Pszenica – aktualizacja wykresu

Posted by Marek | Posted in Płody rolne | Posted on 10-07-2017 9:00 am

36

Nie wiadomo czy Armand Hammer większą stopę zwrotu uzyskał na sprzedaży swojego syropu na kaszel w czasie prohibicji (był to spirytus z imbirem), ale na pewno nominalnie większe sumy zarobił na sprzedaży pszenicy do ZSRR, gdyż pomimo, iż niegdyś carska Rosja była jednym z największych eksporterów produktów rolnych, to za czasów ZSRR niedobory były na porządku dziennym.

Jak zapewne wiele osób pamięta z poprzedniego wpisu, utworzenie obowiązkowych sowchozów i kołchozów, wraz z konfiskatą ziemi, narzędzi i całego inwentarza żywego było gwoździem do trumny. Głodujący rolnicy jak tylko się dowiedzieli, że muszą oddać swoje zwierzęta hodowlane do kołchozów, postanowili je niezwłocznie pozabijać i najeść się do syta. W wyniku tych działań liczba bydła spadła z ponad 30 milionów sztuk do niecałych 17 milionów, a entuzjazm do pracy drastycznie spadł. ZSRR w późniejszych latach stał się największym na świecie importerem żywności.

Jak opisywał Jegor Timurowicz Gajdar: „Kolektywizacja, pozbawienie rolników wolności w zakresie miejsca zamieszkania i wyboru wykonywanego zawodu, a także zmuszanie rolników do pracy bez wynagrodzenia, oznaczało w praktyce powrót pańszczyzny”. Czyli historia zatoczyła koło, najpierw omamiono masy, że czas na rewolucję, by obalić cara w obronie uciskanych, po czym powrócono do stanu poprzedniego i  dodatkowo dokręcono śrubę jeszcze mocniej.

Natomiast wracając do pszenicy, był czas siania, zatem kolejnym etapem po wzroście jest czas zbiorów, który można uznać za otwarty, gdyż parę dni temu został osiągnięty minimalny oczekiwany zakres ruchu (~ 570 ¢/bu).

Pszenica - interwał dzienny

Pszenica – interwał dzienny

Jednym słowem, to co było prawie, że „pewniakiem”, czyli takim minimalnym wzrostem, zostało już osiągnięte, a dalszy bieg wydarzeń leży już tylko i wyłącznie w gestii rynku. Można zamknąć część pozycji, by wydać zyski na przyjemności, a dla pozostałej części przesuwać cyklicznie SL do góry. Ile jeszcze rynek da, tyle się weźmie, ale niech SL zawsze pilnuje wypracowanego wyniku. Ruch był na tyle dynamiczny, że skala zysku powinna zadowolić nawet największych maruderów 🙂

Przy tym walorze, można było także zaobserwować jak kolosalną rolę odgrywa na giełdzie cierpliwość. Póki SL trzyma, nie można skreślać zagrania, gdyż jest ono przecież cały czas w grze i oczekuje na werdykt rynku.

Grę na giełdzie można porównać do pracy jaką sugeruje jeden z naszych wielkich pisarzy:
„Praca rozumna i wytrwała, która nie myśli o zbieraniu owoców w tydzień po posiewie, przebija góry, nad przepaściami przerzuca mosty” – Bolesław Prus.

PS Ja tymczasem przymierzam się do wielu dużych wyzwań, także aktywność na blogu będzie jedną wielką niewiadomą.

Komentarze 36 komentarzy

Co w takim kontekscie siania i czekania na zbiory sadzi Pan o kryptowalutach i np. projekcie Ethereum i Smart Contracts. Czy nie jest tak, ze za kilka lat ta technologia dopiero jak sie upowrzechni, to bedzie mozna zbierac zniwa?

Hmm jak przyjdzie żniwiarz, to będzie się działo. Wystarczy dekret nakazujący konfiskatę środków z rachunków, na które robiono przelewy z punktów wymiany kryptowalut i jest koniec. Nie od dziś wiadomo, że groźne grupy przestępcze, jak i wszelkiej maści terroryści rozliczają w kryptowalutach (głównie BTC) transakcje z handlu bronią, narkotykami, kobietami, dziećmi, narządami ludzkimi, także prędzej czy później ktoś użyje ów „pretekst” do eliminacji tego typu tworów.

Mistrz jest jeden 🙂

Dzięki 🙂

Ja mocno wierzę, że znajdziesz choć chwilę, by czasem coś napisać.

O giełdzie czy nie o giełdzie zawsze jest ciekawie (w szczególności lubię konkursy).

Za hint na pszenicę dzięki. Udało się skorzystac.

Zgodnie z życzeniem, nowy konkurs właśnie wystartował 🙂

Zagrałem tylko na 0,5 lota, ale zysk jest spoko. Dzięki bardzo za cynk zakupowy. Sprawdził się jak należy.

Cieszę się, że mogłem pomóc 🙂

Szacunek 🙂 Jednak miałeś rację. Wychodzi na to, że ten się śmieje, kto się śmieje ostatni!

Szkoda tylko, że w tym roku nie będzie już żadnego szkolenia 🙁 Chętnie bym się wybrał ..

