Recenzja kulinarna: Restauracja Varoska (drugi IchiStar kulinarny rozdany)

Posted by Marek | Posted in recenzje kulinarne, Uczta dla podniebienia | Posted on 15-09-2014 7:13 am

1

Węgry to jeden z krajów, do których pałam wielkim sentymentem i lubię często tam wracać. Nie bez powodu to właśnie Budapeszt jest, zaraz po Kopenhadze, najczęściej odwiedzaną przeze mnie zagraniczną stolicą. Zawsze kiedy tam jestem staram się jak najwięcej próbować lokalnej kuchni, gdyż ma ona bardzo dużo do zaoferowania dla podniebienia.

Jak tylko dowiedziałem się, że w Łodzi przy ulicy Traugutta 4 zlokalizowana jest restauracja Varoska serwująca kuchnię węgierską, postanowiłem przetestować jakość ich potraw.

Na pierwszy ogień poszedł rosół z kluseczkami węgierskimi i pierś z indyka w pomarańczach, którymi mogliśmy delektować się w sobotę w giełdowym gronie. Deser był natomiast w postaci szarlotki na ciepło z lodami. Pierwsze testy wypadły dobrze, zatem postanowiłem kontynuować egzaminowanie i za każdym kolejnym razem byłem miło zaskakiwany.

Zarówno gęsia wątróbka z jabłkiem panierowanym

gesiawatrobka

jak i pieczeń cygańska z baraniny w sosie własnym

Baranina

czy gulasz z jelenia w leśnej oprawie, który był podany w podgrzewanym kociołku, stanowiły doskonałą kompozycję dla kubków smakowych. Potrawy były po prostu wyborne i tego smaku nie da się opisać słowami. Trzeba iść i samemu spróbować 😉

Po takiej uczcie dla podniebienia, kuchnia zostaje oceniona zdecydowanie na piątkę!

Wnętrze lokalu jest ciekawie urządzone w stylu rustykalnym. Dobrze prezentuje się ściana z beczek po winie, która daje odpowiedni klimat, tak samo jak płonące na stolikach świece. Daję tutaj piątkę.

Obsługa natomiast od momentu otwarcia drzwi służyła pomocą przy każdej nawet najmniejszej prośbie i wywiązywała się ze swoich obowiązków na bardzo wysokim poziomie. Po prostu było czuć niezwykle miłą i przyjazną atmosferę z ich strony. Zdecydowanie zasłużyli na piątkę.

Ocena końcowa: 5.

Dodatkowo, przyznaję restauracji Varoska gwiazdkę, IchiStar’a kulinarnego. Jest to już druga restauracja, która otrzymała ode mnie to odznaczenie.

Do całkowitej oceny lokalu wliczają się punkty za wystrój wnętrza i panującą w środku atmosferę, profesjonalizm obsługi oraz jakość potraw. Jest to średnia ważona, gdzie jakość potraw ma podwójną wagę w końcowej ocenie.

Komentarze (1)

Pyszności 😀 Nic tylko jeść i jeść, ale trzeba się powstrzymywać by nie wyglądać jak szafa trzydrzwiowa 😛

Verified by MonsterInsights