Koncentracja pozycji (S&P500) + Bitwa pod Wiedniem ;-)

Posted by Marek | Posted in kontrakty terminowe | Posted on 21-10-2012 5:24 pm

32

Koncentracja pozycji na kontraktach na S&P500

Koncentracja pozycji na kontraktach na S&P500

Na początku chciałbym podziękować Marcelowi za kawał dobrej roboty, gdyż bardzo dzielnie wpierał nas merytorycznie podczas mojej krótkiej podróży po Polsce. Jesień jest bardzo piękna i stwierdziłem, że warto wyłapywać te chwile. Po drodze miałem też okazję wpaść na seans filmu „Bitwa pod Wiedniem”. Krytyka brylująca w mediach wobec tego filmu była ostra, aż podejrzanie za ostra, więc trzeba było osobiście sprawdzić co jest na rzeczy (bardzo trafny artykuł o poziomie naszych mediów jest tutaj).

Wracając jednak do meritum, mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że warto wybrać się „Bitwę pod Wiedniem” 🙂 Film nie był do końca tym czego się spodziewałem (liczyłem na kręcone z rozmachem sceny batalistyczne na bardzo wysokim poziomie), lecz generalnie przyjemnie się go oglądało. Nie jest to żaden hit (dałbym mu 6,5/10), lecz medialna krytyka jest w 90% przesadzona i warto sobie samemu wyrobić zdanie. Taka duża nagonka jest zapewne przez dużą ilość chrześcijańskich treści. Głównym bohaterem był mistyk Marco d’Aviano (Jego modlitwa pomogła przy wielu uzdrowieniach, został on beatyfikowany przez Jana Pawła II). Te treści palą po oczach co niektóre grupy, którym zależy na zacieraniu naszych chrześcijańskich korzeni (ostatnio stało się to bardzo modne). Warto zatem nie iść na oślep za tłumem powtarzając puste slogany, tylko używać własnego rozumu.

Tyle w ramach „luźnej gadki”. Najnowszy raport natomiast potwierdza w dalszym ciągu przewagę niedźwiedzi w obozie dużych graczy. Czyli na piątkowym spadku ładnie zarobili 😉

 

 

Komentarze 32 komentarze

Krytyka Bitwy przez pismaków jest nad wyraz przesadzona. Po dyskusji na temat tego filmu z jednym polonijnym milionerem-wynalazcą (z tego co się orientuję niewiele osób w Polsce ma od niego więcej patentów) wyszły proste wnioski. Zaznaczę, że miał on podobne zdanie na temat mediów, które w polecanym wyżej artykule przedstawił Mariusz Max Kolonko. Na ciemnocie nie pozostawił suchej nitki. Jego esencja: „W dzisiejszych czasach panuje wątły wybór autorytetów i bezmyślne małpowanie. Panuje ubezwłasnowolnienie w używaniu mózgu. Gloryfikuje się postać narkomana, który zostawia rodzinę. Człowieka, który był tak wielkim tchórzem, że nie miał odwagi sprostać swoim problemom. Wybrał najłatwiejsze i tchórzliwe wyjście. Ludzie prezentują w coraz większym stopniu zepsucie i takich sobie wybierają idoli. Pokolenie tchórzy wybiera takie wartości jakie im pasują.”

Trafił w samo sedno i knockoutował. Takie spostrzeżenia człowieka żyjącego na co dzień za granicą są bezcenne, gdyż trzeźwo może spojrzeć i ocenić to co u nas się dzieje.

Miło skonstatować, iż również w sprawach pozaspekulacyjnych całkowicie zgadzam się z gospodarzem tego bloga.

🙂

Marku, czy można Cię prosić o pewne uściślenie wizji :)? „na piątkowym spadku ładnie zarobili” – czy wg Twojej wiedzy i narzędzi „jeszcze zarobią” w kontynuacji piątkowego ruchu (który może być oznaką przesilenia) czy „już zarobili”, istotne przesilenie jeszcze przed nami, a w międzyczasie może być poczwórny szczyt(bywały i takie na SP500) lub nowy szczyt ?

