Film na weekend :-)

Posted by Marek | Posted in inne | Posted on 17-11-2013 5:45 pm

8

W minionym tygodniu nadrabiałem zaległości kinowe i z wielu filmów jakie widziałem (większość typowo dla rozrywki) jedna z produkcji skłoniła mnie do refleksji, gdyż mówi o problemach, których udajemy, że nie ma. W dzisiejszym świecie skupionym na gloryfikowaniu pogoni za pieniędzmi zatracają się wartości, które naprawdę są ważne. Ten film właśnie o nich wspomina.

Dodatkowy atut to standardowa nagonka wyśmiewająca ze strony niektórych mediów i portali, która od dawna towarzyszy każdej religijnej produkcji (wiadomo, nie każdy może lubić filmy tego typu, ale też bez przesady by wypruwać sobie żyły hejtując wszystko co chrześcijańskie). Godziny wyświetlania też raczej nie są przypadkowe. Są to godziny poranne. Jak osoby zapracowane (których dotyka ten film) mają pojawić się w tygodniu na sali kinowej?

Wszystkim, którzy chcieliby się na chwilę zatrzymać i naprawdę popracować trochę głową polecam meksykański film „Największy z cudów”. Skromna grafika, ale niezwykła muzyka i celne wytknięcie problemów, których udajemy, że nie ma lub udajemy, że nas nie dotyczą, sprawiają, że jest to film wart uwagi.

Więcej o filmie opowie Agnieszka Więdłocha na poniższym nagraniu:

 

Komentarze 8 komentarzy

Na youtube można oglądnąć szukając pod nazwą „the greatest miracle” (2,3,4 party są, 1 – nie znalazłem)

A, jest spektakl z „naszego podwórka” w podobnej tematyce: http://www.youtube.com/watch?v=qAr5qYOfFEI

Dzięki Maniek za cenne cynki 🙂

Choć póki film leci jeszcze w kinach, polecam się udać na seans choćby ze względu na szacunek dla twórców i klimatyczną muzykę 🙂

@Marek
Jak w następny weekend będą jeszcze wyświetlać, to idę 🙂

http://spoti.fi/HTrOkt

Byłem. Film jest ciekawy w tematyce wiary. Po nim inaczej patrzy się na Mszę Św. i podejście do niej. Parę razy bawiłem się w kościele telefonem, a po filmie mam motywację do walki z pokusami.

Proponuję również obejrzeć film Cristiada. Akcja dzieje się w Meksyku w latach dwudziestych XX w. Bardzo polecam film naprawdę godny uwagi.
Jeśli chodzi komuś o klasykę, to w miarę możliwości jestem do usług.
P.S. Bo przecież nie samym „chlebem” żyje człowiek…

Również polecam Cristiadę. Bardzo mocny film, ukazuje prawdę, którą starano się przez długi czas ukrywać i wymazać z kart historii.

Jakie jeszcze filmy są godne uwagi? Chętnie wysłucham cennych rad 🙂

Witam Cię Marku
tym razem proponuję film pt. Bella, reż. Alejandro Gomez Montewerde. Miłych wrażeń

P.S. Na giełdzie to na razie mi coś cianko idzie ale przynajmniej mogę w temacie filmów coś podpowiedzieć, nawet mam swoją listę, Pozdrawiam

polecam film Bezcenny Dar
jest na You Tube

Zostaw komentarz