EUR/PLN – zakup euro

Posted by Marek | Posted in waluty | Posted on 04-06-2021 7:24 am

6

Dziś dokonałem wymiany waluty na cel wakacyjny.

Niestety silnych sygnałów kupna obecnie nie ma (kto ma wędkę, niech przypilnuje waloru korzystając z setupu, który jest w materiałach za psychologią inwestowania), ale ja już dłużej nie mogę czekać, gdyż wylot mam już niebawem.

Komentarze 6 komentarzy

Kto planuje wakacje w Szwajcarii, też powinien się już zastanowić nad zakupem waluty,potem mogą być kolejki w kantorach 🙂

Liczysz na grę od bandy do bandy ? Ja ostrożnie obstawiam że wsparcie jednak pęknie i franek osunie się grubo poniżej 4 zł. Ale pieniędzy jeszcze nie stawiam.

To nie jest rekomendacja, nie mam takiej odwagi jak gospodarz aby wykładać tłuste ryby dla swoich czytelników. Po prostu z mojego doświadczenia wynika, że przed okresem wakacyjnym wzmaga się popyt na waluty,,turystyczne” Obecnie ludzie są spragnieni wyjazdów po tym wszytskim co przeszli, więc myślę, że nie tylko ja, ale i banki zwietrzyły okazję do podniesienia swoich zysków w 2 kwartale, co na pewno przełoży się na premię zarządzających. A klient jako ostatni w tym ,,łańcuszku” za to wszystko zapłaci. Natomiast całym sercem jestem za tym aby frank spadł poniżej 4 zł, co na pewno ucieszy portfele osób spłacających kredyty frankowe. Co będzie? zobaczymy, rynek ma zawsze rację.

eee tam, w związku z wysoką cena franka mało który Polak będzie jeździł turystycznie do Szwajcarii. Tu nie ma takiego przełożenia jak na euro. Ja ostrożnie zakładam że długoterminowo frank skończył lub kończy wzrostową korektę od poziomu 3,46 zł, ale zobaczymy.

Aha i jeszcze jedno, Polska tez ma pewne walory. Od 10 lat jeżdżę w to samo miejsce nad Bałtyk i nigdy nie widziałem tam aut z rejestracją norweską czy szwedzką. A w zeszłym roku zobaczyłem i to sporo.
Więc to nie tylko Polacy są spragnieni wyjazdów.
A w Karkonoszach byłem zdziwiony dużą liczbą aut na blachach holenderskich, a przecież Szwajcarię mają bliżej i ciekawsza. Ludzie w całej Europie liczą pieniądze.

To głównie Polonia odwiedza kraj 🙂