Chociaz jeszcze sie ucze i nie gram, to pozwole sobie na moja luzna refleksjie:)))) Z tego co zauwazylem to Gospodarz nie jest day traderem, czyli mozna jeszcze cos ugrac na spadkach. Ale jak pisal Marek trzeba wchodzic w rynek w odpowiednim miejscu, czyli wdlug rys.Marcela bylo to w piatek gdy kurs byl na gornej lini mediany, teraz jestesmy blizeji srodkowej linii tak ze zajecie pozycji jest bardziej ryzykowne:))))))Prosze o korekte jesli sie myle:)Pozdrawiam

Acha jak pisal Gospodarz rynek lubi czasem dawac druga szanse:))))

nowy
dobrze myślisz tylko uważaj wejscie dobre miejsce – nie zawsze. Ile poleci zobaczymy???
Warto odwiedzić szkolenia u Marka są konkretne a zarabianie prostsze i wygodniejsze.
Teraz przynajmniej mam więcej czasu nawet dla rodziny – nie potrzeba siedzieć i patrzeć w świeczki

@Przemo
Jak pisalem „nie gram” jedynie demo aby wiedziec jak to wszystko dziala. Odnosnie szkolenia to termin mamy juz zaklepany tak ze teraz pozostaje nam cierpliwie czekac :::::))))

@Tomek – dobre miejsce powstało w czwartek. Jak pociąg odjechał to nie ma teraz sensu go gonić, bo może rozjechać. Liczę, że jeszcze trochę powinno spać. Ile rynek da, tyle będzie.

Cała przyjemność po mojej stronie.

Pytam, bo kiedyś( jakieś 3000 transakcji temu:>) przez nieporozumienie (nie związane z Twoim blogiem) miałem spore zamieszanie w depozycie 🙁 stad wole zapytać , nawet gdybym miał wyjść na jelenia 🙂

Trochę to ryzykowne grać bez własnego warsztatu inwestora 😉

Witam prowadzącego blog.

Roztrzygneła sie sytuacja na ,,naszych” kontraktach?
Wybilismy dołem tą formację, czy może zatrzymaliśmy sie na wsparciu? Czy może jeden, dwa dni pokazą nam drogę co dalej?

Pozdrawiam.

No właśnie, jak to prawidłowo zinterpretować? Zamknięcie nastąpiło pod linią wsparcia ale czy to już sygnał na shorta?

Jak dla mnie gramy to co widzimy. Jest wybicie, to jest wybicie. SL ustawiony, TP ustawiony i rynek oceni słuszność setupu 😉

Uchylisz tajemnicy jakie to są poziomy? 😛

Witam,
mam krótkie pytanie.
Skoro 16/10/12 w rubryce Large Spec, Bullish wynosi 61% to dlaczego interpretujemy to jako przewagę niedźwiedzi w obozie dużych graczy?
Mógłby ktoś wyjaśnij jak to rozumieć bo chyba nie łapie tego:(
Z góry dziękuje:)

Poczytaj komentarze pod innymi watkami bo Panowie to juz wyjasniali :)))
http://www.technikaichimoku.pl/2012/10/koncentracja-pozycji-sp500-16/

Choć na filmie nie byłem to popieram w 100% Marka w sprawie naszych korzeni. Jestem właśnie w Chinach i przy całym szacunku i sympatii dla tego narodu widzę co się tutaj dzieje. Oczywiście zabytki oglądają ale wierzą i wyznają tylko „nowoczesną tradycję”

Jeden z moich instruktorów od szermierki opowiadał o tym jak komercjalizacja daleko się tam posunęła. Widział „plastikowe” świątynie stawiane na szybko by zarobić na naiwności „bladych twarzy”. 😉

Przyznam Marku ze zaprowadziles niepokoj w mojej glowie, bo ostatnie recenzje mocno schlodzily moj zapal do obejrzenia tej produkcji, takze te plynace ze strony srodowisk, ktorych o niesmak z przekazu religijno-kulturowego posadzic prozno. Niemniej pojde i ocenie sam. Dzieki.

