Kontrakty terminowe fw20 – wakacyjny przegląd wykresu

Posted by Marek | Posted in kontrakty terminowe | Posted on 30-07-2014 11:29 am

12

fw20 - interwał dzienny

fw20 – interwał dzienny

Niższe szczyty i niższe dołki współgrają z tym co się dzieje na parze USD/PLN, która często jest ujemnie skorelowana z naszym rodzimym grajdołkiem. Skoro na USD/PLN już jakiś czas temu określiliśmy dominację byków, to spadki na kontraktach na wig20 nie powinny nikogo dziwić 🙂

Póki co mamy jeszcze trochę miejsca do spadków i niedźwiedzie (gracze grający na spadki) są na chwilę obecną w preferowanej sytuacji, ale kto ma S-ki powinien bacznie pilnować SL-a, by zysk był stale zabezpieczony 😉

Komentarze 12 komentarzy

ŁADNIE dziś wig20 zleciał, zapowiada się większa zwała w takim tempie to 2300 do końca tygodnia się nie obroni.W USA też korekta wisi w powietrzu

Napisałeś wczoraj o spadkach po czym rynek zanurkował. Szacun za jednoznaczne określanie kierunku w okresach takiej niepewności.

Ja bym wolał by te „trochę miejsca” już się zakończyło wczorajszą lawiną. Od paru dni trzymam pozycje długie. Dziś uśredniałem po 2300 i mam śr. cenę 2353. Za dużo pieniędzy w to włożyłem by teraz oddać ze stratą.

Strach się bać, jak spadnie poniżej dołka z 10 lipca. Wtedy można by uśrednić nawet po 2200.

NA wykresie dxziennym na moje wychodzi mi wyłamanie z klina zwyżkującego, jeśli sięnie myle to powinien być lekki wzrost teraz i dalej na południe. MOżęsz Marku zobaczyćczy mam racje??

Od listopada mamy trend spadkowy wiec spada normal

Można prosić o aktualizację usdpln? Mam grubo zarobione longi i nie chcę przegapić momentu sprzedaży.

p.s:
O swoich longach pisałem już dawno pod tym wpisem: http://www.technikaichimoku.pl/2014/06/usdpln-bariera-psychologiczna-dalej-w-grze-aktualizacja-wykresu/ Piszę to by zaznaczyć realną grę swoimi pieniędzmi. Pisać jak Janek po fakcie „od listopada spada normal” to każdy głupi potrafi. wystarczy to wyczytać z wykresu. Sztuką jest podejmować decyzje idąc na przekór ryzyku.
Jeszcze większą sztuką jest ryzykować swoją renomę by publicznie wskazywać kierunek. Za to należy się wielki szacunek dla Marka. Osiągnął już bardzo dużo i wcale nie musi się z nami dzielić swoją wiedzą. Mimo wszystko dalej to robi. FW20U142 w parę godzin po wpisie Marka osunął się na ziemię i dalej leci w dół. To jest wielka jakość. Nie piszę często, ale chcę byś wiedział Marku, że tu zawsze jestem i cenię to co robisz.

Dzięki 🙂 Cieszę się, że moja praca się podoba 🙂 Wieczorem zerknę na wykresy i rzucę okiem czy na USD/PLN mamy już osiągnięty minimalny zasięg.

MARKU MÓGŁBYS JESZCZE ZERKNĄC NA KONTRAKT NA WIG 20 CZY TAM TEN SPADEK TEŻ OSIĄGNĄŁ MINIMALNY ZASIĘG

Minimalny zasięg w tym przypadku zbiega się z tą dolną linią, którą zaznaczyłem na wykresie, czyli inaczej jest to dolna banda wyrysowanej struktury. Wieczorem jeśli znajdę czas, to ściągnę notowania i wrzucę na dniach uaktualnione wykresy.

Dzięki Marku za cenną wskazówkę. W piątek pozamykałem shorty. Zobaczymy co się dalej wydarzy.

Minimalny ruch wykonali, także na czekoladę jest i można się teraz zajadać 😉

Verified by MonsterInsights