Szkolenie giełdowe „Esencja spekulacji” Warszawa, 12 maja 2012

Posted by Marek | Posted in Szkolenia giełdowe | Posted on 02-05-2012 12:44 pm

5

12 maja w Warszawie odbędzie się szkolenie podstawowe „Esencja spekulacji”, gdzie będzie okazja do poznania części technik z mojego warsztatu, których używam na co dzień.

Nauczymy się na nim podstaw niezbędnych do skutecznej gry takich jak: dobrze wykorzystywanych świec japońskich, poprawnego wykorzystywania zniesień Fibonacciego, oraz będą wsparcia/opory. Omówimy także kompleksową metodologię wyszukiwania nieprzypadkowych rejonów cenowych, będących punktami zwrotnymi. Będzie omówione także dobre ustawianie zleceń stop loss, tak by chroniły nasz kapitał i nie byłby w przypadkowych miejscach. Przećwiczymy wszystko w praktyce wykorzystując program AmiBroker.

Na część warsztatową szkolenia należy zabrać ze sobą laptopy.

Cena: 2450zł + VAT

W zgłoszeniu proszę o przesłanie danych do faktury (adres, NIP, informację czy jest się płatnikiem VAT)  oraz numer telefonu.

Zgłoszenia przyjmowane są na adres: marek (małpa) technikaichimoku.pl

Ps. Ze względu na wyjazd majowy, na maile będę odpisywał najprawdopodobniej dopiero w przyszłym tygodniu. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Kolejne szkolenie z tej serii możliwe jest we Wrocławiu po EURO 2012. Najpewniej będzie to lipiec.

Komentarze 5 komentarzy

Witam,

jestem nowy tak więc mam niezaśmiecony umysł, tj nigdy nie przeczytałem żadnej książki o inwestowaniu, czy mógłby mi ktoś polecić sensowną literaturę ? Jestem kompletnie zielony i chciałbym trafić od razu na cos sensownego aby nie zepsuc sobie umysłu. Z pewnościa jestem zbyt zielony na szkolenia gospodarza, chciałbym jednak od czegoś zacząć.
Na razie zarobiłem kilka procent grając na akcjach spółek z WIG20 – Lotos i Asseco i PZU ale to zwyczajnie na wyczucie rynku nie podpierając się żadnymi liczbami. A obecnie siedzę na długo w złocie i srebrze.

Podstawową literaturę masz podaną w poście nade mną. Potem polecam szkolenie u Marka! Nie jest na nie za wcześnie, wręcz przeciwnie! Jeśli umysłu nie masz zaśmieconego bzdurami to akurat dobrze się składa – wszelkich PODSTAW nauczysz się na szkoleniu „Esencja Spekulacji”. Jeśli nie zdążyłeś jeszcze stracić to tym lepiej – masz środki na szkolenie 😉

Nie wiem jakim zrządzeniem losu, ale będąc już doświadczonym graczem miałem okazję przeczytać książkę polecaną przez Mema. Po przeczytaniu na usta niosło się tylko:
>> o ja pierdole, czemu ta książka nie wpadła mi w ręce dużo wcześniej <<.

Jest tam wszystko do czego sam dochodziłem latami i wieloma wyczyszczonymi rachunkami 🙁 oj wiele pensji straciłem na naukę na własnych błędach.

Zazdroszczę wszystkim początkującym i nie tylko. Wy teraz macie książkę, jakiej ja wtedy nie miałem.

Każdy, absolutnie każdy kto zaczyna i chce zarabiać na GPW czy FOREX po prostu musi ją przeczytać.

@Nowy, szkolenie Esencja spekulacji jest także dla początkujących, bo poznajesz średnio-zaawansowane rzeczy od podstaw.
Jeśli zaczynasz to warto się tam wybrać. Oprócz rzeczy opisanych w tym wpisie jest niesamowita dawka psychologii inwestowania wraz z rozwiązaniami!

Jedną z najcennejszych według mnie rzeczy jest pokazanie organizacji procesu tradingu/inwestowania, czyli jak to wszystko ogarnąć by było jak najlepiej (szczegółów nie będę zdradzał).
Wszystko omówione na podstawie rzeczy, których używa p. Marek, czyli mamy po prostu dostęp do wiedzy prosto od praktyka, a nie teoretycznego bełkotu jaki dają na pseudoszkoleniach maklerzy/anale/bankowcy – ludzie żyjący z etatu, a nie giełdy.
Byłem na wielu szkoleniach wiec wiem co mówię.

Co więcej p. Marek nazywa Esencję spekulacji szkoleniem podstawowym, ale wiedza tam zawarta często przekracza wiedzę jaką dają szkolenia zaawansowane u co niektórych (wiem bo byłem i jest u innych totalna porażka pod nazwą „szkolenie zaawansowane”).

Dodam, że na Esencji można się też dowiedzieć jak POPRAWNIE ustawiać stop lossy w nieprzypadkowych miejscach oraz gdzie profitować, czyli gdzie można wyjść z zyskiem zanim się on zmniejszy. Dla mnie ta wiedza jest bezcenna. Warto ją poznać, zwłaszcza, że w wielu miejscach można poczytać głupoty i później ludzie płaczą, że wybiło im SL. Jak nie umieją go dobrze ustawiać, to niech płaczą, kto jest inteligenty wie, że warto się uczyć poprawnych rzeczy od praktyka 😉

Pozdrawiam
Bartek, wierny czytelnik i komentator (pierwszy komentarz na tym blogu zostawiłem w 2010 roku)