąłem ostatnie dwie z ujawnionych jakiś czas temu na screenie pozycji. Chodzi o te dwie:

Już ich nie ma, także Nowy Rok oznacza dla mnie zamknięcie pewnego rozdziału. Dzieci z Domów Dziecka się ucieszą, bo całość zysku z owych zamkniętych pozycji zamierzam przeznaczyć na konkretne cele. 🙂

Komentarze 11 komentarzy

Panie Marku a jak się od Pana nauczyć wędkować?

Myślałem, że odwiedzę w lutym Gdańsk i będzie okazja, ale raczej to się nie uda. Może będzie coś w marcu w Katowicach lub Warszawie.

Marku,
Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku. Oprócz tradycyjnych życzeń, życzę dalszych sukcesów w inwestowaniu jak również sukcesów w realizacji swoich pasji:)
fajnie by było jakby jednak udało się zorganizować szkolenie w lutym w Gdańsku:). Z Olsztyna znacznie bliżej niż do Katowic:)
Pozdrawiam serdecznie.

Cześc Marek, czy zamknięcie certyfikatów na longa oznacza, że otworzysz pozycje przeciwstawne? Jestem ciekaw.

Zamknięcie oznacza w tym wypadku, że kapitał schodzi z danego miejsca i wędruje w inne miejsca, gdzie potencjał jest większy. 🙂

Marku czy to oznacza że widzisz potencjał do wzrostu EUR?

Dolar w kierunku szczytów.

Ty tak poważnie przecięcie średnich uważasz za jakąś tajemną wiedzę na rynku ?

Gdzie tajemną, skoro o niej napisałem. 🙂 Bardziej chodziło mi o cały kontekst wobec tego wydarzenia i umiejscowienie w jakim momencie rynku ono występuje wraz z zestawieniem siły danego zjawiska w kooperacji z pozostałymi czynnikami. 🙂

Marku może zrobisz wpis na temat cen mieszkań w Polsce oraz Twoich przewidywań co do dalszych losów cen.

Nie mam zdania w tej kwestii, ze względu na brak większego doświadczenia praktycznego.
Nie mam wiedzy też na temat planowanych podatków, więc jeśli jacyś politycy z ekipy rządzącej posiadający więcej niż jedno mieszkanie zaczną wyprzedawać nadmiar, to znak, że trzeba uciekać bo wejdzie jakiś odpowiednik katastralnego.
Jeśli będą mieszkania trzymać, to raczej nie powinno być strachu.

W przypadku dodatkowego opodatkowania mieszkań np. (tutaj losowe cyfry): pierwsze mieszkanie 0%, w przypadku posiadania dwóch 5% od każdego (by unikać sytuacji, że do opodatkowania da się tańsze), w przypadku trzech i więcej 10% od każdego.
To nastąpi gwałtowny spadek cen mieszkań z powodu wyprzedaży (zwłaszcza tych zakredytowanych mieszkań).

Drugi czynnik spadku cen, to zakończenie wojny na Ukrainie i powroty do domów. Tutaj kompletnie nie mam pojęcia, kiedy wojna się zakończy i jaki odsetek osób będzie chciał powrócić, ale jeśli byłaby to połowa, to pustych mieszkań pojawi się dużo, a brak lokatorów oznacza spadek cen najmu, by chociaż mieć na część raty kredytu, bo jak mieszkanie stoi puste, to nie zarabia.

Reasumując, ja już inwestycje mieszkaniowe na własne potrzeby i zabezpieczenie awaryjne pod budowę dla dzieci poczyniłem (choć zakładam, że uda mi się ich wychować na pracowitych, żądnych wiedzy ludzi, którzy sami wybudują sobie domy, a ja będę mógł zapisać w testamencie swój majątek na dzieła miłosierdzia).

Verified by MonsterInsights