IPO Alior Banku – czy warto zapisać się na akcje?

Posted by Marek | Posted in inne | Posted on 28-11-2012 11:37 am

10

W grudniu na naszym parkiecie zadebiutuje Alior Bank. Było sporo zapytań czy warto skorzystać z subskrypcji akcji na IPO, więc dorzucę parę groszy od siebie.

Transza dla klientów Alior Banku (akcje tańsze o 5%) została już wyczerpana. Zatem wszyscy zapisujący się w chwili obecnej mają gorszą sytuację o ten 5% rabat 😉 Miejsce już na starcie w drugim szeregu nie jest zbyt ciekawe.

Po drugie preferuję akcje, które mają swoją historię notowań. Wtedy można kupować tanio i sprzedawać drogo. Bez wykresu pozostaje jedynie wierzyć mistrzom od księgowości (czasem bardzo kreatywnej), że cyferki które prezentują są atrakcyjne. Ja jednak w takie coś nie wierzę i muszę mieć wykres 🙂

Tak jak było w maju, kiedy dałem cynk, że jest czas na akcje. Później pisałem w październiku, że zalecam wyjście z akcji. Kupiło się tanio, sprzedało drogo – cała filozofia. Kilkadziesiąt procent zysku z akcji piechotą nie chodzi 😉 Taką grę preferuję 🙂

Dlatego posłużę się teraz zdaniem Wyroczni z Omaha. Na pytanie o oferty pierwotne (IPO), padła odpowiedź:

„Najlepiej korzystać z nich…nigdy”  Warren Buffett

Wszystkim, którzy się zapisali życzę powodzenia. Zaróbcie jak najwięcej 😉 Osobiście zyski z zamknięcia części pozycji na S&P500 wrzuciłem w inne miejsca. Za niedługo pewnie profitujący SL doda kolejną pulę zysków, ale tamtych środków też nie zamierzam wrzucać na IPO Alior Banku 😉

Komentarze 10 komentarzy

A ja dodam, że nawet będąc od dawna klientem Aliora nie zapisałem się na to IPO chociaż mój opiekun dzwonił do mnie w tej sprawie i zachęcał osobiście. Po IPO Tauronu zniechęciłem się do ofert pierwotnych choć na PZU wcześniej zarobiłem. Ogólnie doszedłem do wniosków o których właśnie napisał Marek.

Zgadzam się z Markiem w pełni. Debiuty zostawiam dla miłośników analizy fundamentalnej. Zresztą jak każdy pamięta JSW i Facebook też miały niezłe rekomendacje a skończyło się kierunkiem południowym. Wcale nie znaczy to że z Aliorem będzie podobnie tylko uważam że to też trzeba wziąć pod uwagę. Również życzę powodzenia.

Witam,
sam pytałem o to Marka na ostatnim szkoleniu i dostałem identyczną prawie odpowiedź. Historia ostatnich debiutów – PZU, Tauron, GPW, JSW, pokazuje, że to zwykła loteria prawie jak Lotto:-) Choć jak ktoś lubi „hazard” i ma szczęście to czemu nie spróbować:-)
Pozdrawiam
Rafał

ja spróbowalem 2×148 z rabatem 5%, myslalem o kolejnych pakietach, ale skoro rabat wyczerpany to pewnie starczy, zwłaszcza, ze na horyzoncie inne propozycje np. działka… trzeba dywersyfikowac, póki jest z czego 😉

ja również odpuszczam każde IPO, nawet Marka nie pytałem, bo my opinie na ten temat już dawno sobie wyrobiliśmy 🙂 a ile maili miałem z aliora, a ile telefonów? 🙂 od kiedy oni się tak interesują, żeby mi dać zarobić? 🙂 dlatego mówię NIE i wolę wykres 😉 pozdr.

Podono osoby prowadzace placowki partnerskie mogly objac akcje z 20% rabatem tyle ze z lookupem

lockupem a nie lookupem

Drodzy koledzy napiszcie lepiej prognozy jakie na FW?

Powiedzcie mi w jakiej innej dziedzinie można w kilkanaście miesięcy zbudować firmę wartą 2.5mld zł ?

Nawet kopalni złota nie dałoby się wtym czasie tak rozwinąć…

00:13 USD/CAD Long 0.99307, SL 0.99098
Duzy wolumen sie zrobil i jakies dziwne i pięciokrotne dna. A i niezla jazda w górę i w dół na świeczkach 1H. Ktoś poważnie kupuje?
Zobaczymy co będzie 🙂