Eurocash – aktualizacja wykresu – minimalny zasięg został osiągnięty

Posted by Marek | Posted in inne | Posted on 01-02-2019 9:58 am

30

Wczoraj intraday osiągnięty został na Eurocashu minimalny zasięg tzw. „pewniak”. Ruch powinien zadowolić nawet największych maruderów.

Oczywiście zasięg minimum nie oznacza maksimum. Po prostu to co było „pewniakiem” zostało już osiągnięte, a kolejne wartości są już w gestii rynku. Może być premia, ale nie musi.

Ruch wzrostowy pięknie się zrealizował, pomimo iż (jak widziałem po mailach), wiele osób obleciał strach na wieść o „grubym”, który siedzi na shortach (gra na spadki).

Omawialiśmy to uprzednio na naszej grupie dyskusyjnej – Liście Absolwentów (kto jeszcze z jakichś powodów nie zdążył dołączyć, pomimo odbytych dwóch szkoleń, niech się nie waha, gdyż ostatnio rynek jest bardzo ciekawy – m.in. Adepci wyłapali intensywny ruch na złocie, który trwa od paru miesięcy, czyli kapitał pracuje i nie trzeba na siłę szukać czegokolwiek do gry), ale w ramach bonusu dla Czytelników zrobimy mały przeciek.

Dlaczego „gruby” nas nie wystraszył? Odpowiedź jest banalnie prosta. Wystarczy wejść na stronę owego FIZ’a i zerknąć w wyniki. W 2017 roku, na wybitnie wzrostowym rynku, ów FIZ inwestujący wyłącznie na krajowym parkiecie osiągnął roczną stopę zwrotu wynoszącą 0,1%.

Jednym słowem przez rok zarobił dla klientów piętnaście razy mniej, aniżeli mieliby na lokacie!

Czy takiego przeciwnika warto się bać? 🙂

Reasumując, ruch do góry wystąpił zgodnie z oczekiwaniami, także kolejna ryba może zostać zmonetyzowana. To dla mnie naturalne, że od czasu do czasu trzeba dać rybę, by każdy mógł na własne oczy i na własnym portfelu się przekonać czy warto udać się po wędkę. Żadnego kota w worku, tylko wędka bazująca na kilkunastoletnim doświadczeniu 🙂 Na tym to polega.

Komentarze 30 komentarzy

Ładny ruch. Ja „speniałem” przy 19,5. Nie te nerwy dla mnie.

Ważne, że jest zysk 🙂 Trzeba cierpliwość potrenować.

Wielki człowiek o wielkim sercu! Już kolejny raz skorzystałem i za odłożone dingi chętnie zapiszę się na szkolenie w Katowicach.

Dzięki za miłe słowa. Na Katowice już niestety nie ma miejsc.

Skromnie przyznam, że i mi parę groszy z tego wskoczyło. Mam też L na ropie.

🙂

Nie wierzyłem, że to się uda. To już staje się nudne … znowu trafiłeś 😀

Hehe 🙂

Kozak!!!

Jaki mieliście procentowy wzrost? Warto dalej trzymać EUR?

Czy warto trzymać to nie wiem, ale moim zdaniem na pewno warto wciąż obserwować. Całe szczęście ja nie mam Twojego dylematu, bo wczoraj puściły mi nerwy i sprzedałem troszkę poniżej tego, co sobie założyłem jako zasięg docelowy (poczekałbym kilka minut to sprzedałbym dokładnie po mojej docelowej cenie, ale podobno na giełdzie nie da się kupić najtaniej i sprzedać najdrożej, więc jestem zadowolony). Zarobiłem prawie 8% z włożonego kapitału w niecały miesiąc, na lokacie potrzebowałbym na to 2,5 roku…

@SSupras i o to chodzi, by majątek pomnażać a nie kisić na lokatach. Jesteś 2,5 roku to przodu. Dziesięć takich zagrań i jest tyle ile normalnie miałoby się po 25 latach ciułania na lokacie 🙂

Ja wyszedłem w 2 turach w przedziale 20-20,50.

Ale impuls poszedł ładny. Może da jeszcze radę odkupić troszkę niżej.