Witam,

jak pisałem w poprzednim komentarzu nt. sytuacji na FW20, wybilismy b.ważne wsparcie 2375 i na 2374 potwierdziliśmy iż trend wzrostowy zapoczątkowany na 2228 został zanegowany. Jednocześnie wskazaliśmy cele:
2326-37, 2277-96, 2233 z podważ.>2375
Pozdrawiam:)

@Mis
Masz może wykres z poziomami wsparcia i oporu dla fw20? Kiedy przewidujesz osiągnięcie celu 2326-37?

Jeszcze mam jedno pytanie. Skąd wiadomo że tyle i tyle procent to np. grubi gracze? Ile taki gracz musi inwestować aby wyznaczać kierunek?

@ Marek – bardzo dziękuję:). Potrzebowałem skonfrontować swoje kombinacje z ujęciem osób, które nie zwiększą niepewności w oglądzie sprawy:) i znalazłeś się w kręgu zainteresowania:):). Apropos gry bez własnego warsztatu:) to nie wiem czy nie gorsze są szkodliwe elementy w tworzonym warsztacie, a tak właśnie było u mnie wskutek opacznego stosowania rad..

@ Nowy – oby Twój debiut „w realu” był bez wstrząsów, ale jeśli szkolenie Gospodarza w planach – zapowiada się raczej obiecująco 🙂 Pozdrawiam !

Wypowiem się odnośnie „Bitwy pod Wiedniem”. Na film można wybrać się tylko po to żeby wyrobić własne zdanie. Marek zachwala, krytycy ganią a prawda jest taka, że „de gustibus non est disputandum”.
Moje zdanie jest takie, że to źle wydane przez mnie 22 zł. Idąc na dramat historyczny o jednej z przełomowych bitew w dziejach świata oczekiwałem:
a) rekonstrukcji historycznej
b) kręconych z rozmachem scen batalistycznych
c) skoro to dramat to poruszenia emocji widza i napięcia

A co zaserwował przekaz ?!
a) Ktoś kto interesuje się historią wytknie masę błędów i nieścisłości
b) Sceny batalistyczne ?! Hahaha, nawet w „Potopie” z 1974 roku były zrobione z większym rozmachem. Nie wspomnę o filmach tj. „Szeregowiec Ryan”, czy „Powrót króla” gdzie bitwa na polach Pelennoru to majstersztyk
c) Emocje – tak. Napięcie ? Nawet emitowana ostatnio w TVP Historia „Bitwa nad Neretwą” trzymała mnie w większym napięciu.

…także Marku nie tylko „chrześcijańskie treści”

Wiesz, napisałem, że film nie był tym czego oczekiwałem. Oczekiwałem rewelacyjnej bitwy 😉 Był jednak inny film o mistyku obcującym z Bogiem i jak dla mnie oglądało się go przyjemnie. Tytuł tylko mylący. Film powinni nazwać „Marco d’Aviano i jego misja”. 🙂

Pierwszy cel 2337 został zrealizowany, jestesmy blisko lini trendow na indeksach rozwinietych takze czesciowa redukcja i wydanie na przyjemnosci wskazana, w przypadku wybicia lini trendow mozemy sie ponownie pakowac pod kurek:)

Dziękuję gospodarzowi bloga za trafne analizy dotyczące koncentracji pozycji na kontraktach es.f i za wskazówki na temat sytuacji na fw20z12. Dzięki nim odebrałem dziś swoje pieniądze zamykając S po 2320.
Podziwiam profesjonalizm i życzę wszystkiego dobrego

Cała przyjemność po mojej stronie 🙂 Cieszę się, że mogłem pomóc 🙂