Złoto – aktualizacja wykresu (kurs podąża w preferowanym kierunku)

Posted by Marek | Posted in Surowce | Posted on 07-02-2016 8:04 pm

16

Niecały miesiąc temu ujawniłem swoje zakupy złota, także czysto kontrolnie warto rzucić okiem na wykres szlachetnego kruszcu.

WzrostyZłota

Jak możemy zaobserwować, sytuacja rozwija się zgodnie z założonym kierunkiem. Po mailach wiem również, że trochę osób postanowiło zagrać tutaj longi, także tak jak zawsze, zalecam podsuwanie zleceń obronnych, by wypracowany zysk już nigdy nie zamienił się w stratę.

Ile rynek da, tyle się weźmie, ale nie ma nic gorszego, aniżeli zaliczenie straty na transakcji, która była przez spory czas na konkretnym plusie. Stąd mój nacisk na pilnowanie profitujących SL. Każdy kto się odważył, ma już na czekoladę 🙂

Komentarze 16 komentarzy

ja mam pozycje korzystając z tego co pokazałeś na szkoleniu z ichimoku – otwarta wyżej niż styczniowa ale na „czekoladę” już jest 🙂 – jeszcze raz dzięki za szkolenie w warszawie

Cała przyjemność po mojej stronie, gdyż sukcesy Ucznia są zawsze najlepszą nagrodą dla nauczyciela 🙂

Panie Marku czy będą w tym roku szkolenia w okolicach Krakowa? Chciałem bardzo przyjechać do Wrocławia, od dawna namawiał mnie kolega (był u Pana w 2013), ale żona pokrzyżowała mi plany. Bez mojej wiedzy zrobiła NAM prezent na walentynki kupując za MOJE pieniądze dwie sztuki najnowszego iPhone 6s 64GB. W lutym nie dam rady już zebrać takiej rezerwy w domowym budżecie.

W przeciągu 2-3 miesięcy spodziewam się większych kwot ze sprzedaży mieszkania i zamierzam je zainwestować z głową. Śledzę Pana blog 4 lata i jestem pod wrażeniem wysokiej skuteczności.

Dla przestrogi dla innych podzielę się swoją historią z zarabianiem na nieruchomościach. Moje mieszkanie zakupione pod wynajem okazało się kompletną klapą. Nówka kupiona od dewelopera w doskonałej lokalizacji. Nic tylko zarabiać kokosy. Niestety wynajmujący po pół roku przestał płacić czynsz, ściągnął swoich ziomków i wymienił zamki odcinając mi możliwość ręcznej „eksmisji”.

Miałem duży wkład własny, ale czynsz miał spłacać raty z kredytu 35 000 CHF. Niestety DOPIERO po sześciu latach udała się eksmisja. Przeniesiono delikwenta do lokalu socjalnego. Mieszkanie zostawił tak zdewastowane, że dopiero po drugiej dezynfekcji zanikł zapach moczu na ścianach. Nikomu nie polecam takich przeżyć. Wynajem mieszkań jest złotodajną kurą jedynie w przypadku uczciwych lokatorów. Remont kosztował mnie 30 000zł. Kredyt już spłaciłem, ale niesmak pozostał. Ze sprzedaży liczę na 400 000zł i połowę chcę wrzucić na giełdę. Reszta pójdzie w fizyczne złoto, obligacje i fundusze pieniężne.

W Krakowie nie planuję niczego w tym roku. Ogólnie możliwy jest za to Gdańsk na wiosnę bądź jesień, gdyż planuję przyjechać na wybrzeże poza sezonem i nacieszyć się naszymi pięknymi plażami, które w tym okresie powinny być w miarę puste 🙂

Złoto rośnie i rośnie. Jesteś wielki Marku. Fenomenalny blog i wręcz niewiarygodna trafność.

Dziękuję za miłe słowa 🙂

Toś trafił! Złoto popiernicza jak oszalałe. Jestem tu dopiero pół, ale szczęka mi kilka razy dosłownie opadła. I nie chodzi mi tu o skuteczność, która jest olbrzymia, ale o podejście do życia i sprawy pozagiełdowe. W tym co robisz widać olbrzymią pasję. Jolka konkursowa była kapitalna. Widać było ogrom włożonej pracy i ciekawy przekaz wiedzy o naszym narodzie. Wielki szacunek za to co robisz.

Czytając takie komentarze leje się miód na moje serce i motywuje do jeszcze cięższej pracy 🙂

Czapki z głów i życzę sobie byśmy się rychło spotkali na szkoleniu w Gdańsku. Melduję iż jestem gotowy 🙂

Kiedy ja byłem gotowy wsiadłem w auto i przejechałem pół Polski. Jeśli brak chęci na dojazd, to będą chęci do ciężkiej pracy nad starymi nawykami? Jedynie czego żałuję, to zbyt późnie trafienie do Marka. Kolejny rok z rzędu mam dodatni pit od giełdy, ale co ja tam mogę wiedzieć 🙂

To nieuczciwe od razu tak mnie szufladkować.
Czytam długo ten blog i dogłębnie sprawdzałem każdą prognozę. Analizowałem w ten sposób kilka blogów i mam świadomość, że w sieci nie znajdę lepszego mentora od Marka.
Nikt z uczących GPW/FOREX nie miał też takich sukcesów jak Marek w logiczno-algorytmicznych zawodach. Do tego mimo zapisu na newsletter nigdy nie dostałem na skrzynkę maila typu: „Ktoś dużo zarobi, a Ty?” „Zostało Tobie mało czasu, zapisz się już dziś”, jakimi zasypują mnie rozmaici polscy guru. Zawodowi sprzedawcy marzeń. Marek ma uczciwe podejście, prezentuje nawet swoje zagrania i można samemu ocenić ich trafność.

Jestem gotowy udać się na szkolenie na zasadzie świadomego wyboru. Jednak nie zawsze wszystko jest proste. Mieszkam w Żelaznej Górze koło Braniewa i dojazd do Wrocławia wymaga urlopu co jest w moim przypadku niemożliwe. Gdańsk jest dla mnie najlepszą lokalizacją.

@Speculanto
Dziękuję za miłe słowa 🙂

Ja sie dziś założyłem przeciwko wam zobaczymy jak to będzie.

Co ma być to będzie. Życzę jak największych profitów 🙂

Marku przeglądając weekendowo wykresy i patrząc na złoto, nie pozostaje mi nić innego jak szczerze pogratulować:)

Dzięki 🙂