Pszenica – aktualizacja wykresu

Posted by Marek | Posted in Płody rolne | Posted on 18-06-2017 1:39 pm

9

Czas rzucić ponownie okiem na wykres pszenicy 🙂

Pszenica - interwałtygodniowy

Pszenica – interwał tygodniowy

Powoli, z wielkim mozołem, oddalamy się od wyznaczonej strefy zakupowej (poniżej 427 ¢/bu) i choć początkowo kurs się niestety opierał, co wywołało też niemałą dyskusję i powątpiewanie widoczne w komentarzach, to warto było kilka razy pod poprzednim wpisem powtórzyć, że setup wcale nie jest spalony, gdyż póki poziom SL jest nietknięty, wszystko może się jeszcze wydarzyć.

Reasumując, setup cały czas jest w grze i choć walor wlecze się jak żółw, to warto pamiętać, że był już taki żółw co wygrał z zającem, a w slangu giełdowym rzeklibyśmy, że: „pieniądze płyną od aktywnych do cierpliwych” 🙂

Komentarze 9 komentarzy

Ja nigdy nie wątpiłem w trafność 🙂 Co prawda nie gram poza GPW, ale pod „pieniądze płyną od aktywnych do cierpliwych” podpisuję się obiema rękami. W sierpniu ub. roku kupiłem KGHM po 80zł. We wrześniu był po 70zł, październiku 68zł 😀 Koledzy z akademika wymiękli w listopadzie. Ja sprzedałem w marcu po 120. Bez cierpliwości nie da się zarabiać.

Jestem ciekaw opinii Marka na temat tego typu cierpliwości.

Ja mam zasadę, że póki SL jest nietknięty, trzeba cierpliwie czekać.

Ciężko jest mi natomiast wypowiadać się na temat metodologii Czytelników, gdyż nie znając szczegółów, ocena byłaby mocno nieobiektywna. Jeśli trzymanie do 120zł było świadomym i uzasadnionym merytorycznie działaniem, to wszystko jest ok.

Tylko cierpliwość = sukces. Ze mnie piali i to nawet na tym blogu. Zobaczcie komentarze pod tym wpisem
http://www.technikaichimoku.pl/2015/02/jsw-aktualizacja-wykresu-i-pare-ciekawostek/ Brałem JSW za duże pieniądze. Co trzy/cztery miesiące uśredniałem. Średnia kupna 13,21zł. Obecna cena 68zł. Mam 11858 akcji. Miłego dnia.

Tutaj również chciałbym poznać opinię autora bloga na temat tego przypadku cierpliwości.

Tak jak pisałem powyżej, ciężko obiektywnie oceniać czyjeś działania, jeśli nie zna się szczegółów metodologii. Jeśli było to świadome i poparte twardymi argumentami działanie, to jest ok. Jeśli było to „na czuja” i działało myślenie życzeniowe typu „przecież tyle już spadło, niżej być nie może”, to było tutaj dużo szczęścia.

Natomiast wędka z mojego warsztatu dała sygnał kupna na JSW po jednocyfrowej cenie, o czym było też na blogu: http://www.technikaichimoku.pl/2016/11/jsw-przeglad-wykresu-dobre-miejsca-daja-zawsze-sowite-plony/ , także nie musiało się gdybać do ilu jeszcze spadnie, gdyż punkt zwrotny był dynamiczny.

Pszenica wystrzeliła, ale chyba nie ta co miała 😉

http://futures.tradingcharts.com/chart/MW/W?anticache=1498601459#footerclose

Piękny pin tygodniowy, wygląda na to że udało mi się sprzedać niemalże na lokalnej górce 🙂 Dzięki wielkie za podesłaną rybkę 🙂
Jeszcze kilka takich strzałów i będzie mnie stać na „Twoją wędkę” Marku 🙂

Cieszę się, że mogłem pomóc 🙂