Tak się złożyło, że mam mnóstwo planów do zrealizowania, także w tym roku niestety już nie dam rady ani jednego weekendu wygospodarować 🙁 Może przyszły rok będzie nieco luźniejszy i jakiś termin uda się wtedy dobrać.

Hej Marku.

Ładny ruch wyłapałeś. Gratulacje!

ps. udanego wypoczynku 😉

Pozdrawiam,
Marek

Dzięki!

No i w końcu prawidłowa pszenica też wystrzeliła w górę 🙂

Chociaż myślałem że target tej struktury w/g Bulkowskiego jest o wiele wyżej.

Gratulacje skuteczności jak zawsze.

Teoria książkowa to teoria książkowa, a praktyka nie zawsze chodzi z teorią tymi samymi szlakami 🙂 570 ¢/bu potwierdziło kilka metod 😉

a jak z CHF-em ?
Będzie dalej spadał ?

Wszystko co było zawarte w poprzednim wpisie dotyczącym CHF jest cały czas aktualne. Omawiany wówczas poziom 3,9zł cały czas jest w grze (jego pokonanie otworzyło „okienko na wymiany po uczciwym kursie”). Dodatkowo w czerwcu poziom został przetestowany od dołu i potwierdził swoją siłę, gasząc impet byków.

Reasumując, póki jesteśmy poniżej tego poziomu, nie ma powodów do obaw i wszystko z poprzedniego wpisu jest dalej aktualne.

Marku wrzuć coś proszę na ten temat, bo z pośród Twoich czytelników sporo jest frankowiczów.

Wszystko co było zawarte w poprzednim wpisie dotyczącym CHF jest cały czas aktualne.

A co z CHFPLN? Pisales w kwietniu ze jest dobry moment na kupno…

Dobry trolling kolego 🙂 Nigdy czegoś takiego nie pisałem.

Co więcej dobitnie zaznaczyłem, że dobre ceny to okolice 2zł, a obecne ceny to kompromis dla osób chcących już od dawna nadpłacić kredyt.

Pod wpisem nawet było pytanie o to, czy mamy obecnie korzystny kurs i jednoznacznie to zdementowałem pisząc:

„Stwierdzenie, że to „korzystny kurs” jest nieadekwatne, gdyż korzystny kurs był po 2zł”.

Bardziej dosadnie chyba nie dało się tego wytłumaczyć 🙂

Hej Marku,
Czy poprawnie mi się wydaje czy usd/pln jest na tyle nisko w tej chwili ze jak ktoś wyjeżdża za granice we wrzesniu np. to można się pokusić teraz o wymianę złotówek na dolary żeby za miesiąc czy półtora nie zastać gorszego kursu?

Jeśli wymiana jest na wyjazd „na już” to obecne ceny są dobre.

My tu gadu gadu, a pszenica znów wygląda atrakcyjnie. Nie sądzisz Marku? 🙂

Nie widzę czytelnych oznak czyniących z tego ruch o bardzo wysokim prawdopodobieństwie wygranej tak jak było to poprzednim razem. Teraz jest 50/50 a ja się takie rzeczy nie bawię 🙂

Piękny ruch wyłapałeś. Jeszcze lepiej wyszło Ci wytypowanie szczytu. 570 siadło. Pozostaje mieć nadzieję, że pomimo przerwy od blogowania znudzisz się odpoczynkiem i coś dla nas napiszesz 😉

Dzięki!

jeśli komuś się nudzi to może zerknąć na cukier

stewia lepsza 🙂

Cześć,

czy według Ciebie pszenica ma jeszcze szanse na odbicie porównywalne z tym ostatnim czy raczej był to jednorazowy strzał?
Pozdrawiam

Nie widzę obecnie czytelnych oznak czyniących z tego ruch o bardzo wysokim prawdopodobieństwie wygranej tak jak było to poprzednim razem. Teraz jest pół na pół szans, a ja na takie prawdopodobieństwo pieniędzy nie wykładam.

Pszenica coś nie kiełkuje, co to będzie, co to będzie …

Marku czy nadal uprawiasz pszenicę czy temat zaorałeś?

Wszystko jest we wpisie, zachęcam do czytania ze zrozumieniem 🙂
” był czas siania, zatem kolejnym etapem po wzroście jest czas zbiorów, który można uznać za otwarty, gdyż parę dni temu został osiągnięty minimalny oczekiwany zakres ruchu (~ 570 ¢/bu).”

Target 570 ¢/bu został osiągnięty. Była informacje o czasie na zakup, była informacje o czasie na sprzedaż, sygnał rozliczony 😉

I jeszcze jedna, a właściwie dwie kwestie. Jeżeli stoję nie w odpowiednim wątku to z góry przepraszam.

| Jaki interwał/okres w ogolnym stosowaniu na ichimoku jest najefektywniejszy?

| Jaki interwał w odniesieniu do pszenicy lub surowców jest najefektywnieszy?

Mógłbyś wrzucić aktualną interpretację na pszenicy?

Takich rzeczy nie ujawnia się w internecie. Zwłaszcza odpowiedź na trzecie pytanie to kilkanaście lat praktyki i mozolnej pracy nad wykresami 🙂 Nie ma głupich 🙂

Co się dzieje z kolegą?

Niepokoimy się!

Żyję w siódmym niebie 🙂

Verified by MonsterInsights