Brawo TY Marku! Warto podciągnąć SL i czekać co da rynek. Jak często ładnie piszesz, na czekoladę dla dzieci i torebkę dla żony już jest:)
Pozdrawiam
Rafał

Zasięg minimum już jest, ale tak jak pisałem we wpisie, zasięg minimum to tzw. „pewniak” i nie musi oznaczać zawsze maksimum. Po prostu to co jeszcze rynek da to będzie premia, która może być, ale wcale nie musi 🙂

Od czasu do czasu tu zerkam. Będzie z tego już pięć lat. Choć nigdy nie byłem na szkoleniach giełdowych bo jestem sceptyczny wobec wszystkich guru to tutaj Marek jako jedyny daje zarobić na szkolenie przed udziałem. Założyłem sobie subkonto na cynki i ma lepsze wyniki niż moje własne. Daleki jestem do decyzji o szkoleniu ze względu na swój charakter ale uczciwie trzeba przyznać że Marek to swoisty fenomen. Taki dinozaur i przeciwwaga dla kołczingocwaniaków

@Hassan miałem bardzo podobne podejście aż do ostatniej soboty, gdy w końcu po około 3 latach zdecydowałem się na szkolenie u Marka w Katowicach.
Powiem krótko. Polecam i nie jestem w stanie porównać tego szkolenia jak i Marka do innych szkoleń i trenerów giełdowych. Marek to klasa, doświadczenie i umiejętności. Kropka.

Marku a co sądzisz o sytuacji technicznej CIG (CI Games) ? Wg mnie dobrze to wygląda – obstawłem zmianę trendu i na razie jestem zadowolony. Technicznie też to wygląda obiecująco również na Ihimoku (weekly, daily, hourly).

Fundamentalnie 2019-2021 też zapowiada się dobrze przed spółka (planowane 4 gry do wydania). Sytuacji finansowa dobra.

Podłączamy się pod pytanie 🙂

Podłączam się pod pytanie 🙂

Spółka typowo sezonowa podpinająca się na fali popularności branży gamingowej. Jak nie skopią jak ze Sniperem kolejnych gier, to parę groszy będzie.

Rynek odpowiedział 🙂

mize co o getinie?

Było już jakiś czas temu. Pisałem by nie dać się nabrać na ich lokaty bo na giełdzie stopy zwrotu lepsze (jak się ma wiedzę i umiejętności). Jak czas pokazał, zamrażanie środków na lokatach to byłby samobój, bo wystarczyło skupować choćby akcje banków z owej grupy.

Eurocash dał zarobić pod górną bandą. Ale prawdziwe konie wyścigowe długodystansowe, które dadzą zarobić to ATT, CIG, GCN, PGE. Niech niosą nas przez 2019 🙂

Co niego z tego wpadło w okolicy dołka do portfeli moich Uczniów. Na LiścieES było omawiane m.in. PGE i wejście nastąpiło już wiele tygodni temu 🙂

Pierwsze wejscie w PGE mialem we wrzesniu 2018 i wyszedlem na poczatku listopada 2018. Aktualnie wszedlem poraz kolejny w polowie stycznia 2019 i nie narzekam 🙂 Energetyki i chemia to moja branza zawadowa, moze dlatego mam w niej dobrego nosa 🙂 Kiedys gralem na smieciowych spolkach, zaslepiony chęcią szybkich zarobków. Jednak bardzo szybko stracilem duże kwoty. Musiałem sobie zrobić długą pauze od giełdy, żeby po raz kolejny wejść bogatszy o cenne doświadczenie. Ale w trakcie pauzy przyglądałem się wybranym spółkom i analizowałem ich zachowanie. I to bardzo dużo mnie nauczyło a dodatkowo utwierdziło w jednym niepodważalnym fakcie – cykliczność trendów to niepodważalny wskaźnik dla wytrwałych 🙂

Rekomendacje dla Eurocash-u spadają: https://m.bankier.pl/wiadomosc/DM-BDM-obniza-rekomendacje-Eurocashu-do-redukuj-7642168.html

Moje dotychczasowe doświadczenie jest takie, że przeważnie rekomendacje mają rzeczywiście kilkudniowy niewielki wpływ na cenę akcji, a potem często cena idzie wbrew rekomendacjom.

A jak się przedstawia sytuacja na EUR?

Wszystko jest we wpisie, zakres minimum tzw. „pewniak” został osiągnięty, a co jeszcze da rynek to premia 🙂