Kontrakty terminowe fw20 – przegląd techniczny

Posted by Marek | Posted in kontrakty terminowe | Posted on 01-10-2013 7:44 pm

4

fw20 - interwał dzienny

Generalnie miałem nie dotykać kontraktów do czasu wyrobienia się wykresu serii z mnożnikiem x20 (do 20 czerwca 2014 mają być też w obiegu te z lewarem x10), ale dzięki wskazówkom Lukiego popatrzę jeszcze na x10 🙂

Wykres wygląda bardzo ciekawie. Kółkiem oznaczyłem miejsce, gdzie była pułapka na osoby grające na wybicia szczytów. Był to majstersztyk ze strony rynku. Najpierw można było wybić stopy sporej części osób co grały shorty licząc na działanie oporu w postaci sierpniowego szczytu, a później ubrać w longi kolejną grupę. Powstała później luka spadkowa była na pewno niemiłą niespodzianką, a następujący później spadek doprowadzić mógł do kapitulacji najwytrwalszych posiadaczy longów.

Z kolei dzisiejsza sesja była probycza. Jest zatem niezwykle wesoło. Pozostaje obserwować sytuację. Kto ma L-ki złapane na wrześniowym dołku na pewno jest zadowolony 🙂 Padło wtedy trochę pochwał za pracę na Liście Absolwentów. Dziś też padły. Jutro uchylę co nieco rąbka tajemnicy 😉

Komentarze 4 komentarze

Było na szkoleniu, żeby takich rzeczy nie grać!

Dobrze uważałeś!
Gra na wybicia szczytów to jedna z wielu rzeczy przed którą ostrzegam na szkoleniu 😉 Właśnie dla takich pułapek jak ta, która była niedawno.
Po drugie po co tracić ruch wzrostowy, który dochodzi do szczytu? Nie lepiej zagarnąć więcej? 🙂 Takie rzeczy by łapać duże ruchy uczę i każdy kto nabrał doświadczenia i trzyma dyscyplinę czuje to po rosnącym portfelu.

Ciekawe czy obejdzie tego Cumulus’a. Ostatnio na Edku było wejście na takiej chmurce…

Stratonimbus też może się co nieco dawać we znaki 😛
Czas pokaże 🙂