Koncentracja pozycji na S&P500. Szybki pewny zysk dla grubego ;-)

Posted by Marek | Posted in kontrakty terminowe | Posted on 02-03-2013 10:32 am

14

COT - zarobek dużych graczy

W minionym tygodniu mogliśmy zaobserwować niezwykle błyskotliwe przetasowania w koncentracji oraz odpowiednie ruchy na indeksie. Najpierw gdy indeks S&P500 osiągał szczyty, wzrosła liczba shortów do rekordowych  180 612. To w sumie jest całkiem logiczne, sprzedaje się przecież na górce 😛

Następnie dziwnym zbiegiem okoliczności, gdy duży gracz posiadał już olbrzymie ilości shortów (pozycji, które przynoszą zysk jak rynek spada) wszystkie media zaczęły trąbić o „bunga bunga style”  zawirowaniach politycznych we Włoszech. Rynki wtedy załamały się, a na S&P500 powstała wielka spadkowa czarna świeca. W jeden dzień spadło tyle ile rosło wcześniej przez ok. 16 sesji. To się nazywa zarobek.

Teraz w najnowszym raporcie widać, że we wtorek duzi gracze nie mieli już swojej spekulacyjnej pozycji. W absolutnym dołku pozbyli się 19 373 shortów inkasując olbrzymi zarobek 🙂 Duży gracz jeśli zamierza zarobić, to po prostu to zrobi.
Jak widać shorty nie zostały przez niego wzięte przypadkowo. Tak samo zamknięcie pozycji było bardzo łebskie.

Stara sztuczka, ale jak widać dalej działa. Dlatego mnie totalnie nie interesuje cały szum informacyjny. Gram to co widzę na wykresie a nie dlatego, że ktoś coś gdzieś powiedział. Niech sobie mówią 😉

Komentarze 14 komentarzy

Zacne posunięcie 🙂 Trudne są te partie szachów z grubymi…

Duzi gracze sterują [w większym czy mniejszym stopniu, zależnie od giełdy] rynkiem, więc oczywiście często osiągają zyski. Co nie znaczy, że nie zdarzają im się -czasem miliardowe- straty.

Niektórzy próbują wręcz grać „na grubego” i odgadywać jego zamiary. Życzę im sukcesu, chociaż sama wolę strategie oparte na wskaźnikach.

Z ciekawostek: Greedometer [warto pogooglac] ostatnio wysoko stoi, co może zapowiadać spore spadki w średnim terminie.

Dokładnie, gramy to co widzimy na wykresie 🙂 To jest najlepsze. Trzeba zaufać swoim metodom i regularnie zarabiać 😉

Obecna koncentracja przedstawiona jest na ubiegły wtorek. Ciekawe jak to wygląda w tej chwili? Marku jakieś prognozy na ten tydzień, bo mam (S) które przynoszą mi straty. Prosiłbym o odpowiedź.

Erkenbrand pytał o prowadzenie pozycji w poprzednim wpisie dotyczącym koncentracji. Chyba padła wystarczająca odpowiedź:
„Jeśli nie wiesz co robić, to zamknij część i kup sobie coś fajnego, a dla reszty daj stopa na poziom wejścia. ” Stop na poziomie wejścia powoduje brak straty.
Radź sobie sam skoro nie posłuchałeś i przestań truć dupę Markowi. Każdy jest kowalem własnego losu, robisz głupoty to sam za nie odpowiadasz.

Zdołowałeś mnie…. ale cóż….szczera prawda jest najlepsza…..

@Hajer
ustawienie SL w miejsce wejścia zawsze będzie generowało straty z tzw. prowizji do maklera. No chyba że jej nie masz 🙂 W takim przypadku np. dla FW dał bym +/- 2pkt od wejścia, żeby mieć też na haracz dla złodzieja.

Czy gdzieś w internecie jest dostępny taki raport z koncentracji pozycji?

http://snalaska.com/cot/current/charts/SP.png
Proszę tu masz koncentracje SP

Dzięki za linki 🙂

Byłem w tym ruchu:) Naprawdę, mimo kilku lat praktyki, rzadko człowiek zarabia tyle w jeden dzień, otwierałem w poniedziałek, myślałem że bd zamykać w piątek a zamykałem w poniedziałek wieczorem:D

A grubas prawdopodobnie zebrał lub jeszcze zbierze kolejną pulę zysków z S,

http://snalaska.com/cot/current/charts/SP.png

– korzystając z tego, że trend jest naszym przyjacielem, ale nie jego 🙂

Jando, ale to gruby kreuje trend 😉 Tam gdzie płynie duży kapitał i hurtowo kupuje tworzy się hossa, gdyż zgodnie z prawami popytu i podaży kursy z każdą transakcją idą w górę 😉
Jeśli siedzisz razem z grubym w fotelu z kości słoniowej i masz wiedzę bezpośrednio od niego to możesz grać 😉 Ja wolę grać tam gdzie widzę wyraźny trend i wyciskać z cytryny ile się da 😉

Verified by MonsterInsights