Zmiana kroku notowań na GPW i opróżnienie arkusza zleceń SL jako skutek uboczny.

Posted by Marek | Posted in ogłoszenia | Posted on 21-02-2019 8:16 pm

0

Niebawem dojdzie do zmiany kroku notowań. Jak można wyczytać na stronie GPW:

W praktyce będzie to wyglądać następująco:

Dla walorów o dużej cenie tak wielka precyzja nie ma znaczenia, gdyż np. przy LPP minimalna różnica w zleceniu to 5zł.

Także jak widać, dla osób obracających dużym kapitałem i unikających spółek groszowych, nie będzie zbyt odczuwalnej różnicy.

Niewątpliwie zyska tutaj New Connect, który od dawna w kuluarach jest nazywany „bananową” giełdą, ale czy rozdrobnienie ceny na ułamki groszy poprawi jakość zarządzania firmy czy sprawi, że mgliste wizje zarządu nagle staną się mniej mgliste? Każda dobra firma, która zaczyna solidnie zarabiać, prędzej czy później trafi na główny parkiet i będzie mieć odpowiednią cenę, gdzie ułamki grosza nie będą grały istotnej roli.

Także New Connect może lekko drgnąć, ale czy nie będzie to tylko iluzja handlu? Ja na pewno tego rynku nie dotknę, jak i innych groszowych walorów, ale jak ktoś lubi dużą dozę niepewności i chce poszaleć niczym Indiana Jones, to będzie miał więcej cyfr po przecinku 🙂

Normalnie owe zmiany by mnie totalnie nie interesowały, gdyby nie drobny szczegół. Cały arkusz oczekujących zleceń zostanie wyzerowany, także trzeba pamiętać, by 4 marca 2019 od nowa pozabezpieczać stop lossem wszystkie walory, by zyski były odpowiednio pozabezpieczane.

Pamiętajcie zatem o tym drobnym szczególe, by się nie okazało, że jakaś pozycja pozostanie bez ochrony, wszakże SL to najlepszy przyjaciel inwestora 🙂

Comments are closed.

Verified by MonsterInsights