AUD/USD – ocena momentu wyjścia

Posted by Marek | Posted in FOREX | Posted on 27-04-2013 10:00 pm

9

AUD/USD - interwał dzienny

AUD/USD – interwał dzienny

Tuż przed wylotem do Nowego Jorku wrzuciłem na blogu co nieco przecieków z Listy Absolwentów. Dałem tam jednoznacznie znać, że zamknąłem całość longów (pozycji zarabiających gdy są wzrosty), realizując przyzwoity zysk. Teraz po czasie można na spokojnie samodzielnie ocenić czy był to dobry moment.

A podobno „nie da się” sprzedawać na górce 😛 Dobrze, że ja o tym nie wiem 🙂 Trzymam się tylko prostej zasady, kupować tanio i sprzedawać drogo 😉

Komentarze 9 komentarzy

Piękny timing 🙂 Choć wcale mnie to nie dziwi. Jesteś Marku jednym z najlepszych wirtuozów giełdowych na skalę światową.

Pozdrawiam,
Wierny czytelnik od 2010 roku

Wielka jakość 🙂 Wyobrażacie sobie jakiegokolwiek znanego analityka, który dosłownie, jednoznacznie napisze „dziś sprzedałem”?

Marek sprzedał na samej górce i dał nam znać choć mógł to zachować tylko dla siebie. Wielki szacunek i dzięki za dzielenie się z nami cennymi wskazówkami.

Witam. Zdecydowanie najtrudniej jest pozycję „dotrzymać” do dobrego miejsca we/wy. Szacun dla ludzi, którzy to potrafią.
Marek pytanie. W jaki sposób praktycznie realizować otwieranie kilku pozycji w częściach? Np mój broker pozwala mi otworzyć 10 pozycji. Więc jak mam sygnały powiedzmy z 3 par i wchodzę dzieląc je na kilka części to się szybko blokuję.
Czy potrzeba kilka rachunków u różnych brokerów?

Sprawdź czy nie możesz otworzyć np. 1 lota i przy zamykaniu wpisać 0,2 lota. Wtedy powinno zamknąć tylko część 😉

Miałem kiedyś ten sam problem 🙂
Propozycja Marka pozwala zamknąć część z ręki, ale nie pozwala ustawić kilku TP.

Ja sobie radzę w ten sposób, że po pierwsze nie mam już tylu wejśc na raz (dzięki naukom Marka :)), a jak potrzebowałem, to generalnie gram na mikrolotach i w razie potrzeby mogę w sekundę przerzucić część środków na konto główne, które … ma kolejne możliwych 10 pozycji.

Także wszystko jest u jednego brokera, a ma się 2x więcej możliwych pozycji.

Pozdrawiam
Robert

Dzięki za podpowiedź.
Sprawdziłem i rzeczywiście mogę zamykać częściowo daną pozycję. Daje mi to większe pole manewru.

Na AUDUSD wyjście było udane (kilka rzeczy na to wskazywało), ale trzeba pamiętać, o tym co np. tutaj:

http://www.technikaichimoku.pl/2012/12/sp500-aktualizacja-wykresu-profit-calosci/

Szkoda tego silnego trendu, bo wejście było OK.

Hej Maćku przecież to był pierwszy impuls i perfekcyjnie wyłapana została jego końcówka 🙂 Potem była konkretna korekta.
Zamyka się na szczycie by zabrać zysk i potem za większy kapitał odkupić taniej. Prosta zasada kupuje się w dołku i sprzedaje na górce. Po co miałem trzymać pozycję na czas korekty gdy wynik by topniał, skoro znalazłem nieprzypadkowe wejście na innym walorze, gdzie szacowałem większy zwrot?

Nie czytałeś najnowszego wpisu o S&P500?
http://www.technikaichimoku.pl/2013/04/sp500-aktualizacja-wykresu-plan-minimum-wykonany/

Pieniądze mają aktywnie się przemieszczać w nieprzypadkowych momentach, do nieprzypadkowych miejsc. Tego uczę na szkoleniach.

Na blogu raz na jakiś czas wrzucam rybę, ale bez przesady że mam każdą swoją rotację ujawniać. Nawet na Liście Absolwentów nie rzucam każdego zagrania (choć jest dużo więcej niż na blogu), bo wiem, że to by rozleniwiło. A tak każdy może szlifować wiedzę ze szkolenia i rozwijać swój zmysł wyłapywania dobrych okazji 😉

Słuszna racja. Dziękuję.
Czyli rozumiem, że dla chcących iść dalej w górę z Sp 500 należało czekać do pozytywnej świeczki dziennej w nieprzypadkowym miejscu (ichimoku)